Šis įrašas buvo atnaujintas nuo pradinio paskelbimo datos, kad būtų įtraukta daugiau ekspertų įžvalgų.

Gerai ar blogai, tai, ką valgote, tikrai paveikia jūsų odą. Jei šią žiemą jaučiate odos uždegimą, susisiekėme su sveikatos ekspertais, gydytojais ir dietologais ir sužinojome daugiau apie du nuostabius natūralius kasdienius ingredientus, kurie yra ne tik antioksidantai, bet ir gali sumažinti odos uždegimą.

Norėdami sužinoti daugiau, kalbėjomės su dermatologu dr.Purvisha Patel, M.D., registruota dietologė ir mitybos specialistė Susan Kelly, „BowTied Life“ dermatologijos direktorė dr. Cheryl Rosen, dietologė ir sveikatingumo specialistė Holli Rovenger ir medicinos ekspertė dr. Jennifer Silver. Skaitykite toliau, kad gautumėte daugiau informacijos apie daugybę šių ypatingų ingredientų teikiamos naudos odai ir sveikatai.

Shutterstock

Ciberžolės nauda sveikatai

Ciberžolė yra prieskonis, kilęs iš Curcuma longa augalo šaknies ir yra daugiametis imbierinių šeimos augalas. Jis auginamas daugelyje Indijos ir kitų Rytų Azijos valstybių. Kaip paaiškina Patelis, tai mėgstama ir istoriškai naudojama priemonė odos priežiūrai ir sveikai mitybai.

"Ciberžolė šimtmečius buvo naudojama Rytų medicinoje kovojant su vėžiu, autoimuninėmis ligomis ir odos ligomis, tokiomis kaip psoriazė, vitiligo ir spuogai, sako Patelis. Moksliniais tyrimais ne kartą įrodyta, kad jis padeda susidoroti su odos ligomis, tiek nurijus, tiek vartojant lokaliai."

"Patel pažymi, kad ryškiai geltoną ciberžolės spalvą galima priskirti kurkuminui – jos veikliajai medžiagai. Kurkuminas yra priešuždegiminis, antimikrobinis, antinavikinis ir turi antioksidacinių savybių, nes kovoja su laisvųjų radikalų daroma žala, sako Patel."

Kelly pakartoja, kad ciberžolėje yra kurkumino, suteikiančio jai skirtingą spalvą ir skonį. Pasak jos, jis naudojamas įvairiuose šiuolaikiniuose vaistuose dėl stiprių priešuždegiminių, antioksidacinių, priešgrybelinių ir antibakterinių savybių.

"Senėjimą ir kitas odos uždegimines ligas sukelia oksidacinė žala, sako Kelly. Šiame procese laisvieji radikalai reaguoja su organinėmis medžiagomis, kurios gali pažeisti odą."

"Kurkuminas, sako Kelly, ne tik kovoja su šiais radikalais, bet ir stimuliuoja mūsų organizmo antioksidacinį mechanizmą, todėl tai yra geriausias pasirinkimas kovojant su odos uždegimais ir kitomis odos problemomis."

Rosen teigia, kad ciberžolė yra viena iš plačiausiai ištirtų natūralių vaistų, o tyrimai rodo, kad ji gali padėti gydyti odos uždegimą, kurį sukelia egzema, psoriazė ir spuogai.

"Ji taip pat sutinka, kad kurkuminoidai yra atsakingi už ciberžolės gydomąsias savybes, nes jie gali sumažinti priešuždegiminių molekulių kiekį mūsų organizme ir didinti antioksidantų kiekį. Šį prieskonį tikrai verta išbandyti, jei turite kokių nors uždegiminių problemų, sako Rosenas."

Shutterstock

Ciberžolės įtraukimas į savo mitybą

"Dabar, kai žinote, kiek daug naudos odai ir sveikatai gali turėti ciberžolė ir jos sudedamoji dalis kurkuminas, laikas pagalvoti apie jo įtraukimą į savo mitybą. Rovenger siūlo jį dėti į įvairius maisto produktus, tokius kaip plakta kiaušinienė, omletai, frittatos, sriubos, troškiniai, daržovės ir net kokteiliai. Galimybės tikrai neribotos!"

Shutterstock

Raunelėlio nauda sveikatai

"Kitas ingredientas, kuris yra būtent Viduržemio jūros regiono žolė, raudonėlis gali padaryti daugiau nei tik tobulai pagardinti jūsų maistą – jis taip pat turi daugybę odos priežiūros pranašumų, kai naudojamas lokaliai.Dėl savo priešgrybelinių ir antibakterinių savybių raudonėlio aliejus yra natūralus egzemos, psoriazės ir kitų odos ligų gydymas. Be to, tai gali sumažinti dirginimą ir niežėjimą, sako Silver."

"Aromatinėje kepimo žolėje yra daug cheminių junginių, tokių kaip karvakrolis, timolis, rozmarino rūgštis, fenoliai, terpenai ir terpenoidai, kurie puikiai tinka odai. Raudonėlio sudėtyje yra antioksidantų, jie gali skatinti kolageno gamybą ir yra priešuždegiminiai. Raudonėlių (eteriniai) aliejai turi priešuždegiminių savybių, nes jame yra tokių medžiagų kaip karvakrolis ir timolis, prideda sidabro."

"Be to, teigiama, kad raudonėlio eterinis aliejus turi antioksidacinį ir žaizdas gydantį poveikį. Šie pranašumai atsiranda dėl didelės natūralių antioksidacinių ir antibakterinių savybių turinčių medžiagų, įskaitant rozmarino ir karnozo rūgštį, koncentracijos. Puikus būdas naudoti raudonėlį savo odos priežiūros rutinoje yra eteriniai aliejai. Prieš bandydami jį naudoti ant veido, pabandykite užtepti tik nedidelį rankų odos lopinėlį."

Shutterstock

Apatinė eilutė

Taigi, štai! Šie du stebinantys ingredientai, ciberžolė ir raudonėlis, turi daug antioksidantų ir priešuždegiminių savybių. Ir jei vis dar kovojate su odos uždegimu, būtinai peržiūrėkite kitus priešuždegiminius maisto produktus, kuriuos galite įtraukti į savo mitybą, ir maisto produktų, kurių turėtumėte vengti, kurie gali sudirginti odą.

Kategorija: