Sriubų sezonas įsibėgėja – tai puiku tiems iš mūsų, kurie ieško puikių receptų, kurie taip pat gali padėti pasiekti Naujųjų metų svorio metimo tikslus, nes sriubos suteikia praktiškai begalines galimybes supakuoti maistingus, sotus, mažai - kaloringų ingredientų. Tiesą sakant, yra daugybė skanių sriubos ingredientų, kurie pasižymi neįtikėtinomis priešuždegiminėmis savybėmis, o tai yra pagrindinis sveikos mitybos raktas. Lėtinis kūno uždegimas gali sukelti tokias problemas kaip atsparumas insulinui ir leptinui, o tai gali labai sulaikyti jūsų svorio metimo kelionę.Tačiau į savo lėkštę (arba šiuo atveju į dubenį) įdėję tinkamo maisto, sumažinsite uždegimą, jau nekalbant apie plonesnę juosmens liniją.

Norėdami atrasti geriausius priešuždegiminius sriubos ingredientus, kuriuos šią žiemą mesti į puodą, kalbėjomės su sertifikuota sveikatos trenere Joanna Wen, Spices & Greens įkūrėja. Ji atkreipė dėmesį į daržoves, tokias kaip lapinės daržovės, šakninės daržovės ir kt., kartu su kai kuriais jūsų mėgstamais prieskoniais, tokiais kaip česnakai ir ciberžolė. Žemiau rasite visus jos geriausius pasirinkimus!

Tai yra geriausi priešuždegiminiai ingredientai, kuriuos reikia valgyti kiekvieną dieną, pasak dietologų

6 daug b altymų turinčios sriubos, kurias turėtumėte gaminti šią savaitę norėdami numesti svorio

Vienas ingredientas, kurio NIEKADA neturėtumėte dėti į savo sriubą, nes tai skatina svorio padidėjimą

Mitybos specialistai sutaria: šią ciberžolės sriubą turėtumėte kuo greičiau pasigaminti, norėdami numesti svorio

Shutterstock

Priešuždegiminės daržovės

Laimei, netrūksta su uždegimu kovojančių daržovių, kurios skaniai sriubos dubenyje. Pradedantiesiems Wen sako, kad žalumynai, tokie kaip lapiniai kopūstai ir špinatai, yra puikus pasirinkimas, kuris „suteikia maistingas savybes“. Be to, salierai "yra priešuždegiminių ir antioksidacinių junginių, vadinamų apigeninu, kurie gali padėti sumažinti patinimą ir pagerinti kraujotaką visame kūne". O kad sriubos receptas būtų tikrai nuoširdus, nepamirškite tų skanių, maistingų šakniavaisių! „Pridėjus šakninių daržovių, tokių kaip morkos, saldžiosios bulvės ir jamsai, gaunama antioksidantų ir beta karotino, kuris palaiko uždegiminę pusiausvyrą, taip pat širdies sveikatą. Neįtikėtina!

Shutterstock

Priešuždegiminiai prieskoniai

Žinoma, negalima pamiršti prieskonių. Įdėjus į sriubą daug prieskonių, sriuba ne tik suteikia visą skonį, kurio reikia vėl ir vėl sugrįžti antram ir trečiam dubeniui, bet ir tinkami prieskoniai gali pakelti sriubos priešuždegiminį pranašumą į kitą lygį.Tiesą sakant, Wen sako, kad prieskonių, tokių kaip imbieras, ciberžolė ir česnakai, pridėjimas gali „padidinti skonį, medžiagų apykaitą ir sumažinti uždegimą, susijusį su medžiagų apykaitos sutrikimais“. Tai reiškia, kad šis puikus skonis gali priartinti jus prie svorio metimo tikslų.

Žinoma, kad imbieras mažina oksidacinį stresą dėl savo veikliosios medžiagos gingerolio. Tuo tarpu Wen pabrėžia, kad ciberžolė apima kurkuminą, „kuris, kaip įrodyta, mažina uždegimą visame kūne, slopindamas už jį atsakingas molekules“. Galiausiai česnakas yra prikrautas priešuždegiminiu junginiu, vadinamu alicinu. Visi kartu gamina puikaus skonio, svorio metimui palankią sriubą.

„Sujungę šiuos priešuždegiminės sriubos ingredientus, sukursite galingą maistinių medžiagų, kurios ne tik sumažina uždegimą, bet ir palaiko sveiką svorio metimą“, – apibendrina Wen. Nekantraujame, kol galėsime tai išbandyti!

Kategorija: