Yra tiek daug veiksnių, galinčių sukelti dujų susidarymą ir pilvo pūtimą ir juos pabloginti – nuo per greito valgymo iki nepakankamo judėjimo per dieną. Tačiau vienas iš svarbiausių dalykų, į kurį reikia atsižvelgti, jei reguliariai patiriate virškinimo problemų, yra maistas, kurį dedate į savo organizmą, nes jūsų mityba gali būti vienas iš svarbiausių veiksnių. Tai gali būti tiesa net kalbant apie gėrimus, kuriuos geriate, taip pat apie ingredientus, kuriuos pridedate prie tų gėrimų. Mes žiūrime į jus, kavos mėgėjai! Pasirodo, yra keletas įprastų kavos ingredientų, kurie gali dar labiau pabloginti pilvo pūtimą.

Norėdami išsiaiškinti du dalykus, kuriuos galite pridėti prie kavos, galinčių sukelti pilvo pūtimą, kalbėjomės su registruota mitybos specialiste ir Candida dietos kūrėja Lisa Richards. Ji papasakojo, kad pieno produktai ir dirbtiniai saldikliai yra dvi galimybės, kurias turėtumėte atsisakyti savo puodelio Joe, jei norite išvengti dujų susidarymo ir pilvo pūtimo. Sužinokite daugiau žemiau!

Gydytojai sutaria: kodėl žmonės, kurie geria šį gėrimą ryte, stengiasi numesti svorio

Geriausi rytiniai įpročiai, padedantys įveikti pilvo pūtimą ir uždegimą, pasak gydytojų

Kardiologai sutaria: tai yra daug cukraus turintys maisto produktai, kuriuos turite kuo greičiau nustoti pirkti

Kaip natūraliai pagerinti žarnyno sveikatą: 12 patarimų, į kuriuos reikia atsižvelgti

Shutterstock

Pieno produktai

"Jei dažnai susiduriate su virškinimo problemomis, tokiomis kaip dujos ir pilvo pūtimas, galbūt jau žinote, kad pieno produktai gali pabloginti daugelio žmonių problemą.Richardsas sako, kad kai kurie žmonės yra jautrūs arba netoleruoja šių priedų, tokių kaip pieno produktai, rafinuotas cukrus arba dirbtiniai saldikliai ir kvapiosios medžiagos. Galite pabloginti pilvo pūtimą pridėdami ingredientų, kuriems esate jautrūs, to nesuvokdami. Taip!"

Dėl šios priežasties svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip jūsų kūnas reaguoja, kai į kavą dedate pieno produktų. Jei pastebėsite, kad iš puodelio nepalikę grietinėlės ir pieno problemos išspręsite, greičiausiai suradote k altininką! Tiesą sakant, jūs galite netoleruoti laktozės. „Tie, kurie negali virškinti laktozės iš pieno produktų dėl fermento laktazės trūkumo, gali jausti pilvo pūtimą nuo kavos, pagamintos iš pieno ar grietinėlės“, – aiškina Richardsas.

Shutterstock

Dirbtiniai saldikliai

"Daugelis žmonių renkasi dirbtinius saldiklius, o ne cukrų, nes jie gali sutaupyti kalorijų ir netgi atrodo sveikesni.Tačiau svarbu pažymėti, kad dirbtiniai saldikliai iš tikrųjų yra viena iš pagrindinių pilvo pūtimo ir kitų virškinimo problemų priežasčių. Dirbtiniai saldikliai, tokie kaip sukralozė ir aspartamas, taip pat gali sudirginti žarnyną ir sukelti žarnyno mikrobiomą disbiozę. Jei žarnyno bakterijų pusiausvyra sutrinka, asmuo patirs daugiau diskomforto virškinimo trakte, pvz., dujos, pilvo pūtimas ir dar blogiau, įspėja Richardsas."

Deja, kaip galite įtarti, rafinuotas cukrus nėra geresnis, nes šis saldiklis yra labai apdorotas ir uždegimą sukeliantis. Tačiau, jei vis dar negalite įgauti kartoko juodos kavos skonio, dar ne viskas prarasta. Richardsas sako, kad svarbiausia yra pasirinkti natūralius saldiklius, tokius kaip vienuolių vaisiai, ir apskritai atsisakyti ingredientų, į kuriuos jūsų kūnas neigiamai reaguoja, nesvarbu, ar tai būtų pieno produktai, dirbtiniai saldikliai ar kažkas kita.

" Daugumai žmonių tai gali būti bandymas ir klaida, nes jie atranda skonio ir komforto pusiausvyrą, pažymi Richardsas. Parinktys, į kurias reikia atsižvelgti keičiant, apima augalinius pienus arba kremus ir natūralius saldiklius, pvz., medų."

Dienos pabaigoje svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, ko reikia jūsų kūnui ir ko nereikia. Atsisakydami pieno produktų ir perdirbtų saldiklių ir eksperimentuodami su naujais ingredientais, būsite vienu žingsniu arčiau, kad pašalintumėte virškinimo problemas ir surastumėte savo mielą vietą. Žodžiu!

Kategorija: