Maistingo maisto tiekimas savo kūnui yra esminė jūsų bendros sveikatos dalis. Negalime to pakankamai pabrėžti. Tai reiškia, kad kartais turime paaukoti kai kuriuos mėgstamus maisto produktus siekdami numesti svorio, ypač kai kalbama apie labai perdirbtus patiekalus, kurių skonis yra puikus, bet kenkia mūsų bendrai sveikatai. Tiesą sakant, yra dviejų rūšių itin perdirbtas maistas, kurį, pasak sveikatos ekspertų, šiais metais turėtumėte palikti, jei norite 2023 m. numesti kelis kilogramus ir išlikti sveiki: b alta duona ir perdirbta mėsa.

Norėdami sužinoti daugiau apie tai, kaip per daug perdirbtos mėsos ir rafinuotų grūdų valgymas gali turėti įtakos jūsų fizinei sveikatai ir svorio mažinimo tikslams, taip pat kodėl jų atsisakymas gali padėti pagerinti energiją, nuotaiką ir susikaupimą, kalbėjomės su Kellie Middleton. , MD/MPH ir mitybos specialistė Lisa Richards, „The Candida Diet“ kūrėja. Jie mums papasakojo apie šių maisto produktų poveikį – viską rasite žemiau!

Shutterstock

B alta duona

"Visi žinome, kad b alta duona greičiausiai yra būtinas dalykas jūsų virtuvėje. Tai skanu, negalime padėti. Tačiau Richardsas sako, kad jei bandote numesti svorio ar tiesiog norite pagerinti savo bendrą sveikatą, labai svarbu apriboti šio angliavandenių turinčio maisto vartojimą. Duona – tai maistas, kurį reikėtų valgyti saikingai dėl perdirbto ir rafinuoto pobūdžio, sako ji. Visų rūšių duona yra kaloringai tanki ir uždeganti."

Tačiau yra tam tikra duonos rūšis, kuri yra daug prastesnė už kitas ir kurios reikėtų visiškai vengti, jei norite numesti svorio ir išlaikyti sveiką gyvenimo būdą.Richardas pažymi, kad b alta duona yra pati blogiausia rafinuotų grūdų rūšis, nes joje gausu rafinuotų angliavandenių.

"B alta duona gaminama iš rafinuotų angliavandenių ir joje trūksta skaidulų bei kitų naudingų maistinių medžiagų, aiškina ji. Rafinuoti angliavandeniai yra labai uždegiminiai ir greitai virsta cukrumi, todėl greitai padidėja gliukozės kiekis. Rafinuotuose b altos duonos ingredientuose gausu tuščių kalorijų, kurias apdoroti organizmui reikia mažai energijos. Laikui bėgant tai gali rimtai pakenkti jūsų medžiagų apykaitai."

"Ir Richardsas paaiškina, kad reguliariai valgydami duoną priaugsite svorio, nes dauguma duonos gaminių yra pagamintos iš rafinuotų grūdų, cukraus ir konservantų, kurie yra uždegimą sukeliančios sudedamosios dalys ir greitai suskaidomos, kad būtų kaupiami riebaluose. . B alta duona taip pat ilgai nelaikys sotumo, todėl vėliau dienos metu greičiausiai persivalgysite. Verčiau rinkitės nesmulkintus grūdus, kuriuose yra daug skaidulų!"

Shutterstock

Perdirbta mėsa

"Middleton teigia, kad nors delikatesai, tokie kaip saliamis, dešrainiai, šoninė ir kt., gali būti viliojantys, ji rekomenduoja jų vengti dėl jūsų bendros sveikatos. Anot jos, šioje perdirbtoje mėsoje gausu natrio ir konservantų, kurie gali sukelti pilvo pūtimą, dehidrataciją ir smegenų rūką. Sumažinus valgomos perdirbtos mėsos skaičių, galima sumažinti šiuos simptomus ir pagerinti atmintį, susikaupimą bei nuotaiką."

Ir įrodyta, kad perdirbta mėsa neigiamai veikia pažinimo funkciją. „American Journal of Clinical Nutrition“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad dieta, kurioje gausu perdirbtos mėsos, buvo susijusi su sutrikusia pažinimo funkcija, ypač vyresnio amžiaus žmonėms.

Shutterstock

Sveika ir subalansuota mityba yra svarbi jūsų bendrai sveikatai ir psichinei gerovei.Nors didžioji dalis sveikos mitybos ir svorio metimo yra maistinių medžiagų turinčio maisto įtraukimas į savo maistą, kita kovos pusė yra nesveiko, perdirbto maisto ir ingredientų, kurie gali rimtai pakenkti jūsų medžiagų apykaitai ir fizinei sveikatai, atsisakymas. Žinoma, retkarčiais valgydami duoną ir mėsą, svorio neteksite. Tiesiog būtinai rinkitės nesmulkintus kviečius ir liesą mėsą, kai tik įmanoma. Ir, aišku, geriausia laikytis saiko. Tie sveiki pasirinkimai galiausiai gali turėti įtakos!

Kategorija: