Deja, kai kuriomis dienomis pabundame nuo skausmingo pilvo pūtimo ir nuovargio, o kai taip yra, vienas geriausių dalykų, ką galite padaryti, yra keltis ir judėti. Yra daugybė būdų, kaip pagerinti virškinimą ir padėti pabusti, nuo kavos puodelio iki š alto dušo, tačiau vienas geriausių dalykų yra ištempti kūną raminančiomis jogos pozomis arba greitai pasivaikščioti.

Kalbėjomės su Mattu Haasu, sertifikuotu asmeniniu treneriu, Johanna Angman, dietologe ir Brittany Hackman, sertifikuota jogos instruktore. Jie sakė, kad puikus būdas kovoti su pilvo pūtimu ir nuovargiu yra trumpai pasivaikščioti arba švelniai tempti, kad kraujas tekėtų.

Shutterstock

Ėjimas

Skrandžio pūtimas yra kažkas, su kuo kiekvienas yra susidūręs savo gyvenime. Nesvarbu, ar tai būtų dėl per didelio pasimėgavimo didele vakariene, ar tiesiog bloga reakcija į maisto netoleravimą, dėl to atsirandantis sandarus, išsipūtęs pilvas niekada nėra smagus. Laimei, yra pratimų, pavyzdžiui, vaikščiojimo, kuriuos galite atlikti, kad palengvintumėte skausmingus pilvo pūtimo simptomus.

"Ėjimas yra paprastas, nereikalaujantis jokios įrangos ir jį galima vaikščioti beveik bet kur ir bet kada. Vaikščiojimas padeda greičiau perkelti maistą per skrandį, (leisdamas) dujoms prasiskverbti per jūsų sistemą, o ne patekti į spąstus, todėl jaučiatės išsipūtęs, komentuoja Haas. Pirmas pasivaikščiojimas ryte yra labai naudingas jūsų virškinamajam traktui. Dalį susikaupusių dujų jis perneša per virškinamąjį traktą – mažiau dujų prilygsta pilvo pūtimui. Tai pagerina jūsų galūnių kraujotaką ir nustato dienos toną. O jei norite numesti svorio, išbandykite šią populiarią vaikščiojimo rutiną, kurią galite atlikti kiekvieną rytą, kad pagerintumėte medžiagų apykaitą!"

Shutterstock

Poza nuo kelių iki krūtinės

"Panašiai joga padeda ištempti pilvo raumenis ir paleisti virškinimo sistemą. Asmeniniai treneriai rekomenduoja jogos pozą keliais iki krūtinės, taip pat puikiai žinomą kaip vėją malšinanti poza, kad palengvintų pilvo pūtimą, virškinimo sutrikimus ir dujų susidarymą."

"Jogos pozos padės suaktyvinti pilvo raumenis ir padėti pernešti įstrigusias dujas per jūsų kūną, aiškina Haas. Šią pozą galima laikyti 10–20 sekundžių ir kartoti du ar tris kartus, kad viskas pajudėtų. Pritraukę kelius prie krūtinės, galite nuraminti skrandį, pagerindami virškinimą ir išlaisvindami susikaupusias dujas."

Shutterstock

Dilbio šoninė lenta

"Joga yra puikus būdas sustiprinti raumenis, pagerinti pusiausvyrą, sumažinti stresą (išbandykite pozas, kad akimirksniu atsipalaiduotumėte!) ir energijos.Vienas jogos judesys taip pat gali būti vienas geriausių pratimų kovojant su nuovargiu – dilbio šoninė lenta. Šis pratimas, taip pat žinomas kaip Thread-the Needle Crunches, yra neįtikėtinas pagrindinio kūno pratimas, skirtas pagrindiniams raumenims, ypač įstrižai, ir kartu stiprinti pečius bei viršutinę nugaros dalį, sako Hackmanas. Įjungę dinamišką adatos suspaudimo judesį su šonine lentjuoste, akimirksniu turėsite griežtesnę juosmens liniją ir stipresnę vidurinę dalį!"

"Ir dar kartą Haasas sako, kad pasivaikščiojimas yra paprastas pratimas kovai su nuovargiu. Jis pabrėžia, kad vaikščiojimas padidins jūsų širdies ritmą ir padidins energijos lygį, nes išskirs hormonus ir pumpuoja deguonį visame kūne. Tai nėra maratonas, užtenka greito 5 minučių ėjimo, kad padidėtų širdies ritmas ir energijos lygis."

Nenuvertinkite rytinio judesio galios! Kasdienė mankšta yra gyvybiškai svarbi jūsų bendrai sveikatai, ypač jei norite išvengti virškinimo problemų ir pabusti pailsėję.Taigi, jei jaučiate pilvo pūtimą ir nuovargį, pabandykite greitai pasivaikščioti arba atlikti jogos ruožus. Jūsų kūnas jums už tai padėkos!

Kategorija: