Jei norite šią žiemą pagreitinti medžiagų apykaitą ar sveikai numesti svorio, svarbu laikytis subalansuotos mitybos. Labai svarbu žinoti, dėl kokių maisto produktų pavalgę jaučiatės vangūs ir išsekę. Tai gali būti maistas, kuriame yra daug natrio, pavyzdžiui, greitas maistas ir greitai paruošiami arba perdirbti patiekalai. Didžioji dalis natrio, kurį suvartojame kasdieniame gyvenime, yra druskos pavidalu.

Kalbėjomės su sveikatos ekspertais – vyriausiuoju chirurgu Dr. Hectoru Perezu iš Renew Bariatrics ir Samu Nabiliu, Naya Clinics generaliniu direktoriumi ir vyriausiuoju terapeutu – apie dviejų rūšių maistą, kuriame yra daug natrio, kurie gali sulėtinti medžiagų apykaitą ir taip numesti svorio. daug sunkiau, jei suvartojama per daug.

Shutterstock

1 patarimas – atidžiau pažiūrėkite į perdirbtus maisto produktus

"Perdirbtas maistas dažnai turi daug natrio, todėl gali kilti sveikatos problemų, tokių kaip aukštas kraujospūdis ir širdies ligos. Perezas paaiškina, kad natris taip pat gali sukelti vandens susilaikymą, dėl kurio galite atrodyti ir jaustis išsipūtę. Perezas teigia, kad perdirbtuose maisto produktuose taip pat yra daug kalorijų ir mažai maistinių medžiagų. Kai valgote perdirbtą maistą, jūsų kūnas negauna maistinių medžiagų, reikalingų tinkamai funkcionuoti."

"Nabilas priduria, kad tai apima tokius maisto produktus kaip delikatesai ir konservai. Vien dešrainio gabalėlyje gali būti 500 mg natrio, o poroje gabalėlių delikatesinio kumpio – apie 250 mg, sako Nabilas, siūlantis vietoj jo rinktis šviežią mėsą arba šviežią žuvį."

"Skardine Campbell vištienos makaronų sriubos jau yra 2 225 mg natrio, sako Nabilas, todėl galbūt norėsite pasigaminti savo sriubą iš šviežių ingredientų ir mažai natrio turinčio sultinio.Taip pat geriau pirkti šviežias daržoves, o ne konservuotas, priduria jis. Jei turite nusipirkti konservuotą veislę, Nabilas pataria būtinai nuplauti daržoves, kad neliktų druskos."

Shutterstock

2 – Būkite atsargūs dėl šaldytų užkandžių / patiekalų

"Pašildyti apdorotą, šaldytą ar paruoštą valgyti patiekalą gali būti skanu ir patogu, tačiau daugelio daug natrio turinčių patiekalų geriau vengti medžiagų apykaitos labui. Perezas sako, kad šaldyti, jau paruošti valgiai taip pat dažnai yra nesveiki, nes juose yra daug natrio ir konservantų. Jiems trūksta maistinių medžiagų, kurias gautumėte valgydami šviežią, visavertį maistą."

"Nors šie patiekalai gali būti skanūs, patogūs ir prieinami, Perezas pažymi, kad yra sveikesnių alternatyvų, kurios taip pat patenkintų jūsų potraukį ar alkį."

"Natris gali sulėtinti organizmo medžiagų apykaitą ir ilgainiui priaugti svorio, sako jis.Per didelis natrio kiekis maiste taip pat gali sukelti vandens susilaikymą, todėl bus sunkiau numesti svorio. Galiausiai šių dažnai greitų patiekalų geriausia vengti ir pakeisti šviežiais produktais ir ingredientais."

Shutterstock

3- Venkite sūrių traškučių

Bulvių traškučiai, pyragaičiai ir kiti įprasti sūrūs užkandžiai yra neabejotinai skanūs ir sotūs, tačiau didelis natrio kiekis gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą ir medžiagų apykaitą.

"Sūriuose užkandžiuose taip pat yra labai daug natrio, todėl gali padidėti kraujospūdis ir kilti rizika susirgti širdies ligomis, ypač jei juos valgote reguliariai, sako Perezas, kuris rekomenduoja vartoti saikingai, jei visai ne. "

"Apskritai, daug natrio turintys maisto produktai, galintys sabotuoti jūsų pastangas mesti svorį, yra perdirbtas maistas, šaldyti patiekalai ir sūrūs užkandžiai. Perezas siūlo apriboti šių maisto produktų vartojimą ir pakeisti juos šviežiu, visaverčiu maistu, kuris gali padėti numesti svorio, palaikyti sveiką medžiagų apykaitą ir pagerinti sveikatą."

Jei norite gauti daugiau informacijos, pasitarkite su gydytoju, mitybos specialistu, dietologu arba sveikatos ekspertu dėl natrio, natrio turinčių maisto produktų ir apie jų poveikį jūsų sveikatai ir medžiagų apykaitai.

Kategorija: