Vaisiai yra vienas geriausių būdų aprūpinti organizmą antioksidantais ir vitaminais sveikam svorio metimui. Jei norite maksimaliai padidinti dietos poveikį jūsų savijautai ir siekti savo svorio metimo tikslų, tai yra keturi vaisiai, skatinantys jūsų medžiagų apykaitą. Norėdami sužinoti daugiau apie vaisius, kuriuos galite valgyti ryte, kad paspartintumėte medžiagų apykaitą, kalbėjomės su Johna Burdeos, registruota dietologe ir sveikatos rašytoja, ir Dana Ellis Hunnes, PhD, MPH, registruota dietologe, vyresniąja klinikine dietologe UCLA medicinos centre, asistente. profesorius CULA Fielding School of Public He alth ir knygos „Išgyvenimo receptas“ (2023) autorius.Jie sakė, kad vaisiai, kuriuos geriausia valgyti ryte, yra mėlynės, greipfrutai, melionai ir bananai Šie vaisiai yra sotūs ir lengvai derinami su kitais pusryčių patiekalais. Juose gausu vitaminų ir antioksidantų, reikalingų sveikam svorio metimui. Sužinokite daugiau žemiau!

Shutterstock

Mėlynės

Jei kada nors susimąstėte, ką mėlynės gali padėti jūsų žarnyno sveikatai, senstančiai odai, svorio mažinimo tikslams ir bendrai sveikatai, nežiūrėkite toliau. Mėlynės yra vaisius, kurį kasdien galite pridėti prie pusryčių, kad pagerintumėte ir išlaikytumėte optimalią būklę. Šiame vaisiuje esantis flavonoidas antocianinas padeda jūsų organizmui gaminti adiponektiną. Tai hormonas, kuris buvo susijęs su mažesniu gliukozės kiekiu, sumažintu potraukiu ir suaktyvėjusia medžiagų apykaita.

"Uogose yra mažai kalorijų – maždaug 32–57 kalorijos 100 gramų porcijoje (priklausomai nuo uogų), todėl jas galima įtraukti į dietą, ypač jei bandote numesti. svorio, aiškina Burdeosas.Be to, uogose yra daug antioksidantų. Todėl verta įtraukti juos į savo mitybą, nesvarbu, ar norite numesti svorio."

"Hunnes sutinka, kad uogas verta valgyti ryte norint numesti svorio, nes jose daug skaidulų, jose gausu vandens ir mažai kalorijų. jie leidžia jaustis sotesni vartodami mažiau kalorijų."

"Reguliarus uogų vartojimas yra susijęs su mažesne širdies ligų ir pažinimo sutrikimų rizika. Uogas galite dėti į š altus arba karštus dribsnius, jogurtą ir kokteilius, tęsia ji. Uogose esančios skaidulos kartu su b altymų š altiniu, pavyzdžiui, pienu jūsų dribsniuose ar jogurte, gali padėti padidinti sotumo jausmą. Ir kai būsite labiau patenkinti savo rytiniu maistu, mažiau tikėtina, kad ryte be proto mėgausitės daug cukraus turinčiu užkandžiu ar kaloringu pyragu."

Shutterstock

Greipfrutai

Greipfrutas yra citrusinis vaisius ir puikus skaidulų bei maistinių medžiagų š altinis.Juose ypač daug vitamino C, vitamino A ir antioksidantų. Juose taip pat labai mažai kalorijų – tik 52 kalorijos maždaug vidutinio dydžio greipfrutei. Šiuose vaisiuose taip pat yra daug vandens, todėl jie taip pat puikiai drėkina.

"Greipfrutuose yra mažai kalorijų, daug skaidulų, jie taip pat pripildyti vandens ir kaip uogos, todėl jaučiatės sotesni su mažiau kalorijų, pažymi Hunnes. Greipfrutų įtraukimas į savo rytinius pusryčius skatina sotumą ir, įtraukus į subalansuotą mitybą, gali padėti numesti svorio."

"Greipfrutų valgymas būtų sveikesnė alternatyva tiems, kurie geria greipfrutų sultis ir nori numesti svorio, nes sultyse yra daugiau kalorijų (apie 96 kalorijos 1 puodelyje), sako Burdeos. Galiausiai, greipfrutų glikemijos indekso skalė yra žema, o tai reiškia lėtesnį cukraus išsiskyrimą į kraują. Mažesnio GI dieta gali padėti numesti svorio, nors tyrimai šiuo klausimu yra riboti. Greipfrutai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie stebi savo kalorijas ir porcijas."

Shutterstock

Melonai

Melonai yra Cucurbitaceae šeimos nariai. Dėl to jie yra agurkų ir moliūgų giminaičiai (tai yra puiki daržovė, kurią galite pridėti prie troškinio, kad pagerintumėte žarnyno sveikatą!). Nors dažnai grupuojami kartu, dauguma saldžiųjų melionų skirstomi į dvi plačias kategorijas: arbūzus ir muskuso melionus. Kai kurie iš populiariausių melionų yra arbūzai, melionai, lipčiaus, žieminiai melionai ir kt.

"Kalbant apie svorio metimą, melionai yra dar vienas mažai kalorijų turintis vaisių pasirinkimas, kurį galite pridėti prie savo rytinio valgio. Priklausomai nuo meliono rūšies, 1 puodelio porcijoje jų yra tik 46–61 kalorija. Juose taip pat yra daug vandens, kad padidėtų hidratacija ir sotumo jausmas, kartu suteiktų (mažai) kalorijų. Kaip ir obuolius bei uogas, melionus galima pjaustyti ir dėti į dribsnius, jogurtą ir kokteilius, sako Burdeos."

"Hunnes sutinka, ji konkrečiai sako, kad arbūzuose yra daug skaidulų, daug vandens, jie pripildyti maistinių medžiagų ir dėl didelio vandens kiekio gali padėti jums suvartoti mažiau kalorijų. Šis skanus vaisius puikiai papildo jūsų rytinę dietą."

Shutterstock

Bananai

"Turbūt jau žinote, kad bananai yra naudingi svorio metimui. Hunnes siūlo valgyti šį vaisių kiekvieną rytą, kad pagreitintumėte medžiagų apykaitą ir numestumėte svorio. Mažiau prinokę bananai taip pat gali būti geras pasirinkimas dėl jų atsparaus krakmolo, o kai jie žalesni, jų angliavandeniai virškinami ir (absorbuojami) ilgiau, pažymi ji. Jie naudingi mikrobiomui (bakterijoms virškinimo trakte). Tai gali padėti numesti svorio ir suvartoti bendrą kalorijų kiekį. Šis vaisius turi daug skaidulų. Vidutinio dydžio banane yra apie 3 gramai skaidulų, tai yra 10% rekomenduojamos paros normos. Tyrimai rodo, kad daug skaidulų turinti dieta gali padėti numesti svorio, nes daug skaidulų turintis maistas, pavyzdžiui, bananai, yra sotesnis nei mažai skaidulų turintys vaisiai, pavyzdžiui, abrikosai ir slyvos."

Shutterstock

Apatinė eilutė

"Kaip įtraukti šiuos vaisius į savo mitybą? Burdeos rekomenduoja jais mėgautis kaip vaisių salotas.Kad ji būtų sveikesnė, galite įmaišyti riešutų, graikiško jogurto ir pieno, ji siūlo tiems, kurie žiūri į savo kalorijas, mažiau riebalų. Kita vertus, Hunnes sako, kad visus šiuos vaisius jai patinka naudoti su avižiniais dribsniais, vaisių salotomis, įmaišyti į augalinį jogurtą ar kokteilį."

Tik valgant pačius šiuos vaisius svoris nesumažės. Svorio metimas yra susijęs su subalansuotu maistu ir užkandžiais. Tačiau jūsų pusryčių pasirinkimas gali nustatyti jūsų maisto pasirinkimo toną likusiai dienos daliai. Geriausia dieną pradėti sočiais ir subalansuotais pusryčiais. Taigi, jei ieškote vaisių ryte, pasinaudokite Burdeos ir Hunnes patarimais ir įtraukite į savo racioną mėlynių, greipfrutų, melionų ir bananų.

Kategorija: