Šis straipsnis buvo atnaujintas nuo pradinio paskelbimo datos, įtraukiant naujus gaminių nutraukimus, įskaitant sero Kensingtono kečupą.

Einant į antrąjį 2023 mėnesį, geriausia žinoti apie tam tikro maisto trūkumą. Surinkome 10 įprastų bakalėjos parduotuvių prekių, kurias šiais metais jūsų vietiniame prekybos centre rasti gali būti sunkiau nei kitas, kad galėtumėte jų apsirūpinti dabar.

Štai ką mes žinome apie galimą ateities trūkumą:

MAISTO BAIMĖS: Blogiausia dar laukia, sako ūkio darbuotojas. https://t.co/QZRGDl2QlO pic.twitter.com/3SbmKl64gl

- Fox News (@FoxNews) 2023 m. gruodžio 27 d.

1. Duona

Kaip pranešė Mashed, tęsiantis Rusijos karui Ukrainoje (GOBankingRates pažymi, kad šios šalys pagamina beveik 20 % pasaulinės javų grūdų produkcijos), „daugeliui kepyklų ir gamyklų gali būti sunku gauti reikalingų ingredientų. duonos, todėl 2023 m. gali pritrūkti.“

2023 m. rugpjūčio mėn. McKinsey ataskaitoje taip pat nurodyta, kad 2023 m. gali būti blogesni, nes apskaičiuota, kad Ukrainoje augalininkystės produkcija sumažės „35–45 %“ per kitą derliaus nuėmimo sezoną, prasidėjusį liepą.

2. Saulėgrąžų ir palmių aliejus

Brookings instituto duomenimis, 2023 m. 52 % pasaulyje parduodamų saulėgrąžų sėklų ir aliejaus buvo iš Ukrainos. „Šiuo metu maistinio aliejaus tiekimo grandinės yra sutrikusios, o maistinio aliejaus kainos išaugo dar labiau nei grūdų kainos“, – pridūrė tyrimų grupė.

Dėl šios problemos dar sudėtingesnės, Mashedas taip pat pranešė, kad Indonezijoje tuo pačiu metu trūksta palmių aliejaus. „Kadangi Indonezija yra pirmaujanti palmių aliejaus gamintoja pasaulyje, bet kokios tebesitęsiančios tiekimo problemos tik dar labiau apsunkina galimą augalinio aliejaus prieinamumo problemą 2023 m.“, – rašo prekybos centras.

Shutterstock

3. Šampanas

Kaip neseniai pabrėžė Mashedas, klimato kaita labai paveikė šampano gamybą, o tai reiškia, kad kitais metais jis gali būti ne taip lengvai pasiekiamas.

"Publikacija rašė, kad dėl ekstremalių oro sąlygų tais metais (2021 m.) labai daug pasėlių augino grybelį, todėl derlius buvo mažesnis nei vidutinis."

4. Alus, konservai ir naminių gyvūnėlių maistas

"Pažymėtinas aliuminio trūkumas, kuris prasidėjo 2023 m. ir paveikia alų, konservus ir naminių gyvūnėlių maistą, vis dar vyksta, kaip pranešė ClickOrlando.Televizijos stotis taip pat neseniai nurodė, kad dėl to k altas darbo jėgos trūkumas, pandemija, besitęsianti tiekimo grandinės krizė ir padidėjusi paklausa."

"Kalbant apie aliuminio trūkumo pabaigą, ekspertai dvejoja dėl prognozių, siūlė bendrovė Vincent Metals. Tačiau dauguma sutinka, kad anksčiausiai numatoma pabaiga įvyks 2023 m. Kai šalis grįžta į normalią padėtį, aliuminio pirkimas gali sumažėti ir turėti neaiškų poveikį tiekimo grandinei. Tuo tarpu yra statomos papildomos gamyklos, kad neatsiliktų nuo didelės paklausos ir esamo trūkumo."

Shutterstock

5. Salotos

"2023 m. lapkričio mėn., kaip pranešė vartotojų kainų indeksas, salotų kaina pakilo beveik 20 %, palyginti su 2023 m. Daugeliui klientų dabar sunku rasti salotas maisto prekių parduotuvėse, praneša „Eat This, Not That“ sukėlė negailestinga liga, vadinama Impatiens nekrotinės dėmės virusu (INSV), kurią nešioja vabzdžiai ir dažnai miršta paveiktas augalas."

"Liga greitai išplito Kalifornijos Salinaso slėnyje – pagrindinis gamintojas, gaminantis beveik 50 % salotų šalyje – ir 2023 m. sunaikino daugiau nei 80 % šios srities pasėlių."

6. Kukurūzai

"Kitas gaminys, kurio šiais metais galite pamatyti mažiau, yra kukurūzai, nes „Eat This, Not That“ praneša, kad vidurio vakarų kukurūzų pasėliai ištvėrė žiaurų 2023 m. sezoną, kupiną tvankios temperatūros, smarkių audrų ir kenksmingų kenkėjų. Leidinys pažymi, kad maždaug rugpjūčio mėn. ekspertai nustatė, kad daug pasėlių regione buvo sunaikinta arba jų negalima nuimti."

"Tokiose valstijose kaip Ilinojus, Indiana, Ohajas, Nebraska ir Pietų Dakota derlius buvo niūrus, palyginti su ankstesniais metais. Nors Jungtinės Valstijos yra didžiausia pasaulyje kukurūzų gamintoja, šiuo auginimo sezonu ribotas eksportas iš kitų šalių, tokių kaip Brazilija ir Ukraina, priduriama, kad tai nepadėjo."

Shutterstock

7. Apelsinai/ Apelsinų sultys

"Dėl uragano Iano didžiulių niokojančių smūgių Floridoje 2023 m. rugsėjį, nuo audros buvo sugriauta daug apelsinmedžių. Remiantis JAV žemės ūkio departamento duomenimis, „Eat This, Not That“ praneša, kad dėl šios priežasties 2023–2023 m. auginimo sezoną valstijos apelsinų gamyba turėtų sumažėti 51% iki vos 20 milijonų apelsinų dėžučių. Tai būtų mažiausia Saulėtekio valstijos produkcija nuo 1936–1937 m. sezono."

" Liga, vadinama citrusinių vaisių žalingumu, per pastaruosius kelerius metus taip pat paplito Floridos pasėliuose. Judy Ganes, citrusinių vaisių pramonės ekspertė ir „J Ganes Consulting LLC“ prezidentė, taip pat sakė „Bloomberg“: uraganų nuostoliai dažniausiai yra atlyginami, tačiau didesnė problema yra ligos."

8. Jautiena

"2023 m. daugelis Amerikos ūkininkų ir ūkininkų susidūrė su įvairiais sunkumais dėl rekordinių oro sąlygų, praneša „Eat This, Not That“.Teksase (kuris yra didžiausias šalies jautienos gamintojas) didžiąją vasaros sezono dalį išgyveno didžiulė sausra. Daugelis ūkininkų buvo priversti parduoti didelį kiekį savo galvijų anksčiau nei tikėtasi, todėl antrąjį metų pusmetį išaugo skerdimo lygis, pažymi išparduotuvė ir priduria, kad išsekus šioms atsargoms, kyla aukštesnių kainų ir jautienos mažėjimo metas. Tikėtina, kad ūkininkai galės iš naujo apgyvendinti savo bandas ir ištaisyti padarytą žalą."

Shutterstock

9. Alyvuogių aliejus

"Kaip pranešė „The Daily Meal“, jau 2023 m. vasarą tapo akivaizdu, kad 2023 m. trūks alyvuogių aliejaus. „Atlas Obscura“ teigimu, problema buvo numatyta 2010 m., kai medis Lotynų Amerikos kilmės bakterijos, vadinamos Xylella fastidiosa, pateko į Apulijos regioną Italijoje, kur pagaminama 12% viso pasaulio alyvuogių aliejaus.Iki 2023 m. Xylella užkrėtė solidų trečdalį iš 60 milijonų alyvmedžių rajone, todėl vaisiai tapo netinkami naudoti prieš visiškai užmušant patį medį. Dėl bakterijų alyvuogių aliejaus gamyba sumažėjo 50–70% nuo tada, kai ji įsitvirtino, ir tai yra problema, kuri greičiausiai tęsis po 2023 m. (pagal Olive Oil Times). Šiais metais, Bloomberg duomenimis, dėl Apulijos krizės ir augalus stabdančios 2023 m. karščio bangos Ispanijoje, dar viename alyvuogių aliejaus židinyje, pasaulinė alyvuogių aliejaus gamyba sumažės 11%."

10. Kūdikių formulė

"Praėjusių metų vasarį „Abbott“, didžiausia JAV mišinių kūdikiams gamintoja („The Daily Meal“ pažymi, kad jie gamina „Similac“, „Alimentum“ ir „Elecare“), laikinai sustabdė gamybą ir paskelbė masinį atšaukimą, kai aptiko bakterijų objektą, praneša CNBC. Kaip rašo „The Daily Meal“, iki 2023 m. gegužės mėn. visiškai trūko atsargų, nes nebuvo prieinama daugiau nei 40 % įprastų atsargų. Didieji mažmenininkai, tokie kaip CVS ir Target, paskelbė pirkimo limitus, o B altieji rūmai įsikišo į operaciją „Fly Formula“, gaudami ir greitai paskirstydami gyvybiškai svarbaus maisto atsargas, kurios sudaro daugiau nei 13 milijonų porcijų, pažymi išparduotuvė."

"Reuters teigimu, trūkumas (nors, laimei, ne tokios kritinės būklės, kaip anksčiau) tęsėsi iki 2023 m. Tikėtina, kad jis galios iki 2023 m. vidurio, priduria „The Daily Meal“, taip pat pažymėdamas, kad formulių rinkos lyderio „Enfamil“ gamintojas Reckitt Benckiser paskelbė, kad nors daugelis įmonių padidino gamybą, to vis tiek nepakaks stabilizuoti rinkoje arba pasiekite atsargas iki 2023 m. lygio."

11. Sero Kensingtono kečupas

Jei jums labiau patinka sero Kensingtono kečupas, o ne tokios veislės kaip Heinz ir Hunt's, turime blogų naujienų: sero Kensingtono įkūrėjas Scottas Nortonas vasario 21 d. paskelbė, kad po 13 metų prekės ženklas nutrauks gerbėjų mėgstamo kečupo gamybą.

Medium įraše, per kurį jis paskelbė šią liūdną naujieną, Nortonas nurodė tokias problemas kaip infliacija ir kainų spaudimas kaip vieną iš priežasčių, kodėl turime atsisveikinti su šiuo skaniu padažu. Apskritai tai įmonei nebepakankamai pelninga.Ir dar yra tai, kad kečupas nebėra perkamiausias sero Kensingtono produktas; jų majonezas dabar yra sąrašo viršuje. Galų gale „Unilever“ nusprendė nutraukti sero Kensingtono kečupo gamybą, kaip ir praėjusiais metais „Choco Taco“.

Nors „Amazon“ vis dar galite įsigyti sero Kensingtono kečupo, o jūsų vietinės bakalėjos parduotuvės lentynose kol kas gali būti butelių, to nebebus, kai baigsis atsargos, todėl kaupkite atsargas. gali!

Kategorija: