Walmart ką tik praėjusią savaitę atskleidė, kad padidins minimalų atlyginimą darbuotojams, o kaip didžiausiam Amerikos privačiam darbdaviui, tai yra svarbi naujiena. Kaip praneša CNN, universalinių parduotuvių tinklo minimalus atlyginimas padidės nuo 12 USD iki 14 USD per valandą, nes jis bando „išlaikyti parduotuvių ir sandėlių darbuotojus įtemptoje mažesnio atlyginimo pramonės šakų darbo rinkoje“.

Štai ką mes žinome:

Breaking: Walmart padidina minimalų atlyginimą iki 14 USD per valandą, atsižvelgiant į š altinius ir patvirtino bendrovė.

Pakeitimas įsigalios kovo mėn. Ankstesnis minimalus atlyginimas buvo 12 USD per valandą.

Daugiau @BusinessInsider: https://t.co/FBT39hDIOZ

- Benas Tobinas (@Ben__Tobin) 2023 m. sausio 24 d.

Walmart praneša apie 2 USD minimalaus atlyginimo padidinimą darbuotojams

Šiuo metu „Walmart“ Jungtinėse Valstijose dirba 1,7 mln. darbuotojų, CNN nurodo, kad „94 % jų yra valandiniai darbuotojai“, remiantis naujausia metine vertybinių popierių paraiška. Išparduotuvėje pažymima, kad universalinių parduotuvių tinklas COVID-19 pandemijos metu pasamdė tūkstančius darbuotojų, kad „patenkintų didelę vartotojų bakalėjos ir kitų prekių paklausą“.

Daugelyje JAV vietovių, ypač pietinėse valstijose, nepriėmusiose didesnių atlyginimų įstatymų, „pradinis Walmart atlyginimas dažnai yra vietinis minimalus darbo užmokestis“, – praneša CNN ir priduria, kad bendrovės didėjantis minimalus atlyginimas yra „ gali turėti įtakos visoje paslaugų pramonėje.”

Daugelis darbo grupių kritikavo „Walmart“ dėl mažo darbo užmokesčio, tačiau pastaraisiais metais ji pastebimai padidino atlyginimus. Naujausias jos sprendimas sumažins atotrūkį nuo „Amazon“, „Target“, „Costco“ ir kitų konkuruojančių parduotuvių, nes „Amazon“ ir „Target“ minimalus atlyginimas yra 15 USD, o „Costco“ – nuo 17 USD per valandą.

Walmart padidins minimalų atlyginimą iki 14 USD per valandą. Šis žingsnis padidins įmonės vidutinį valandinį atlyginimą JAV iki maždaug 17,50 USD šimtams tūkstančių darbuotojų. https://t.co/sMKidJ0e47

- HR Dive (@hrdive) 2023 m. sausio 26 d.

Kaip Walmart žingsnis gali paveikti mažmeninės prekybos darbuotojus kitur

Walmart atlyginimų kėlimas, CNN pažymi, "atspindi spaudimą grandinėms didinti atlyginimus kovojant dėl darbo". „Walmart“ bando konkuruoti su konkurentais „taip pat miestais ir valstijomis“, kurie didina savo minimalų atlyginimą. (Federalinis minimalus atlyginimas nuo 2009 m. buvo 7,25 USD per valandą, o Vašingtono valstijoje yra didžiausias minimalus atlyginimas šalyje – 15 USD.74).

Paslaugų pramonės darbuotojų paklausa ir toliau išlieka didelė, net kai per pastaruosius kelis mėnesius daugybė įmonių (įskaitant „Walmart“) atleido įmonių darbuotojų. CNN taip pat priduria, kad šiuo metu „Walmart“ įdarbinimo svetainėje yra beveik 30 000 parduotuvių.

17% padidintas pradinis atlyginimas.

Walmart didina minimalų atlyginimą, nes mažmeninė darbo rinka išlieka įtempta https://t.co/zi7RHlc98x

- Mark Henline (@markhenline) 2023 m. sausio 25 d.

Pagal paskutinius Darbo departamento duomenis, 2023 m. lapkritį laisvų darbo vietų skaičius siekė 10,5 mln., o tai yra didelis skaičius istoriniais standartais ir daug daugiau nei 6 mln. bedarbių, kurie tą mėnesį ieškojo darbo. Taip pat buvo daugiau nei 1 mln. darbo vietų mažmeninės prekybos sektoriuje.

Andy Challenger, perkėlimo įmonės Challenger, Grey & Christmas vyresnysis viceprezidentas, elektroniniame laiške CNN sakė: „Darbo rinka išlieka konkurencinga, ypač šiuo lygiu.Vis dar sunku rasti valandinių darbuotojų, o įmonės ir toliau dėl jų konkuruoja keldamos atlyginimus.“

Walmart generalinis direktorius Johnas Furneris antradienį paskelbė, kad šiais metais bus padidintas beveik 1,7 mln. JAV darbuotojų minimalus darbo užmokestis, o bendradarbiams visos įmonės atmintinėje nurodė, kad šis žingsnis yra vienas iš kelių būdų, kaip „mes sutelkiame dėmesį į investavimą. jumyse." https://t.co/cDgh3sn2dc

- News 6 WKMG (@news6wkmg) 2023 m. sausio 25 d.

Walmart JAV vyriausiojo atmintinės atsakymas

Walmart JAV vadovas Johnas Furneris praėjusią savaitę savo atmintinėje pareiškė, kad bendrovės atlyginimų padidinimas „užtikrins, kad mūsų veikiančiose rinkose gautume patrauklų atlyginimą“. CNN daro išvadą, kad šis sprendimas taip pat įvyksta taip pat, kaip daugeliui žemą atlyginimą gaunančių darbuotojų „reikia didesnių atlyginimų, kad galėtų susidoroti su didėjančiomis maisto, būsto išlaidomis ir kitais infliacijos spaudimais“.

Kategorija: