Daugelis iš mūsų dažnai neįvertinamos arba pamirštamos, todėl, kad sėklos taptų nuolatine jūsų raciono dalimi, gali padaryti stebuklų jūsų medžiagų apykaitai. Sėklos yra maistinių medžiagų turtingas supermaistas, kuris skatina medžiagų apykaitą ir padeda greičiau numesti svorio. Juose yra daug maistinių medžiagų, tokių kaip riebiosios rūgštys, omega-3, skaidulos, vitaminai, mineralai ir b altymai, todėl jų kasdieninis valgymas gali padėti susidoroti su hormonų pusiausvyros sutrikimu ir reguliuoti svorį. Jei neįtrauksite sėklų į savo sveiką mitybą, norėdami numesti svorio, prarasite jų naudą! Kai kurių sėklų įmetimas į savo maistą (ir net tokius gėrimus, kaip šis medžiagų apykaitą skatinantis kokteilis), gali labai pakeisti jūsų svorio metimo planus.

Kai yra tiek daug sėklų, gali būti sunku išsiaiškinti, kuri iš jų yra geriausia greitesnei medžiagų apykaitai, ypač moterims, vyresnėms nei 40 metų. Aiškina Krutika Nanavati, ClinicSpots mitybos specialistė, ir dietologė Trista Best of Balance. Vienas papildas, abu rekomenduojame chia sėklas svorio metimui. Skaitykite daugiau apie šį neįtikėtiną supermaistą žemiau!

Shutterstock

Chia sėklos

"Sėklos yra puikus pagrindinių mikroelementų (pvz., vitaminų ir mineralų) š altinis, galintis padėti numesti svorio, skatinti energijos lygį ir jaunatvišką išvaizdą. Nanavati rekomenduoja Kasdien į savo racioną įtraukus kelis šaukštus sėklų, gausite visus nuostabius šio supermaisto pranašumus. Nanavati ir Bestas sutinka, kad chia sėklos nėra tik mada, bet iš tikrųjų yra geriausia sėkla, kurią galite turėti kiekvieną dieną norint numesti svorio."

"Jei norite numesti svorio, viena geriausių sėklų rūšių, skatinančių svorio metimą, yra chia sėklos, Nanavati raves.Ji taip pat pažymi, kad šiame supermaiste gausu maistinių skaidulų, kurios padeda kontroliuoti alkį, mažina cholesterolio kiekį ir mažina uždegimą organizme. Valgydami chia sėklas kiekvieną dieną galite išlikti tinkami ir sulieknėti laikui bėgant."

Shutterstock

"Chia sėklos ne tik padeda ilgiau išlikti sotesniems (tai yra didelis pliusas, jei bandote numesti svorio), bet ir ši maistinių medžiagų turtinga sėkla neįtikėtinai pagreitina jūsų medžiagų apykaitą. Nanavati pabrėžia, kad chia sėklose taip pat yra įvairių būtinų vitaminų ir mineralų, kurie padeda pagreitinti medžiagų apykaitą, todėl greičiau sudeginate daugiau kalorijų ir riebalų. Puiku! Chia sėklos yra ypač geras riebalus deginantis jogurtų užpilas."

Shutterstock

Ir chia sėklos žinomos ne tik dėl savo juosmens liekninimo (skaitykite apie chia sėklų gėrimą, kuris nuims centimetrus nuo juosmens!), jos taip pat turi daug senėjimą stabdančių privalumų.Nanavati pasakoja, kad šiose mažose sėklose yra daugybė antioksidantų. Antioksidantai yra medžiagos, apsaugančios ląsteles nuo laisvųjų radikalų, nestabilių molekulių, susidarančių oksidacijos proceso metu normalios medžiagų apykaitos metu, daromos žalos. Taigi, antioksidantai padeda apsaugoti odos ląsteles nuo pažeidimų, senėjimo ir gali pagerinti odos tekstūrą bei suteikti jaunatviškesnio spindesio.

Shutterstock

"Chia sėklose gausu antioksidantų, kurie padeda sulėtinti senėjimo požymius, kovodami su laisvaisiais radikalais ir apsaugodami jūsų ląsteles nuo pažeidimų, sako Nanavati. Geriausias priduria, kad chia sėklose taip pat yra daug omega-3 riebalų rūgščių. Šios riebalų rūgštys yra žinomos dėl daugybės reikšmingos naudos sveikatai, įskaitant širdies sveikatą, sąnarių sveikatą ir pažinimo funkcijas, kurios yra būtinos jūsų sveikatai senstant."

Apskritai, Best ir Nanvarti sutinka, kad chia sėklos ne tik puikiai padeda pagreitinti medžiagų apykaitą ir mesti svorį, bet ir suteikia papildomos naudos, nes jose gausu antioksidantų, sulėtinančių odos senėjimo požymius.Taigi, kai kitą kartą eisite į bakalėjos parduotuvę, pabandykite įsidėti šios sėklos į savo pirkinių krepšį! Ir jei nesate tikri, kaip įtraukti chia sėklų į savo mitybą, galite jų dėti į avižinius dribsnius, kokteilius, jogurtus ar salotas. Žinoma, jūs taip pat turėtumėte paragauti vis skanaus chia sėklų pudingo, kad galėtumėte mėgautis medžiagų apykaitą skatinančiu skanėstu kiekvieną dieną ir vis tiek numesti svorio.

Kategorija: