Jei dažnai kenčiate nuo raudonos, degančios ar niežtinčios odos, greičiausiai jūsų oda yra jautri. Ir jautri oda gali pablogėti, kai ji sąveikauja su aplinkos ir vietiniais veiksniais. Tai apima karštą ar š altą orą, muilus, odos priežiūros produktus, makiažą ir net buitinius valiklius. Norint išvengti ir išgydyti jautrią odą, svarbu pasikonsultuoti su dermatologu, kuris padėtų susiaurinti kai kuriuos iš šių veiksnių, galinčių sukelti uždegimą. Ir jei nerimaujate, kad jūsų odą paveikia kažkas iš jūsų odos priežiūros rutinos, ypač veido valiklis, yra vienas valiklio ingredientas, kuris iš tikrųjų gali išsausinti jautrią odą.

Norėdami sužinoti daugiau apie valiklio sudedamąsias dalis, kurių turėtumėte vengti, jei turite jautrią odą, kalbėjomės su Elaine F. Kung, M.D., sertifikuota dermatologe iš Niujorko ir Future Bright Dermatology įkūrėja. Ji sakė, kad prausiklio sudedamoji dalis, kurią turėtumėte išlikti protingai, yra benzoilo peroksidas, nes sumažina odos pH lygį, o jautrią odą dar labiau pažeidžia. Skaitykite daugiau žemiau!

Shutterstock

Venkite benzoilo peroksido

Benzoilo peroksidas yra sudedamoji dalis, kuri yra odos kremo, gelio ar losjono pavidalu ir naudojamas lengviems ar vidutinio sunkumo spuogams gydyti. Ši cheminė medžiaga puikiai tinka lengviems spuogams gydyti ir gali veiksmingai atsikratyti bakterijų ir negyvų odos ląstelių, kurios užkemša poras. Bet jei turite jautrią odą, pirmiausia benzoilo peroksidas tik pablogins problemą.

"Žmonėms, turintiems jautrią odą, siūlyčiau vengti benzoilo peroksido savo valikliuose, net jei jie turi spuogų, sako Kungas.Apskaičiuota, kad 4,5% žmonių gali būti alergiški benzoilo peroksidui ir dar daugiau žmonių gali sudirginti dėl šio ingrediento, nors jis veiksmingas nuo spuogų. Taip yra todėl, kad benzoilo peroksidu užtepus ant odos, jis suyra ir išsiskiria benzenkarboksirūgštis ir laisvieji deguonies radikalai. Benzenkarboksirūgštis mažina odos pH, todėl jautrios odos žmonės gali netoleruoti to. Šis ingredientas taip pat neįtikėtinai sendina. Jis pabrėžia smulkias linijas."

Benzoilo peroksidas nulupa odą ir pašalina negyvas odos ląsteles, riebalų perteklių ir bakterijas, kurios gali būti įstrigusios po oda. Toks poveikis gali sukelti sausumą, taip pat paraudimą ir pernelyg didelį lupimąsi. Taip pat galite pastebėti niežėjimą ir bendrą dirginimą naudojimo vietoje. Taigi, jei jau turite raudoną, uždegusią odą, geriau vengti šio prausiklio.

Shutterstock

Rinkitės hialurono rūgštį ir keramidus

Vietoj to Kung rekomenduoja naudoti valiklius, pvz., hialurono rūgštis ir keramidus, kurie apsaugo odos barjerą jautrios odos žmonėms.Hialurono rūgštis yra cukraus molekulė, kuri natūraliai atsiranda odoje. Jis padeda surišti vandenį su kolagenu ir sulaikyti jį odoje. Tokiu būdu jūsų oda gali atrodyti jaunesnė, putlesnė ir labiau drėkinama. Panašiai keramidai yra riebalai arba lipidai, randami odos ląstelėse. Jie iš esmės yra klijai, laikantys mūsų odos ląsteles kartu. Jie palaiko mūsų odos barjerą sveiką ir tvirtą. Sveikos odos barjeras gali lengvai užsandarinti drėgmę ir apsaugoti mūsų odą nuo kenksmingų elementų. Iš esmės hialurono rūgštys ir keramidai yra ypač drėkinantys ingredientai, kurie sudrėkins uždegusią odą.

Shutterstock

"Yra valiklių, kuriuose yra hialurono rūgšties ir keramidų, kurie padeda odai išlaikyti drėgmę ir imituoja mūsų odos komponentus, pažymi ji. Yra keletas valiklių, kuriuose yra antioksidantų, tačiau jie yra švelnūs odai."

" Konkrečiai, Kung sako, kad jos mėgstamiausi švelnūs odos valikliai yra Neutrogena Hydroboost valiklis, Cerave Cream to Foam Cleanser, La Roche Posay Toleriane Hydrating Gentle Cleanser, Naturium Niacinamide Gelee, (ir) Joah Heal Me Cleanser Cica Gentle Foam.Ji sako: „Tai yra valikliai, kuriuos turiu savo vonios kambaryje!"

Shutterstock

Apatinė eilutė

Apskritai svarbu nuodugniai ištirti produktus, kuriuos tepate ant odos. Kungas sako, kad jei turite jautrų, valikliai, kurių sudėtyje yra benzoilo peroksido, tik išsausins ir dar labiau padegs jūsų odą. Vietoj to, ji sako, kad turėtumėte rinktis prausiklius su hialurono rūgštimis ir keramidais, kurie sulaiko drėgmę ir gydo sausą, pleiskanojančią odą. Tačiau prieš keisdami savo odos priežiūros rutiną visada turėtumėte susisiekti su savo dermatologu!

Kategorija: