Kartais nėra nieko panašaus į gaivinantį gėrimą, kuris jūsų dienai suteiks šiek tiek džiaugsmo. Ir nesvarbu, ar jums labiau patinka ledinė kava, š alto spaudimo sultys ar net tik aukšta vandens stiklinė, pasirinkimų yra praktiškai begalė. Deja, ne visi jie yra sveiki, ypač kai kalbama apie jūsų virškinimo sveikatą. Nors yra daug gėrimų, galinčių palaikyti sveiką žarnyną, taip pat yra keletas variantų, kurių ekspertai sutinka, kad turėtumėte vengti, jei dažnai kovojate su dujomis ir pilvo pūtimu. Kaip paaiškėjo, vienas didžiausių k altininkų yra dietinė soda.

Norėdami sužinoti daugiau apie tai, kaip dietinė soda gali sukelti ir pabloginti virškinimo problemas, kalbėjomės su sveikatos ekspertais Paula Doebrich, RDN, ir dietiste Marie Murphy, MEM Nutrition and Wellness generaline direktore. Jie mums pasakė, kad šiame populiariame gėrime esantys dirbtiniai saldikliai ir angliarūgštė yra blogas pasirinkimas tiems, kurie nori, kad jūsų žarnynas būtų kuo sveikesnis. Sužinokite daugiau toliau.

Kaip natūraliai pagerinti žarnyno sveikatą: 12 patarimų, į kuriuos reikia atsižvelgti

Vienas dietos pakeitimas, kad pagerintumėte žarnyno sveikatą, pasak ekspertų

Žarnyno sveikatai naudingi ingredientai, kurių turėtumėte dėti į savo lėkštę kiekvieną dieną, kad geriau virškintumėte

Shutterstock

Dietinė soda

Galbūt esate linkę manyti, kad dietinė soda yra sveikesnis pasirinkimas nei saldus. Galų gale, cukrus yra vienas iš pagrindinių uždegimų, virškinimo problemų ir svorio padidėjimo k altininkų, todėl pašalinus jį iš paveikslėlio, gėrimas turėtų būti geresnis jums, tiesa? Deja, ekspertai perspėja, kad taip nėra, ypač kai kalbama apie jūsų žarnyno sveikatą.

"Doebrichas mums sako, kad viena iš įtariamų per didelio dietinės sodos gėrimo pasekmių yra žarnyno mikrobiomo pokyčiai, kurie turi neigiamų padarinių sveikatai. Taip yra daugiausia dėl to, kad dirbtiniai saldikliai gali taip pat pakenkti jūsų virškinimo sveikatai, kaip ir paprastas senas cukrus, ypač jei esate jiems jautrus. Kai kuriems žmonėms, kurie yra jautrūs naudojamiems saldikliams, (dietinė soda) gali sukelti virškinimo trakto diskomfortą, įspėja Doebrichas."

"Murphy daro panašią mintį, pažymėdamas, kad dirbtiniai saldikliai yra žarnyną ardantys vaistai, kurie mažina gerųjų bakterijų kiekį mūsų žarnyne ir padidina blogųjų. O gerųjų ir blogųjų bakterijų disbalansas žarnyne gali sukelti įvairių virškinimo problemų, įskaitant dujų susidarymą ir pilvo pūtimą."

Shutterstock

"Tada iškyla dietinėje sodoje esančios karbonizacijos problema, kuri tik dar labiau pablogina pilvo pūtimo problemą.Tačiau tai galioja bet kuriam gazuotam gėrimui. Turėkite omenyje, kad geriant daug gazuotų gėrimų, nepriklausomai nuo saldiklių, gali atsirasti virškinimo trakto diskomfortas“, – sako Doebrichas. Murphy sutinka, sakydamas, kad gazuoti gėrimai prisideda prie pilvo pūtimo, nes sulaiko dujas žarnyne."

Apibendrinant, geriau vengti bet kokios gaiviųjų gėrimų dietos ar kitokios dietos – jei kovojate su lėtinėmis virškinimo problemomis. Dirbtinių saldiklių (arba cukraus) ir karbonizacijos derinys yra beveik patikimas receptas nuo dujų ir pilvo pūtimo. Laimei, yra daug žarnynui naudingų gėrimų, kuriuos galite paragauti – nuo imbiero arbatos iki probiotikų turtingos kombucha. Šie sveiki apsikeitimai yra tik vienas puikus būdas išlaikyti jūsų virškinimo sistemą laimingą ir sveiką.

Kategorija: