Tinkamas poilsis yra labai svarbus jūsų bendrai sveikatai. Nuo smegenų veiklos iki nuotaikos ir net žarnyno sveikatos – miegas vaidina svarbų vaidmenį daugelyje gyvybiškai svarbių gerovės komponentų, todėl labai svarbu užtikrinti, kad kiekvieną naktį gautumėte geriausią ir ramiausią miegą. Ir, kaip paaiškėja, gali trūkti vienos detalės, kurios nepastebite, jei jums sunku užmigti, užmigti ir pabusti jaustis energingas. Tikėkite ar ne, tai susiję su jūsų rytine rutina.

Teisingai: pasikalbėjome su miego psichologu Danu Fordu iš The Better Sleep Clinic, kad sužinotume daugiau apie geriausius įpročius, padedančius pagerinti miegą ir energiją visą dieną, ir jis mums pasakė, kad kiekvieną rytą reikia keltis tuo pačiu metu. yra esminis.Jūsų pabudimo laikas vaidina pagrindinį vaidmenį reguliuojant cirkadinį ritmą ir išskiriant svarbius miegui hormonus. Sužinokite daugiau žemiau!

2 papildai, kurie praktiškai garantuoja geresnį nakties miegą, pasak ekspertų

Gydytojai sako, kad atliekant šį paprastą dalyką kasdien pagerėja miegas virš 50 metų

Miego ekspertas mums papasakos, kaip išmiegoti per 50 metų

3 netikėtos priežastys, kodėl jums sunku užmigti per naktį

Shutterstock

Pabuskite kiekvieną dieną tuo pačiu metu

Kai galvojate apie gerus miego įpročius, pirmiausia galite galvoti apie tai, ką darote prieš eidami miegoti, t.y. Išjungti elektroniką, atsipalaiduoti, gerti atpalaiduojančią arbatą ir t. t. Ir nors visi šie dalykai neabejotinai yra puikūs įpročiai, skatinantys geresnį miegą, daktaras Fordas sako, kad gera pažadinimo rutina taip pat gali pakeisti žaidimą. „Nors kas antrame interneto straipsnyje rekomenduojama eiti miegoti, ironiška, kad svarbiausias įprotis visose miego medicinoje yra keltis kiekvieną dieną tuo pačiu metu ir stengtis, kad tai nebūtų keičiama daugiau nei 1 val. jis sako.Kas žinojo?!

Dr. Fordas teigia, kad kiekvieną dieną keltis tuo pačiu metu naudinga dėl dviejų priežasčių. „Pirma, kai atsikeliate tuo pačiu metu, tai padeda įtvirtinti jūsų cirkadinį ritmą arba kūno laikrodį“, – aiškina jis. Tai yra „pagrindinis laikrodis“ jūsų smegenyse, kuris pagal jūsų kūno gaunamos šviesos kiekį ima signalus, kad galėtų reguliuoti jūsų kūno laikrodžius. Iš ten jūsų kūnas naudoja šiuos „laikrodžius“, kad žinotų, kada išleisti hormonus, taip pat kada atlikti daugybę kitų svarbių procesų. Ir jūsų miego ciklui labai svarbu, kad šie laikrodžiai būtų teisingi. „Kai pakeičiate pabudimo laiką, pakeičiate šviesiai tamsaus ciklo signalus į savo kūno laikrodį, pašalinate jį iš sinchronizavimo, o rezultatas yra panašus į reaktyvinio atsilikimo simptomus, tokius kaip nuovargis, pykinimas, energijos trūkumas ir kt. Fordas sako. Tai reiškia, kad, patikėkite ar ne, užmigdami ir pabusdami vėliau, nei jūsų kūnas yra įpratęs, iš tikrųjų galite turėti mažiau energijos visą dieną.

Shutterstock

Tačiau nuoseklus pabudimo laikas gali pagerinti ne tik jūsų energijos lygį. Tai taip pat gali padėti geriau išsimiegoti naktį. „To priežastis yra ta, kad nuo budrumo trukmės priklauso cheminės adenozino kaupimasis jūsų organizme“, – tęsia daktaras Fordas. "Adenozino kaupimasis įtakoja tai, kaip jaučiatės mieguistas ir kaip giliai miegate naktį." Ir kuo ilgiau būsite pabudę, tuo daugiau galėsite susikaupti adenozino – tuo lengviau bus užmigti ir užmigti. Arba, jei miegosite norėdami „užmigti“, jūsų diena bus trumpesnė nei įprastai ir greičiausiai turėsite problemų užmigti, o tai reiškia, kad ryte taip pat turėsite mažiau energijos. „Daugumai suaugusiųjų prireiks maždaug 16–17 valandų budrumo, kol susidarys pakankamai adenozino, kad galėtų miegoti 7 valandas (sveikiausias miego kiekis suaugusiam žmogui)“, – sako dr.„Ford“ užrašai.

Taigi, kaip paaiškėjo, ramus, energijos suteikiantis miegas yra daugiau nei ėjimas miegoti tinkamu laiku ir geras atsipalaidavimo rutinas. Jūsų rytas taip pat gali labai pakeisti. Todėl būtinai nustatykite žadintuvą ir nespauskite snaudimo mygtuko per daug kartų!

Kategorija: