Kai manėte, kad spuogeliai jau baigti, jie iš niekur atsirado: hormoniniai spuogai, dar žinomas kaip jūsų egzistavimo bėda. Hormoniniai spuogai neatitinka tipinės spuogų logikos, kaip mes žinome – galite išlaikyti savo odą itin švarią ir laikyti pirštus toli nuo veido, tačiau jie išnyra tada, kai mažiausiai to tikiesi. Kova su spuogais bet kuriame amžiuje nėra piknikas, bet jei taip pat kovojate su sausesne oda, nei turėjote paauglystėje (kai tikriausiai tiesiog ištepėte benzoilo peroksidą ir pavadinote tai diena), spuogus gydyti gali būti ypač sudėtinga.

Sudėtinga nereiškia neįmanoma.

„Kalbant apie hormoninius spuogus, tai gali būti labai varginanti“, – sakė dr. Mary Alice Mina, sertifikuota dermatologė ir dermatologė bei nuoširdaus ir gaivaus požiūrio THE SKIN REAL vedėja. odos priežiūra ir grožis, kuruojama dermatologų. „Paprastai tai paveikia 30 metų ir vyresnes moteris, tuo metu, kai manėme, kad spuogai baigėsi! Hormoniniai spuogai linkę paveikti apatinę veido ir žandikaulio sritį ir gali sutapti su menstruaciniu ciklu."

Tai ne jūsų vaizduotė – hormoniniai spuogai atsiranda kiekvieną mėnesį, o dabar iššūkis yra išsiaiškinti, ką daryti – ir kokių klaidų neturėtumėte daryti – kalbant apie hormoninius spuogus.

Shutterstock

Nešveiskite

Labai viliojanti manyti, kad spuogus sukelia perteklinis aliejaus kiekis, ir šveisti odą tol, kol visas aliejus išnyks. Tačiau tai tik sukels jūsų odos sausumą ir sudirginimą.„Kaip ir su visų tipų spuogais, nors dažniausiai norima nušveisti visus spuogus ir aliejų ant veido, svarbu elgtis švelniai su oda, kad nepažeistumėte odos barjero“, – sakė dr. Mina. .

Elaine F. Kung, sertifikuota dermatologė iš Niujorko ir Future Bright Dermatology įkūrėja, sako, kad kai kurie pacientai daro klaidą gydydami spuogus taip, lyg jie būtų riebios odos paaugliai, naudodami veido šveitiklius. šveičiamųjų ir stiprių valiklių su dideliu benzoilo peroksido kiekiu. „Jie taip pat ištraukia ir išspaudžia savo spuogus, o tai sukelia daugiau spalvos pakitimų ir randų vyresnio amžiaus žmonėms nei jaunesniems“, – sakė dr. Kungas. „Vyresniems pacientams dažnai sakau, kad jie negali šiurkštinti savo odos ar gydyti odos taip pat, kaip darydavo paauglystėje.“

Shutterstock

Venkite per daug produktų

Šiuo metu labai madinga papildyti savo odos priežiūros rutiną kuo daugiau produktų.Tačiau produktų ir ingredientų perteklius gali turėti neigiamą poveikį jūsų odai ir hormoniniams spuogams. „Naudojant per daug produktų gali sudirginti oda ir pablogėti spuogai“, – sakė daktaras Mina. „Gali būti naudingas švelnus valiklis spuoguotai odai. Nenaudokite dantų pastos, tai senų žmonų pasaka.“

Dr. Mina taip pat rekomenduoja praleisti kitą tendenciją: odos stangrumą (veido padengimą tepalu, pvz., vazelinu ar Aquaphor), nes tai užkimš poras ir pablogins spuogus, sako ji.

Dr. Kungas sako, kad verta apsvarstyti galimybę naudoti priešuždegiminius valiklius, kurių sudėtyje yra niacinamido, saldymedžio šaknų, centella asiatica ir sieros. „Vietoj vietinio gydymo su mažo procento salicilo rūgšties ar benzoilo peroksido kremais, apsvarstykite galimybę naudoti lauko gydymą vaistais, tokiais kaip klindamicino gelis arba azelaino rūgšties kremai“, - sakė dr. Kungas. „Užuot savęs ištraukimo, apsvarstykite galimybę naudoti pleistrus nuo spuogų, kurie gali padėti išsiurbti uždegimines sultis iš spuogo. Spuogų š altinio – hormoninių pokyčių – sprendimas taip pat gali būti protingas žingsnis: „Apsvarstykite antiandrogeninius vaistus, tokius kaip Winlevi kremas, kontraceptines tabletes ar spironolaktoną.”

Jei kyla abejonių, daktaras Mina rekomenduoja kreiptis į ekspertus, kurie matė daug įvairių spuogų atvejų ir gali nukreipti jus tinkama linkme. „Mano svarbiausias pasirinkimas yra tai, kad jei kovojate su hormoniniais spuogais, būtinai kreipkitės į sertifikuotą dermatologą, kuris gali padėti jums pasirinkti tinkamus produktus ir vaistus, kurie padėtų jūsų spuogams“, – sakė daktaras Mina. „Visada geriau gydyti anksčiau nei vėliau, kad nesusidarytų randų.“

Kategorija: