Jei ji pagaminta iš tinkamų ingredientų, sriubos gali būti neįtikėtinai naudingas maistas norint numesti svorio. Sriubos dažnai užpildomos skaniomis, skaidulinėmis daržovėmis, b altymais ir priešuždegiminiais prieskoniais. Tačiau ne visos sriubos yra sveikos. Kai į puodą įpilate netinkamų ingredientų, iš tikrųjų galite pakenkti savo virškinimo, širdies sveikatai ir svorio metimo planams. Deja, yra keletas populiarių (konservuotų) sriubų, kurios gali sulėtinti jūsų medžiagų apykaitą. Dviejų rūšių sriubos, dėl kurių dietologai sutinka, yra žalingos svorio metimui: grietinėlės sriubos ir moliuskų sriubos

Norėdami sužinoti daugiau apie šias storinančias sriubas, kalbėjomės su Mary-Ellen Sabat, registruota dietologe, mitybos specialiste, Ace Certified Trainer ir BodyDesigns by Mary įkūrėja, ir Jesse Federu, registruotu dietologu dietologu ir sertifikuotu asmeniniu treneriu. Mano Krono ir kolito komandoje. Jie teigė, kad šios sriubos yra prikrautos nereikalingų kalorijų, natrio ir sočiųjų riebalų, todėl jos tampa nesveikos ir gali priaugti svorio. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau!

Shutterstock

Kreminės sriubos

Nors kai kurios sriubos puikiai padeda numesti svorį, konservuotos sriubos nėra geras pasirinkimas, nes jose paprastai yra daug natrio. Tai sukelia skysčių susilaikymą arba skysčių kaupimąsi organizme, o tai gali sustabdyti pastangas numesti svorio. Sabatas teigia, kad viena blogiausių konservuotų sriubų lieknėjimui yra grietinėlės sriubos, nes jose gausu riebių ingredientų.

"Kreminės sriubos, Sabatas aiškina, yra blogos svorio metimui, nes jose yra daug riebalų ir kalorijų.Jos teigimu, šios grietinėlės sriubos, tokios kaip grybų grietinėlė, bulvių sriuba ar omarų biskvitas, į valgį prideda labai mažai b altymų, o prideda 8 gramus riebalų, iš kurių beveik 3 yra sočiųjų. Be to, daugelyje šių sriubų yra neįtikėtinai daug natrio. Ji tęsia, kad kai kurios šių sriubų natrio kiekis yra 830 mg 1 puodelio porcijoje. Taip!"

"Feder specialiai įspėja dėl populiaraus (ir, deja, skanaus) omarų biskvito. Jo teigimu, pagrindinis omarų bisko pagrindas yra sviestas ir omaro uodega. Nors omaro uodega suteikia sveikų b altymų, ji taip pat suteikia daug cholesterolio. Didelis sviesto kiekis šioje sriuboje yra kalorijų, riebalų ir sočiųjų riebalų. Tai gali lengvai sugrąžinti kelis šimtus kalorijų ir ilgainiui gali priaugti svorio, tęsia jis."

Shutterstock

Moliuskų troškinys

Dėl moliuskų, ypač Naujosios Anglijos moliuskų, gali viršyti dienos kalorijų kiekį ir priaugti svorio. Panašiai kaip grietinėlės sriubos, moliuskų sriuba taip pat turi grietinėlės pagrindą.

"Moliuskų triušės pagrindas paprastai yra riebus pienas ir sviestas. Federas įspėja, kad šiose sudedamosiose dalyse yra riebalų, natrio, sočiųjų riebalų ir kalorijų, todėl sriuba yra tokia kreminė ir kvapni. Tai sugrąžins jums šimtus kalorijų per dieną ir greičiausiai neleis numesti svorio."

"Rekomenduoju vengti sriubų, sausainių, sūrių sriubų, duonos dubenėlių ir bulvių sriubų, tęsia jis. Tokio tipo sriubos paprastai yra prikrautos kalorijų, riebalų, sočiųjų riebalų ir natrio. Geriausias būdas juos padaryti sveikesnius – naudoti sumažinto riebumo kremus, sūrius ir pieną. Tai gali padėti žymiai sumažinti kalorijų kiekį."

Shutterstock

Apatinė eilutė

"Taigi, Sabatas ir Federas sutaria, kad geriausia vengti grietinėlės sriubų ir moliuskų sriubos. Sriubos, pagamintos iš daug natrio turinčių ingredientų, yra blogos norint numesti svorio, nes gali padidėti vandens susilaikymas, dėl kurio gali padidėti svoris, sako Sabatas.Panašiai ir šių sriubų riebūs ingredientai kenkia svorio metimui, nes gali papildyti jūsų mitybą kalorijomis ir priaugti svorio."

"Kad sriuba būtų sveikesnė norint numesti svorio, Sabat siūlo ieškoti mažesnio riebumo ir natrio turinčių variantų ir pabandyti pasigaminti sriubas namuose iš šviežių ingredientų. Visada geriausia rinktis sriubą gaminti nuo nulio, o ne konservuotas."

Shutterstock

"Pabandykite naudoti liesą ekologišką mėsą, šviežias daržoves ir nesūdytą sultinį ar sultinį. Venkite dėti riebių ingredientų, tokių kaip grietinėlė ar sviestas, o vietoj to rinkitės nesaldintą migdolų pieną, pabrėžia ji. Geriausios sriubos svorio metimui yra tos, kurios gaminamos iš šviežių ingredientų, tokių kaip liesa ekologiška mėsa, šviežios daržovės ir nesūdytas sultinys ar sultinys. Sriubos, kuriose yra mažai natrio ir riebalų, taip pat yra geras pasirinkimas. Be to, daržovių sriubos yra puikus pasirinkimas norint į savo racioną įtraukti daugiau daržovių."

"Kai kurios sveikos šių kreminių sriubų alternatyvos yra sriubos, kurių pagrindas yra sultinys, liesi b altymai, pupelės ir (arba) daržovės. Kai kurios populiarios yra lęšių sriuba, vištienos daržovių sriuba, daržovių sriuba, troškiniai, kalakutienos čili, minestronas, pomidorų sriuba ir skaldytų žirnių sriuba. Visi jie turi mažai kalorijų ir mažai riebalų turinčias bazes, užpildytas esminėmis maistinėmis medžiagomis. Juose gausu skaidulų dėl daržovių ir (arba) ankštinių augalų, kurie gali padėti pasisotinti ir sumažinti per dieną suvalgomų kalorijų skaičių."

Shutterstock

"Feder tęsia: Be to, tie, kuriuose yra ankštinių daržovių, vištienos ar kitos mėsos, yra prikrautos b altymų. Šis b altymas puikiai tinka norint numesti svorio, nes jis taip pat padės jums jaustis visą dieną. Tai gali neleisti jums užkandžiauti, persivalgyti ir jaustis alkanam, o tai gali padėti numesti svorio."

Nors ir patogu, konservuotose sriubose gausu nereikalingų kalorijų, sočiųjų riebalų ir natrio, dėl kurių gali sulėtėti medžiagų apykaita, susilaikyti skysčiai ir padidėti skrandžio uždegimas.Įdėję šiek tiek papildomų pastangų, galite nuo nulio pasigaminti savo sriubą, kuri bus naudinga jūsų kūnui ir leis pasiekti užsibrėžtus tikslus nelaikant vandens svorio.

Kategorija: