Svorio metimas gali būti bauginanti kelionė, ypač senstant. Kai senstame, į mūsų svorį įtakoja keli veiksniai – nuo aktyvumo lygio (pažiūrėkite kai kuriuos medžiagų apykaitą skatinančius pratimus!) ir valgomo maisto iki hormonų ir genetikos. Laimei, yra keletas sveikų dalykų, kuriuos galite įtraukti į savo mitybą, kad pagreitintumėte medžiagų apykaitą ir pradėtumėte mesti svorį (net ir vyresniems nei 50 metų!).

Kalbėjomės su daktare Sarah Mathis, sertifikuota šeimos medicinos gydytoja, apie maisto produktus, papildus ir gėrimus, kurie skatina jūsų medžiagų apykaitą. Ji pasakė pridėdama kolagenas, okra, uogas ir žaliąją arbatąprie savo dietos gali padėti numesti svorio, nes juose yra daug b altymų.Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau!

Shutterstock

kolagenas

Kolageno papildai yra b altymų papildų tipas, aprūpinantis jūsų organizmą aminorūgštimis, kurių reikia kolagenui gaminti. Šis b altymas randamas iš esmės visur jūsų kūne, įskaitant plaukus, sąnarius, nagus ir odą. Konkrečiai kalbant, kolagenas padeda odai atrodyti jaunatviškai. Būtent tai priverčia jauną odą atgauti. Senstant netenkate daug kolageno, todėl oda praranda elastingumą ir pradeda suglebti.

"Mathis sako, kad kolageno papildų įtraukimas į savo mitybą taip pat padeda pagreitinti medžiagų apykaitą. Tai puikus ir lengvai virškinamas b altymas, kurį lengva dėti į kokteilius, arbatą ar sriubas ir padidina b altymų kiekį. B altymai padeda kurti ir išlaikyti raumenis. Raumenų audiniai sudegina daugiau kalorijų nei riebalinis audinys, todėl kuo daugiau raumenų turėsite, tuo daugiau kalorijų sudeginsite. Be to, b altymai ilgiau jaučiasi sotūs, o tai gali užkirsti kelią persivalgymui vėliau dienos metu.B altymai yra labai svarbūs jūsų medžiagų apykaitai. Ir kolagenas yra puikus b altymų š altinis."

"Jei susikoncentruosite į tai, kad vieno valgio metu gautumėte apie 20–30 g b altymų, o užkandžiuose – 10–20 g b altymų, jausitės sotesni. B altymai virškinami ilgiau, todėl ilgiau pasisotinsite, aiškina Mathisas. Visada derinkite riebalus ir angliavandenius su b altymais. Taip pat būtinai sumaišykite b altymus! Valgykite ne tik vištienos krūtinėlę ir b altymų miltelius. Tai tikrai greitai pasidarys nuobodu. B altymai virškinami ilgiau ir padidina jūsų terminį metabolinį nudegimą. Be to, tai padės padidinti raumenų masę. Kuo daugiau raumenų turite, tuo greitesnė medžiagų apykaita. Pastebėta!"

Shutterstock

Okra

Okra yra daržovė, turinti daug skaidulų ir b altymų, mažai kalorijų ir pilna vitaminų (įskaitant vitaminą C, kuris sumažina dėmes, pavyzdžiui, tamsias dėmes!).Ši daržovė dažniausiai patiekiama kepta ir, nors kepimas paprastai nėra pats sveikiausias daržovių ruošimo būdas, vis tiek galite gauti visus okra teikiamus privalumus kepti.

"Mathis sako: „Tai gali skambėti beprotiškai, bet okra gali užpildyti jus (dėl) joje esančio skaidulų kiekio. Tai didelis folio rūgšties š altinis, kuris puikiai tinka energijai ir naujų ląstelių kūrimui. Tai padeda pagerinti jūsų medžiagų apykaitą! Jei nenorite jo valgyti, galite įmaišyti į savo kokteilius, kad gautumėte papildomos maistinės naudos!"

Shutterstock

Uogos

Mėlynės, braškės, avietės, o mano! Uogose yra mažai kalorijų ir daug skaidulų. Skaidulos skatina bendrą svorio mažėjimą mažindamos apetitą. Tyrimai parodė, kad uogos taip pat padeda jūsų organizmui gaminti adiponektiną – hormoną, kuris siejamas su mažesniu gliukozės kiekiu ir pagreitintu medžiagų apykaitos procesu.

"Jie yra geriausi vaisiai norint numesti svorio. Mathisas sako, kad juose yra mažiausiai cukraus ir jie (neleidžia) padidinti cukraus kiekį kraujyje.Jie yra daug vitamino C ir antioksidantų, kurie padeda atsikratyti riebalų. Jie padeda jūsų organizmui gaminti hormoną adiponektiną, kuris padeda sumažinti gliukozės kiekį ir pagerinti medžiagų apykaitą. Šaunu! Be to, uogos yra vienas iš geriausių vaisių, kad jūsų protas būtų aštrus."

Shutterstock

Žalioji arbata

"Norite pagreitinti savo kūno riebalų deginimo procesą? Apsvarstykite galimybę gerti žaliąją arbatą. Pasak Mathiso, jame yra nedidelis (kofeino) kiekis, kuris padeda pagreitinti medžiagų apykaitą. Jame taip pat yra epigalokatechino galato (EGCG), kuris yra unikalus augalinis junginys, randamas žaliojoje arbatoje. Tyrimais įrodyta, kad jis pagerina medžiagų apykaitos poveikį, todėl miegodami galite sudeginti daugiau kalorijų. Oolong arbata taip pat žinoma dėl savo medžiagų apykaitą skatinančio poveikio! Buvo žinoma, kad jis padeda numesti svorio, nes pagreitina medžiagų apykaitą ir degina riebalus."

Apatinė eilutė

Dienos pabaigoje numesti svorio ir pagreitinti medžiagų apykaitą yra daugiau nei tik suvalgyti keletą gerų maisto produktų, gėrimų ir papildų.Visada svarbu įsitikinti, kad esate aktyvūs ir laikotės gerai subalansuotos mitybos. Tačiau jei ieškote maisto ir gėrimų, kurie taip pat skatina medžiagų apykaitą, kaip ir yra skanūs, kolageno, okra, uogų ir žaliosios arbatos įtraukimas į savo kasdienę mitybą niekada nėra bloga idėja!

Kategorija: