Tiems, kurie linkę į pilvo pūtimą ir virškinimo sutrikimus, kai kurios patiekalo sudedamosios dalys yra geresnės (ir blogesnės) nei kitos. Kalbant apie makaronus, laimei, yra daugybė variantų, tinkančių daugeliui dietų – nesvarbu, ar tai be glitimo, veganiška, augalinė ir pan.

Kreipėmės į registruotus dietologus ir kitus sveikatos ekspertus, norėdami sužinoti daugiau apie vieną makaronų rūšį – avinžirnių makaronus –, kurie turi daugybę naudos sveikatai, bet gali būti geriausia praleisti tiems, kurie dažnai patiria pilvo pūtimą. Perskaitykite patarimus, pasiūlymus ir įžvalgas iš Shavonne Morrison, MS, RD, LD, registruotos dietologės Atlas Tea Club ir Jennifer Hanes, MS, RDN, LD, registruotos dietologės Jenn dietologės.

Shutterstock

Avinžirnių makaronai ir pilvo pūtimas

"Avinžirnių makaronuose, Morrisonas pripažįsta, yra daug skaidulų, o tai puikiai tinka daugeliui, kuriems reikia daugiau maistinių medžiagų, tačiau kai kuriems, ypač žmonėms, sergantiems IBS, gali atsirasti pilvo pūtimas. Avinžirnių makaronai, sutinka Hanes, kai kuriems žmonėms gali sukelti pilvo pūtimą ir virškinimo sutrikimus dėl kelių priežasčių. Ji taip pat pažymi, kad juose yra daugiau skaidulų nei rafinuotuose makaronuose."

Shutterstock

"

Kai žmogus staiga padidina skaidulų suvartojimą, gali prireikti šiek tiek laiko, kol virškinimo traktas prisitaikys, aiškina ji. Jei šiam asmeniui dėl šios priežasties atsiranda pilvo pūtimas, ji sako, kad rekomenduotų vėl sumažinti suvartojamo maisto kiekį, kol pasijus geriau."

Shutterstock

"Tada, priduria Hanesas, jie gali palaipsniui didinti skaidulų suvartojimą ir taip pat padidinti vandens suvartojimą. Tačiau ji tęsia, kad asmeniui, sergančiam IBS, gali būti sunku virškinti tam tikras skaidulas ir kitus angliavandenius, o pupelių / ankštinių augalų šeimos skaidulos neabejotinai gali sukelti IBS simptomus. Ji pataria, kad dietologas, kuris yra susipažinęs su GI problemomis, gali labai padėti valdyti šiuos simptomus, jei jie yra nuolatiniai ir sunkėja asmeniui."

Shutterstock

"

Avinžirnių makaronai yra įprastas maistas, kurį daugelis renkasi, sako Morrisonas, nes juose yra daug b altymų ir geras geležies š altinis. Ji pabrėžia, kad, palyginti su įprastais makaronais, avinžirnių makaronai mažina cukraus kiekį kraujyje ir yra sotesni. Nors Morrison sako, kad ji nuolat savo klientams rekomenduoja avinžirnių makaronus, o ne kvietinius makaronus, tačiau jei pastebėsite, kad jie jus pučia, galite išbandyti makaronus, pagamintus iš lęšių ar kito augalinio b altymo.Jie taip pat gali jus išpūsti, sako ji, tačiau kai kurie žmonės gali būti jautrūs vien tik avinžirniams, o ne lęšiams. Apskritai, ji daro išvadą, reikia šiek tiek bandymų ir klaidų.
"

Kategorija: