Nauji metai, naujas tu, tie patys svorio metimo tikslai? Bandymas numesti svorio nėra lengva užduotis. Gali būti labai nemalonu nuolat gauti naujausią informaciją apie geriausius mažai angliavandenių turinčius maisto produktus ir treniruotis, taip pat susidoroti su spaudimu atrodyti tam tikru būdu. Gali būti lengva tiesiog atsisakyti kūno rengybos ir sveikatos tikslų. Jei bandote rasti būdų, kaip šiais metais siekti svorio metimo, sveikatos ekspertai papasakojo tris svarbiausius patarimus, tačiau vis tiek didžiuojatės savimi dėl savo sunkaus darbo ir sveikatos pasiekimų.

Kalbėjomės su Gigi Hunt, sveikatos treneriu, RN, BSN, ir Jamie Nadeau, registruotu dietologu ir mitybos specialistu. Jie mums papasakojo tris patarimus, kaip laikytis 2023 m. numesti svorio: įpročių susikaupimas, protarpinis badavimas ir mąstymo pasikeitimas Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau!

Shutterstock

Įpročių susikaupimas

"Maži pokyčiai gali turėti didelį poveikį – štai kur atsiranda įpročių kaupimas. Įpročių kaupimas apima naujo elgesio, kurį bandote pritaikyti, sudėtį į esamą elgesį, kad būtų lengviau prisiminti, kaip tai atlikti su mažesnėmis protinėmis pastangomis. naudodamiesi jau turimais stipriais sinapsiniais ryšiais. Kuo reguliariau vykdysite susikaupusius įpročius, tuo natūralesnis bus. Ši technika yra puikus būdas įkvėpti naujos gyvybės svorio metimo sprendimui."

" (Pasirinkite) vieną nedidelį sveiką įprotį, kurį galite lengvai įtraukti į savo kasdienybę, ir sudėkite jį į tai, ką jau darote nuolat, aiškina Hunt.Pvz., Jei visada išsivalote dantis pabudę ryte, galite pridėti įprotį išgerti stiklinę vandens. Nuolat praktikuodami šį naują įprotį, galite pridėti daugiau sveikų įpročių, pavyzdžiui, suvalgyti vaisiaus ar eiti pasivaikščioti po pusryčių. Jei ieškote sveikų įpročių, perskaitykite apie tris sveikus įpročius, kurie praktiškai garantuoja ilgesnį gyvenimą!"

"Tiesiog atminkite: kantrybė ir nuoseklumas yra svarbiausia! Žinau, kad šis yra pats sunkiausias, bet geriausias būdas pasiekti sveikiausią svorį (ir ten išlikti) yra nuoseklumas. Bus daug pakilimų ir nuosmukių, o jei iš karto, kai turėsite netobulą dieną, nusivilksite, jums bus sunku pasiekti savo tikslus! Nadeau pabrėžia. Kai kas nors nepavyksta, pašalinkite triktį, kodėl taip atsitiko, ir tęskite. Kiekvieną dieną yra tiek daug galimybių priimti sprendimus, atitinkančius jūsų tikslus. Pastebėta!"

Shutterstock

Protarpinis badavimas

Huntas rekomenduoja laikytis protarpinio badavimo, kad naujaisiais metais pasiektumėte svorio mažinimo tikslus. Protarpinis badavimas reiškia perėjimą tarp badavimo ir valgymo pagal įprastą tvarkaraštį – arba nevalgyti, arba gerokai sumažinti kalorijų kiekį, ir neriboto valgymo periodus. Metodai apima pakaitinį badavimą, periodinį badavimą arba kasdienį ribotą laiką maitinimą. Protarpinis badavimas suteikia daugybei žmonių struktūrą, todėl jie nepersivalgys visą dieną. Ši dietos laikymosi technika gali būti kaip tik tai, ko jums reikia norint pasiekti svorio metimo tikslus.

"Tai gali būti naudinga svorio metimo priemonė, nes ji gali padėti natūraliai sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį. Norėdami pradėti su pertraukiamu badavimu, galite pabandyti apriboti valgymą iki 8 valandų, pvz., nuo 12 iki 20 val., ir pasninkauti likusias 16 valandų. Taip pat galite eksperimentuoti su skirtingais badavimo grafikais, kad sužinotumėte, kas jums labiausiai tinka, sako Huntas.Nors ši sąvoka gali kelti painiavą, prieš pradėdami badauti svarbu pasitarti su gydytoju, kad įsitikintumėte, jog tai jums tinka ir ar badaujate saugiai. Peržiūrėkite šiuos ekspertų rekomenduojamus patarimus, kaip saugiai pasninkauti!"

Shutterstock

Mąstymas keičiasi

Svorio metimo kelionėje gali būti sunku išlaikyti teigiamą požiūrį, ypač po švenčių, kai daug žmonių priauga svorio. Tačiau per didelis mąstymas, kiek valgote ar sportuojate, iš tikrųjų gali neigiamai paveikti jūsų sveiko svorio metimo planus. Nadeau sutinka.

"Liaukitės kirčiuoti konkretų skaičių skalėje, pabrėžia ji. Skaičius skalėje mums labai mažai pasako apie didžiąją dalykų schemą, todėl stenkitės per daug neįsigyti su skaičiumi. Svyravimai yra normalūs, o bendros tendencijos parodys, ką reikia žinoti. Sutelkite dėmesį į gerus įpročius, kurie palaiko jūsų sveikiausią svorį ir jūsų savijautą! Pakeiskite savo požiūrį į svorio metimą.Užuot sutelkę dėmesį į skaičių, supraskite, kad kiekvienas jūsų pasirinkimas (valgomas maistas, geriami gėrimai, treniruotės ir kt.) padeda jums tapti sveikesniais!"

"Atkreipkite dėmesį į savo mąstymą ir mintis apie maistą, mankštą ir svorio metimą. Stenkitės sutelkti dėmesį į teigiamus savo kelionės aspektus ir naudą, kurią gaunate iš sveikų pasirinkimų, o ne akcentuodami skaičių skalėje, sako Huntas. Taip pat gali būti naudinga praktikuoti dėkingumą ir sutelkti dėmesį į dalykus, už kuriuos esate dėkingas savo gyvenime. Tai gali padėti pakeisti jūsų mąstyseną iš nepriteklių į gausą ir pozityvumą."

Apatinė eilutė

Svorio metimas gali būti sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis procesas, tačiau, kaip paaiškino mūsų ekspertai, įpročių kaupimasis, protarpinis badavimas ir mąstymo pakeitimas gali padaryti jūsų kelionę ne tik lengvesnę, bet ir smagesnę. Norėdami gauti daugiau informacijos, pasitarkite su gydytoju, mitybos specialistu, dietologu, asmeniniu treneriu arba psichikos sveikatos ekspertu, kad sukurtumėte svorio mažinimo tikslus, kurių link mielai judėtumėte!

Kategorija: