Nesvarbu, ar vis dar laikotės Naujųjų metų pažado, kurį davėte praeitą mėnesį, ar tik dabar priimate sprendimą pradėti savo svorio metimo kelionę, nėra laiko, kaip dabar, kontroliuoti savo sveikatą ir pradėti priimti sveikos mitybos sprendimus. Ir, kaip paaiškėjo, vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti norėdami numesti svorio ir jį išlaikyti, yra atsisakyti perdirbto maisto ir pakeisti jį maistingesniu maistu. Tiesą sakant, yra vienas itin perdirbtas maistas, kurį galite valgyti reguliariai, o tai gali trukdyti siekti sveikatos tikslų: b alta duona.

Norėdami sužinoti daugiau apie neigiamą b altos duonos poveikį, ypač kalbant apie jūsų svorį, kalbėjomės su Lisa Richards, mitybos specialiste ir Candida dietos kūrėja. Ji mums pasakė, kad rafinuoti angliavandeniai ir maistinės vertės trūkumas yra nelaimės receptas. Žemiau rasite visą jos ekspertų įžvalgą!

4 perdirbti maisto produktai, kurie kenkia jūsų sveikatai, sako gydytojai

Kardiologai sutaria: tai yra perdirbta mėsa, kurią turite kuo greičiau nustoti pirkti

Mitybos specialistė mums pasakoja, kaip sukurti tobulą svorio metimo maistą, žingsnis po žingsnio

2 dietologų patvirtinti šaldyti maisto produktai, kurie nepriaugs svorio

Shutterstock

B alta duona

Turbūt neturėtume jums du kartus sakyti, kad per daug duonos valgymas gali pakenkti jūsų svorio metimo tikslams. Nesvarbu, kokią veislę valgote, ją visada reikia vartoti saikingai, nes Richardsas pažymi, kad „visų rūšių duona yra kaloringai tanki ir uždeganti“.

"Ji tęsia, kad reguliariai valgydami duoną priaugsite svorio, nes dauguma duonos gaminių yra pagamintos iš rafinuotų grūdų, cukraus ir konservantų, kurie yra uždegimą sukeliančios sudedamosios dalys ir greitai suskaidomos, kad būtų saugomos kaip riebalai."

Tačiau nors tokios rūšys kaip 100 % pilno grūdo ir daigintos duonos gali būti sveikos, kai jos valgomos saikingai, ji perspėja, kad reikėtų kiek įmanoma vengti itin apdorotos b altos duonos, ypač jei norite numesti svorio. Taip yra todėl, kad jame gausu rafinuotų angliavandenių ir cukraus, o maistinės vertės praktiškai nėra.

"B alta duona gaminama iš rafinuotų angliavandenių ir joje trūksta skaidulų bei kitų naudingų maistinių medžiagų, įspėja Richardsas. Ji paaiškina, kad „rafinuoti angliavandeniai yra labai uždegiminiai ir greitai virsta cukrumi, todėl greitai padidėja gliukozės kiekis. Tai, kartu su tuo, kad dėl mažo skaidulų kiekio b altos duonos perdirbimui reikia mažai energijos, ilgainiui gali kilti įvairių sveikatos problemų, įskaitant svorio padidėjimą."

Shutterstock

Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra tai, kad labai perdirbtas, mažai b altymų turintis, mažai skaidulų turintis maistas ilgai neužtenka sotumo, o tai reiškia, kad valgydami b altą duoną greičiausiai persivalgysite vėliau dienos metu. - Ir dar blogiau, dėl to, kad padidėja ir sumažėja gliukozės kiekis kraujyje, cukrus tik skatina norėti daugiau cukraus, todėl tikėtina, kad valgysite daugiau perdirbto maisto. Taip!

Tai nereiškia, kad reikia visiškai atsisakyti duonos. Tiesą sakant, yra duonos rūšių, kurias galite valgyti saikingai, o vis tiek mesti svorį sveikai. Ekspertai teigia, kad turėtumėte siekti 100% pilno grūdo arba daigintų produktų, ypač jei juose yra riešutų ir sėklų, nes tai gali papildyti mišinį sveikų skaidulų. Apskritai, visada geriausia savo patiekalus užpildyti visaverčiu, maistingu maistu, o ne perdirbtais produktais. Greitai pasieksite sveikesnį kūną!

Kategorija: