Jei pagalvotumėte, kiek el. laiškų siunčiate ir gaunate kiekvieną dieną, galite būti šokiruoti sužinoję, kad didžioji jūsų kasdienio gyvenimo dalis sukasi apie el. paštą. Atsižvelgdami į jos svarbą, norėsite apsaugoti savo el. pašto paskyrą ir kuo labiau apsaugoti ją nuo įsilaužėlių. „Kaip visi žinome, mūsų asmeninės informacijos ir internetinių paskyrų saugumas yra svarbiau nei bet kada anksčiau“, – sako technologijų įmonės „iBoysoft“ vadovė Jessica Shee. „Kadangi didžioji dalis mūsų kasdienio gyvenimo vyksta per el. paštą, labai svarbu žinoti, kaip nustatyti, ar jūsų el. paštas yra apsaugotas nuo įsilaužėlių ir kokių veiksmų galite imtis, kad tai išliktų."

Shee pateikia kelis pagrindinius būdus, kuriais galite patikrinti, ar į jūsų el. paštą jau nebuvo įsilaužta, ir kai kuriuos prevencinius veiksmus, kurių galite imtis, kad įsitikintumėte, jog jūsų paskyra yra kiek įmanoma saugesnė, privatesnė ir apsaugota nuo smalsių akių.

Patikrinkite, ar jūsų el. paštas šiuo metu saugus

Ar jūsų el. pašto paskyra šiuo metu saugi? Yra keletas patikrinimo būdų.

„Vienas paprastas būdas yra ieškoti „https“ svetainės adresu arba spynos piktogramos naršyklėje, kai prisijungiate prie savo el. pašto, – sakė Shee. „Tai rodo, kad jūsų ryšys yra užšifruotas ir saugus. Taip pat galite patikrinti paskyros nustatymus, kad įsitikintumėte, jog įjungtas dviejų veiksnių autentifikavimas. Tai suteikia papildomo saugumo lygio, nes be slaptažodžio į telefoną ar kitą įrenginį reikalaujama išsiųsti kodą.“

Kitas dalykas, kurį Shee siūlo daryti, yra reguliariai tikrinti išsiųstuselementus ir šiukšliadėžės aplankus, ar nėra el. laiškų, kurių neišsiuntėte. „Tai gali reikšti, kad jūsų paskyra buvo pažeista, todėl turėtumėte nedelsdami pakeisti slaptažodį“, – sakė Shee.

Prevencinės priemonės

Net jei šiandien jūsų el. pašto paskyroje viskas atrodo tvirtai ir saugiai, nėra bloga idėja imtis prevencinių priemonių, kurios gali padėti išvengti būsimų įsilaužimų.

„Visų pirma, savo el. pašto paskyroje naudokite tvirtą ir unikalų slaptažodį“, – sakė Shee. „Stenkitės nenaudoti asmeninės informacijos, tokios kaip vardas, gimimo data ar adresas, ir maišyti raides, skaičius ir simbolius, kad įsilaužėliams būtų sunkiau nulaužti. Kita gera praktika – būti atsargiems atidarant el. laiškus iš nežinomų siuntėjų, ypač jei juose yra priedų ar nuorodų. Niekada nespustelėkite nuorodų ir neatidarykite priedų iš el. laiškų, kurių nesitikėjote. Tai gali sukelti kenkėjiškų programų arba sukčiavimo bandymų.“

Galiausiai įsitikinkite, kad kompiuteris,mobilusis įrenginys ir naršyklė atnaujinami iki naujausių saugos pataisų ir versijų, pataria Shee.

„Vykdydami šiuos patarimus galėsite sužinoti, ar jūsų el. paštas yra apsaugotas nuo įsilaužėlių, ir žinosite, kaip jį išlaikyti“, – sakė Shee. „Svarbiausia išlikti budriems ir imtis būtinų veiksmų, kad apsaugotumėte save ir savo informaciją.“

Kategorija: