Vienas ir saikingas kasdienis kavos puodelis paprastai nekelia nerimo, kai kalbama apie jūsų sveikatą. Tiesą sakant, jis netgi gali padėti numesti svorio ir pagerinti smegenų veiklą, be kitų sveikatos. naudos. Tačiau ingredientai, kuriuos pridedate į savo puodelį joe, yra kita istorija. Tiesą sakant, jei į puodelį įpilsite netinkamų saldiklių, ilgainiui galite rimtai pakenkti jūsų sveikatai, ypač kai kalbama apie žarnyno sveikatą.

Norėdami atrasti kai kuriuos blogiausius kavos ingredientus, kurie gali pakenkti jūsų virškinimo sistemai, kalbėjomės su sveikatos ekspertais Lisa Richards, mitybos specialiste ir „The Candida Diet“ kūrėja bei dr.Darylas Gioffre'as, įžymybių mitybos specialistas ir Alkamind įkūrėjas. Jie mums pasakė, kad rafinuotas cukrus ir dirbtiniai saldikliai yra dvi galimybės, kurias galite sumažinti, jei nerimaujate dėl savo žarnyno. Sužinokite daugiau žemiau!

Ekspertai sako, kad šie rytiniai gėrimai sukelia uždegimą ir priauga svorio

Vienas ingredientas, kurį dedate į savo kavą, daro ją tokia nesveika

Shutterstock

Rafinuotas cukrus

Spėsime, kad jūs nenustėrote išgirdę, kad rafinuotas cukrus gali pakenkti jūsų sveikatai. Tačiau nors sveikatos ekspertai gali skambėti kaip sumuštas rekordas, kai jie įspėja apie cukraus poveikį, svarbu nepamiršti, kiek jis gali pakenkti jūsų kūnui, ypač jei kiekvieną rytą pradedate su daug cukraus turinčia kava. diena.

Be dažniausiai girdėtų trūkumų, tokių kaip diabetas ir svorio padidėjimas, cukrus taip pat gali pakenkti jūsų žarnyno sveikatai.Richardsas paaiškina, kad b altas rafinuotas cukrus yra „labai uždegiminis ir maisto š altinis blogosioms žarnyno bakterijoms“. Ir kai tos blogosios bakterijos pradeda daugintis, tai paprastai sukelia žarnyno mikrobiomo peraugimą ir disbalansą, o tai sukelia „neigiamą poveikį sveikatai daugelyje kūno vietų“, - sako ji. Dėl šios priežasties „reikėtų kiek įmanoma vengti sintetinio arba komerciškai pagaminto cukraus“, ypač jei susiduriate su žarnyno problemomis, norite atkurti virškinimo sistemą arba tiesiog stengiatės išlikti kiek įmanoma sveikesni.

Sveikiausias kavos saldiklis svorio metimui, pasak mitybos specialistų

2 būdai, kaip akimirksniu padaryti rytinę kavą sveikesnę, pasak dietologų

Shutterstock

Dirbtiniai saldikliai

Deja, nors b altasis cukrus yra aiškus ne, kai kalbama apie žarnyno sveikatą, dirbtiniai saldikliai nėra didelė sveika alternatyva.Richardsas sako, kad šios galimybės, kaip sukralozė ir aspartamas, „gali sudirginti žarnyną ir sukelti žarnyno mikrobiomą disbiozę“. Disbiozė reiškia žarnyno bakterijų pusiausvyros sutrikimą, apie kurį kalbėjome anksčiau – ir tai gali sukelti rimtą žalą jūsų bendrai sveikatai, įskaitant „virškinimo ir žarnyno diskomfortą, pvz., dujų susidarymą, pilvo pūtimą ir dar blogiau“.

"Sukralozė yra viena iš baisiausių pažeidėjų, nuo kurių reikia vengti. Dr. Gioffre pabrėžia, kad vienas tyrimas parodė, kad (sukralozė) gali sumažinti jūsų sveikų žarnyno bakterijų skaičių iki 50 procentų. Problema čia, kartu su kitais dirbtiniais saldikliais, yra ta, kad jis nesuyra virškinimo proceso metu, todėl į storąją žarną patenka visiškai nepažeistas; jūsų žarnyno bakterijos jo puotauja ir miršta. Jis taip pat kaupiasi jūsų riebalų ląstelėse."

Taigi, jei mėgaujatės saldžia kava, ką daryti, kad jūsų žarnynas ir skonio receptoriai būtų patenkinti tuo pačiu metu? Geriausias pasirinkimas, žinoma, visada yra visiškai nevalgyti saldiklio, bet jei tikrai negalite išgerti nesaldinto Joe puodelio, verta rinktis natūralius produktus, tokius kaip vienuolių vaisiai ir kokosų cukrus.

Kategorija: