Sveikas gyvenimas – tai sveikų kasdienių įpročių kūrimas – tai ypač aktualu, kai kalbama apie dienos pradžią. Mūsų rytiniai įpročiai gali pakeisti arba sugadinti mūsų savijautą per dieną, o laikui bėgant jie taip pat gali turėti įtakos mūsų sveikatai. Kai kurie iš svarbiausių įpročių yra susiję su jūsų mityba, kuri yra ypač svarbi jūsų žarnyno sveikatai. Ir žinote, ką sako: pusryčiai yra svarbiausias dienos valgis, todėl kiekvieną rytą būtina priimti sveikos mitybos sprendimus.Tiesą sakant, daugelis žmonių reguliariai daro vieną pusryčių klaidą, kuri gali pakenkti jūsų virškinimo sistemai: pusryčių atsisakymas.

Norėdami sužinoti daugiau apie tai, kaip pusryčių nevalgymas gali sukelti žarnyno sveikatos problemų, kalbėjomės su funkcinės medicinos dietologe Meg Gerber. Ji mums pasakė, kad ši klaida gali sukelti blogai valdomą cukraus kiekį kraujyje, dėl kurio gali kilti uždegimas, padidėti svoris ir kt. Visas jos įžvalgas ir patarimus rasite žemiau!

Gydytojai perspėja, kad šie kavos ingredientai gali pakenkti jūsų žarnyno sveikatai

Viena veikla, kurią turėtumėte užsiimti po kiekvieno valgio, kad pagerėtų virškinimas

Kaip natūraliai pagerinti žarnyno sveikatą: 12 patarimų, į kuriuos reikia atsižvelgti

3 žarnyno sveikatos patarimai, ekspertai prisiekia, kad tai tikrai veikia

Shutterstock

Pusryčių praleidimas

Praleisti valgį gali būti viliojanti, jei bandote sulieknėti ir sutaupyti kalorijų arba net jei kiekvieną rytą tiesiog skubate.Tačiau sveikatos ekspertai sutinka, kad skubėjimas pro duris nepavalgius maistingų pusryčių gali turėti rimtų pasekmių jūsų sveikatai, ypač jūsų žarnyno sveikatai. Tiesą sakant, tikėtina, kad tai gali paskatinti svorio padidėjimą, o ne svorio mažėjimą.

„Labai svarbu skirti laiko pusryčiams, nes tai padeda suvaldyti stresą ir nutraukti nakties badavimą“, – sako Gerberis. Ji paaiškina, kad jei dažnai ryte ko nors nepatenka į skrandį, galite susidurti su „prastai valdomu cukraus kiekiu kraujyje dėl nuolatinio valgymo ar nepakankamo valgymo“.

Netinkamai valdomas cukraus kiekis kraujyje gali sukelti daugybę problemų, įskaitant svorio padidėjimą ir galiausiai didesnę riziką sveikatai, pvz., diabetą ir kitas ligas. Tačiau pusryčių praleidimas taip pat labai kenkia jūsų žarnynui. „Jei nevalgome pusryčių, mūsų kūnas tai užregistruoja kaip nesaugų, todėl neteikia pirmenybės žarnyno atstatymui, optimaliam virškinimui ir sveikatos hormonų gamybai“, – perspėja Gerberis.„Nevalgant sulėtėja medžiagų apykaita, kad apsisaugotų, ir gali sulėtėti virškinimas.“

Shutterstock

Tai reiškia, kad greiti pusryčiai, kai tik įmanoma, yra absoliuti būtinybė, jei norite, kad jūsų žarnyno sveikata (ir bendra sveikata) būtų tvarkinga, tačiau, žinoma, svarbi ir pusryčių kokybė. Perdirbtas, daug cukraus turintis maistas, pagamintas iš rafinuotų angliavandenių (tai yra populiarūs ir patogūs pasirinkimai), taip pat gali pakenkti jūsų virškinimo sistemai. Laimei, pusryčiams yra daug kitų, sveikesnių pasirinkimų. Pavyzdžiui, galite valgyti su vaisiais, jogurto ir granolos dubeniu arba viso grūdo skrebučiais su avokadu. Apskritai pirmenybę turėtumėte teikti nesmulkintiems grūdams, b altymams ir skaiduloms. Tai ne tik skatins sveiką žarnyną, bet ir ilgiau išliks sotesnė, kad padėtų jums numesti svorio.

Galų gale, žinoma, jūsų žarnyno sveikata yra jūsų asmeninis reikalas – tai reiškia, kad jei nuolat patiriate virškinimo problemų, geriausia pasikalbėti su gydytoju. dalykų esmę ir išsiaiškinkite savo konkrečius poreikius.Tačiau įsitikinkite, kad kiekvieną rytą valgote sveikus pusryčius, tai tik vienas iš dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų žarnynas būtų kuo sveikesnis.

Kategorija: