Uždegimas, nesvarbu, ar jis lėtinis, ar ūmus, gali būti labai skausmingas ir varginantis, ypač jei nesate tikri, kaip ją gydyti. Laimei, yra keletas gyvenimo būdo pokyčių ir sveikų įpročių, kuriuos galite įgyvendinti, kad išvengtumėte problemos, pradedant reguliaria mankšta ir baigiant streso lygio valdymu. Tačiau vienas geriausių būdų kovoti su uždegimu yra įtraukti į savo racioną priešuždegiminį maistą. O kartais tai gali būti taip paprasta, kaip į savo maistą įberti kokių nors skanių prieskonių.Kaip paaiškėjo, ciberžolė yra vienas skanus, daug antioksidantų turintis variantas, kuris puikiai tinka daugybėje receptų, ypač kai kalbama apie rytinius kiaušinius.

Norėdami sužinoti daugiau apie priešuždegiminius ciberžolės naudą ir gauti patarimų, kaip pridėti jos į kiaušinius, kalbėjomės su sveikatos ekspertėmis Lisa Richards, mitybos specialiste ir „The Candida Diet“ kūrėja, ir Joanna Wen, sveikatos trenere ir. Spices & Green įkūrėjas. Jie mums pasakė, kad šiame prieskonyje esantis kurkuminas gali daryti stebuklus gydant uždegimą. Žemiau rasite jų ekspertų įžvalgas!

3 rytinės klaidos, kurios, pasak gydytojų, sukelia uždegimą ir priauga svorio

Norite plokštesnio pilvo? Dietologai sako, kad turėtumėte kuo greičiau atsisakyti šių pusryčių patiekalų

2 prieskoniai, kurie, kaip įrodė mokslas, skatina plokštesnį skrandį

Dietologai sutinka: šių 6 svorio metimo patarimų reikia laikytis visą gyvenimą

Shutterstock

Ciberžolė nuo uždegimo

Jei norite užkirsti kelią uždegimui, ciberžolės įdėjimas į maistą visada yra puikus pasirinkimas. Richardsas paaiškina, kad šis prieskonis yra „natūralus ir veiksmingas priešuždegiminis junginys, visų pirma dėl savo antioksidacinių savybių“, todėl „jis veiksmingai papildo lėtinio skausmo gydymo režimą, mažina uždegimą organizme ir pašalina laisvuosius radikalus, kurie sukelia lėtinės ligos.“

Wen paaiškina, kad priešuždegiminės savybės daugiausia priklauso nuo kurkumino kiekio. „Ciberžolėje yra didelė kurkumino koncentracija, kuri padeda sumažinti tiek lėtinį, tiek ūminį uždegimą organizme“, – sako ji, pakartodama, kad „kurkuminas pasižymi stipriomis antioksidacinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis, kurios padeda apsaugoti mūsų ląsteles nuo oksidacinės žalos, kurią sukelia laisvieji radikalai.“

Laimei, tai taip pat skanus, kvapnus prieskonis, kuris puikiai tinka tiek daug skirtingų receptų – ir netrūksta būdų, kaip kiekvieną rytą įmaišyti jį į kiaušinius.

Shutterstock

Kaip virti kiaušinius su ciberžole

„Ciberžolės įdėjimas į kiaušinius yra paprastas ir skanus būdas pasinaudoti šio prieskonio teikiamais pranašumais“, – patikina Richardsas. Tiesą sakant, galite paįvairinti dalykus (skirtas kalambūrai) keliais skirtingais būdais. „Jo galima dėti į plaktą kiaušinienę, į išplaktus kiaušinius įdedant tik žiupsnelį miltelių“, – siūlo ji ir pažymi, kad įdėjus jo į omleto mišinį yra dar vienas puikus pasirinkimas norint „pajusti subtilų žemišką skonį“. Smagu!

Jei jums labiau patinka virti kiaušiniai, Richardsas mums sako, kad į vandenį, kuriame juos virsite, galite tiesiog įberti žiupsnelį ciberžolės miltelių, kad „kiaušiniai pasidarytų prieskoniais“. Įdomu tai, kad kiaušiniai taps gelsvai mėlyna spalva.

Wen taip pat turi keletą kitų idėjų: „Arba galite pasigaminti ciberžolės kiaušinių salotų įvyniojimą ar net ciberžole virtus kiaušinius“, – sako ji. Galimybės praktiškai neribotos!

Ir čia yra papildomas patarimas: Wen sako, kad ciberžolę turėtumėte derinti su juodaisiais pipirais, kurie padės jūsų kūnui geriau įsisavinti kurkuminą, kad gautumėte maksimalią naudą. Gera žinoti!

Nesvarbu, kaip norėtumėte savo kiaušinius, galima drąsiai teigti, kad jie bus skanūs su šio sveiko prieskonio – ir galėsite ne tik mėgautis puikiu skoniu, bet ir apsaugoti savo kūną pakeliui. Tai visiškas ciberžolės laimėjimas.

Kategorija: