Visada svarbu teikti pirmenybę savo širdies sveikatai, tačiau tai tampa vis svarbiau senstant. Taip yra todėl, kad senėjimas gali sukelti pokyčius jūsų širdyje, dėl kurių ilgainiui susirgsite tokiomis ligomis kaip širdies liga. Dėl šios priežasties vyresniems nei 40 metų žmonėms ypač svarbu maitinti kūną sveikais širdžiai maisto produktais, o ne perdirbtais užkandžiais. Laimei, skanių ir maistingų variantų netrūksta.

Norėdami atrasti geriausius užkandžius sveikai širdžiai, kalbėjomės su Dr. Joshua Loh, vyresniuoju konsultantu intervenciniu kardiologu ir Sostinės širdies centro medicinos direktoriumi.Jis mums pasakė, kad mėlynės, spragėsiai ir graikiškas jogurtas yra puikus pasirinkimas, tinkantis daugeliui skonių. Žemiau rasite visą jo įžvalgą!

3 sveiki širdžiai įpročiai, kurių reikia laikytis norint ilgiau gyventi, pasak gydytojų

Vieno papildo kardiologai prisiekia už sveikesnę širdį virš 50 metų

Blogiausias pietų maistas, dėl kurio rizikuojate susirgti širdies ligomis, sako kardiologai

2 rytinės klaidos, kurios iš tikrųjų taip kenkia jūsų širdies sveikatai, pasak sveikatos ekspertų

Shutterstock

1. Kažkas saldaus – mėlynės

Deja, kad ir koks skanus būtų cukrus, jis taip pat baisus jūsų širdžiai (ir visai jūsų sveikatai), todėl labai svarbu rasti sveiką saldumyną, kurį mėgstate. Dr Loh sako, kad mėlynės yra vienas fantastiškų, širdžiai sveikų variantų. „Sauja mėlynių per dieną atstumia kardiologą“, – juokauja jis ir pažymi, kad „keli tyrimai parodė, kad mėlynės mažina diabeto, nutukimo ir širdies ligų riziką."Puiku! Be to, šiose skaniose uogose yra daug junginių, vadinamų antocianinu, kurie, jo teigimu, gali padėti sumažinti oksidacinį stresą ir ląstelių pažeidimą. Mėlynės puikiai tinka ir vienos kaip užkandis, bet taip pat galite jas užberti ant jogurto, avižinių dribsnių ir kt.

Shutterstock

2. Kažkas sūraus – kukurūzų spragėsiai

Jei labiau mėgstate pikantiškus užkandžius, galite būti linkę į sūrius, perdirbtus užkandžius, tokius kaip bulvių traškučiai, bet tikriausiai savaime suprantama, kad dėl savo sveikatos šių maisto produktų reikėtų kiek įmanoma vengti . Laimei, spragėsiai yra viena iš alternatyvų, kuri iš tikrųjų gali padėti išlaikyti jūsų širdį geros formos. „Šis užkandis yra viso grūdo ir daug skaidulų, todėl sumažina širdies ligų riziką“, – sako dr. Lohas. Tačiau atminkite, kad netinkamų priedų pridėjimas gali paneigti naudą sveikatai. Jis primena, kad sviesto ir druskos turi būti kuo mažiau.

Shutterstock

3. Kažkas rūgštaus – graikiškas jogurtas

Gal jau žinote apie kai kurių probiotikų turtingo graikiško jogurto naudą žarnynui, bet ar žinojote, kad šis skanus, universalus maistas taip pat gali daryti stebuklus jūsų širdžiai? „Graikiškas jogurtas yra susijęs su mažu cholesterolio ir trigliceridų kiekiu, o tai sumažina širdies ligų riziką“, – giria dr. Lohas. Be to, reguliariai valgydami sveiką graikiško jogurto dubenį ryte (arba kada tik norite), galite sumažinti 2 tipo diabeto riziką, o tai, pasak jo, taip pat gali sumažinti širdies problemų riziką. Puiku!

Apibendrinant, norint išlaikyti sveiką širdį, reikia daug sveikų įpročių – nuo reguliarių mankštų iki miego. Tačiau dieta vaidina svarbų vaidmenį jūsų širdies ir kraujagyslių sveikatai, todėl geras maisto pasirinkimas keičiant greitą maistą tokiais užkandžiais, kaip šis, yra puikus būdas.

Kategorija: