Sveika mityba visada yra svarbi, tačiau senstant ir didėjant ligų, pvz., širdies ligų, vėžio, Alzheimerio ir kitų ligų, rizikai, tai tampa ypač svarbiu mūsų sveikatos ramsčiu. Nors į savo kasdienę mitybą įtraukite sveiką, maistingų medžiagų turintį maistą, tai vienas iš būdų sumažinti šių problemų riziką, taip pat svarbu kiek įmanoma vengti tam tikrų kenksmingų maisto produktų. Tiesą sakant, ekspertai teigia, kad perdirbto maisto perteklius yra viena didžiausių mitybos klaidų, kurias galite padaryti, jei norite sumažinti su amžiumi susijusių ligų riziką.

Norėdami sužinoti daugiau apie labai perdirbtų maisto produktų poveikį sveikatai ir kaip jie gali sukelti su amžiumi susijusias ligas, kalbėjomės su dietologėmis Mary Sabat ir Krutika Nanavati. Žemiau rasite jų ekspertų įžvalgas!

2 papildai, kuriuos galite vartoti kiekvieną dieną, kad kovotumėte su su amžiumi susijusiomis ligomis, pasak ekspertų

Vienas b altymas, kurį turėtumėte valgyti kiekvieną dieną, kad būtumėte sveikesni virš 40 metų

Kodėl žmonės, kurie tai daro kiekvieną rytą, turi sveikesnes smegenis virš 40 metų

Kardiologai sutaria: tai yra perdirbta mėsa, kurią turite kuo greičiau nustoti pirkti

Shutterstock

Perdirbto maisto valgymas

Per daug perdirbto, rafinuoto maisto vartojimas yra klaida, kurios turėtų vengti kiekvienas dėl kelių priežasčių. Šie maisto produktai, kuriuose paprastai gausu cukraus, rafinuotų angliavandenių ir tuščių kalorijų, gali rimtai pakenkti jūsų sveikatai ir, kaip paaiškėjo, taip pat gali padidinti su amžiumi susijusių ligų riziką.

"Perdirbtame ir rafinuotame maiste yra mažai būtinų vitaminų, mineralų ir skaidulų, todėl gali padidėti svoris, padidėti cholesterolio kiekis ir padidėti 2 tipo diabeto, širdies ligų ir insulto rizika, perspėja Sabatas. Be to, valgant per daug raudonos ir perdirbtos mėsos (pvz., šoninės, dešrainių ir perdirbtų delikatesų), gali padidėti vėžio rizika, sako, ir pažymi, kad per daug saldžių gėrimų vartojimas taip pat gali padidinti visų anksčiau minėtų ligų riziką. "

Shutterstock

Nanavati pakartoja šią nuotaiką ir priduria, kad kitas pavojus sveikatai, susijęs su perdirbtuose maisto produktuose esančiais sočiųjų riebalų, natrio ir pridėto cukraus kiekiu, yra didesnis cholesterolio kiekis, padidėjęs kraujospūdis ir uždegimai – visa tai gali paskatinti jus rimtų komplikacijų jūsų širdyje, smegenyse ir apskritai sveikatai.

"Perdirbtam maistui paprastai trūksta naudingų maistinių medžiagų, tokių kaip skaidulos, vitaminai, mineralai ir antioksidantai, kurių yra visaverčiuose maisto produktuose, perspėja ji.Dėl šios priežasties visada geriausia šiuos maisto produktus palikti lentynose ir vietoj jų ieškoti sveiko, maistingų medžiagų turinčio sveiko maisto. Užtikrinti, kad valgote daug b altymų, sveikų riebalų ir antioksidantų turinčių vaisių bei daržovių, yra puikus būdas sumažinti ligų riziką."

Apskritai, valgyti subalansuotą mitybą, pripildytą maistingų, šviežių, minimaliai apdorotų maisto produktų, yra vienas iš svarbiausių raktų, užtikrinančių, kad jūsų kūnas išliks sveikas ir funkcionuotų optimaliai ateinančius metus.

Kategorija: