Ši istorija buvo atnaujinta nuo tada, kai ji buvo iš pradžių paskelbta, siekiant įtraukti daugiau ekspertų įžvalgų.

Senstant kiekvienas natūraliai patiria savo odos elastingumo praradimą. Tačiau gydant ir kruopščiai prižiūrint odą, suglebusi oda gali atrodyti gyvybingesnė ir sveikesnė. Jei pastebėjote, kad anksčiau švytinti ir jaunatviška oda skiriasi ir nežinote, nuo ko pradėti, kreipėmės į keletą dermatologų patarimo.

SheFinds surinko keturių, gydytojų patvirtintų sprendimų, skirtų suglebusiai odai, sąrašą, todėl, jei jums įdomu, dėl ko oda palaipsniui praranda spindesį ir kaip ją sustabdyti, skaitykite toliau.

Pirma, dėl ko oda suglemba?

Be įprasto ir neišvengiamo suglebimo dėl senėjimo, yra ir kitų veiksnių, dėl kurių jūsų oda gali atrodyti pastebimai kitaip. Sertifikuotas dermatologas Dr. Barry Goldmanas, medicinos mokslų daktaras, sakė „SheFinds“, kad yra du skirtingi odos senėjimo terminai – vidinis ir išorinis. „Vidinis senėjimas nutinka visiems ir reiškia laipsnišką kolageno ir elastinių skaidulų, kurios laiko mūsų odą, dilimą“, - sako Goldmanas. „Tai veda prie perteklinės odos, laisvos akių vokų ir kaklo odos bei žandikaulių. Taip pat nyksta poodiniai riebalai arba riebalinis audinys, dėl kurio mūsų skruostai suglemba“, – priduria jis: „Sunku numesti svorio senstant, neprarandant veido riebalų, o kartais oda atrodo aptempta ar kabanti“. Pasak jo, dideli svorio pokyčiai taip pat gali sukelti odos suglebimą.

„Išorinis senėjimas susijęs su išorinėmis jėgomis, kurias labiau kontroliuojame“, – sako Goldmanas ir paaiškina, kad pagrindinis idealios odos priešas yra „ultravioletinė šviesa, kuri pagreitina kolageno ir elastinių skaidulų dilimą.“ Jis tęsia: „Jį galima pamatyti pro mikroskopą ir jis turi savo pavadinimą – saulės elastozė“.

Pagalbos sertifikuota dermatologė dr. Anna Chacon taip pat pataria vengti ekstremalių saulės spindulių ir ultravioletinių (UV) spindulių poveikio. „Saulės šviesos poveikis yra didžiausias odos senėjimo k altininkas“, - sako ji. „Laikui bėgant saulės ultravioletinė šviesa pažeidžia tam tikras odos skaidulas, vadinamas elastinu. Dėl elastino skaidulų irimo oda suglemba, tempiasi ir praranda gebėjimą atsitraukti po tempimo“, – priduria ji.

Dabar su informacija apie tai, kas sukelia odos suglebimą, be natūralaus senėjimo, žinoti, kaip su juo kovoti, yra daug lengviau.

Patarimai, kaip kovoti su suglebusia oda

Atsižvelgę į odos nukritimo priežastis, susisiekėme su kosmetikos gydytoju ir odos priežiūros ekspertu, medicinos mokslų daktaru Stanley Kovaku, kad gautume keturis pagrindinius patarimus ir sprendimus, kaip suglebusi odai. Šis patarimas nereikalauja didelių operacijų ar brangių gydymo būdų, todėl jis yra labiau prieinamas kasdienei praktikai.Įprasti pokyčiai – dideli ar nedideli – turės įtakos jūsų odai ir jos suglebimui.

Shutterstock

Sumažinkite saulės poveikį ir kasdien naudokite apsaugos nuo saulės priemones

"Dr. Pirmas Kovako patarimas – kai tik įmanoma, nesileiskite saulės spindulių (kad ir kokia viliojanti ta šiluma). Tai nereiškia, kad turite būti susikaupę arba visiškai to vengti – jis pataria kasdien tepti kremą nuo saulės, kad išvengtumėte didelės saulės žalos. Apribojus saulės poveikį palaikoma sveika oda, sumažėja odos pažeidimų, pvz., saulės dėmių ar aktininės keratozės, tikimybė ir sumažėja odos vėžio rizika, sako Kovak."

"Oda yra didžiausias jūsų organas, pabrėžia Kovakas, o rūpinimasis ja apima kasdienį kremą nuo saulės. Jis sako, kad fizinis mineralinis kremas nuo saulės (ne cheminis) yra labai svarbus norint apsaugoti odą, todėl jį reikia tepti kasdien, o ne tik vykstant į paplūdimį. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kas nutinka, kai nenaudojate apsaugos nuo saulės!"

Nedelsdami meskite rūkyti

"Jei rūkote, jūsų odai nebus naudinga, nesvarbu, ar ji pradeda suglebti, ar ne. Rūkymas pablogina jūsų bendrą sveikatą, todėl venkite to, sako Kovakas. Rūkymas gali pažeisti odą ir sukelti priešlaikinį audinių senėjimą, dėl kurio atsiras raukšlės, sausa ir šiurkšti oda, suglebusi oda ir kiti simptomai. Jei rūkote, mesti rūkyti iš karto gali sustabdyti žalą jūsų odai, taip pat daugelį kitų neigiamų rūkymo padarinių sveikatai, pavyzdžiui, insulto, koronarinės širdies ligos, širdies ir kraujagyslių ligų ir vėžio riziką. Apskritai rūkymas neturi jokios naudos sveikatai, įskaitant ir odą."

Apriboti alkoholio vartojimą

"Alkoholio vartojimas nėra toks žalingas, kad jūs turite visiškai nustoti, tačiau Kovakas pataria nevartoti per daug, kad oda būtų geresnė. Kovakas sako, kad alkoholio vartojimo apribojimas gali užkirsti kelią priešlaikiniam odos senėjimui. Per didelis alkoholio vartojimas, pavyzdžiui, besaikis gėrimas, pagreitina audinių senėjimą."

"Tai, anot jo, sukelia aukščiau aprašytus simptomus (pvz., odos suglebimą), taip pat daugybę kitų neigiamų padarinių sveikatai, pvz., aukštą kraujospūdį, širdies ligas, insultus, kepenų ligas, susilpnėjusią imuninę sistemą. psichikos sveikatos sutrikimai (pvz., depresija, nerimas ir kt.) ir vėžys. Alkoholis tikrai negydo suglebusią odą, todėl jo ribojimas yra dar viena gera vieta pradėti atsargiai gydyti odą."

Įsipareigokite rytinei ir nakčiai odos priežiūros rutinai

"Nuosekli rutina padės suglebti odai, kaip sako Kovakas: kuo labiau saugosite odą, tuo ilgiau galėsite išlaikyti savo odą sveiką, o tai gali sumažinti stresą, nerimą ir net depresiją. . Sveika oda yra gyvybiškai svarbi, ji saugo jus ir padės jums atrodyti, jaustis ir būti sveikesniems."

Kalbėjimas su gydytoju ir dermatologu yra puikus būdas pradėti įtraukti svarbius produktus į savo kasdienybę.Veido valymas ir prausimas bei kasdieninio drėkintuvo, kremo nuo saulės ir vitamino C serumo naudojimas yra svarbūs sveikos odos žingsniai ryte. Jei reikia patarimų, susijusių su jūsų situacija ir suglebusios odos simptomais, geriausia tiesiogiai kreiptis į gydytoją.

"Sveika oda prasideda nuo prevencijos ir priežiūros, sako daktaras Kovakas, ir tai taip pat apima nakties rutiną. Makiažo pašalinimas, valymas, drėkinamojo kremo ir hialurono rūgšties naudojimas yra įprasti elementai, kuriuos reikia įtraukti į vakarinę odos priežiūros rutiną."

"Kolegė, sertifikuota dermatologė, daktarė Kellie Reed, SheFinds sakė, kad retinolis yra dar vienas jūsų kasdienybės priedas, galintis nuraminti suglebusią odą. Nors joks kremas tikrai nepakelia suglebusios odos, gera odos priežiūra tikrai gali padėti pagerinti odos tekstūrą, o kai kurie produktai gali padėti stimuliuoti kolageną, sako Reedas. Jei retinolis dar nėra jūsų kasdienybės dalis, laikas įtraukti šį ingredientą, kuris padeda pašalinti smulkias raukšleles ir stimuliuoja kolageną."

"Nors Reedas paaiškina, kad naudojant šį ingredientą (ar tuo atveju bet kurį kitą ingredientą) nėra jokių rezultatų per vieną naktį, tačiau jei naudosite jį nuolat daugelį metų, jūsų oda tai atspindės."

Taigi, galiausiai, jei pastebite, kad jūsų oda suglemba, pirmiausia svarbu žinoti, kad tai nėra ko gėdytis, nes tai yra normalaus senėjimo dalis. Tada atkreipkite dėmesį į kitas jo priežastis ir pažiūrėkite, ar galite pakeisti gyvenimo būdą ir pakoreguoti, kad nebeturėtumėte įtakos natūraliam senėjimo poveikiui. Tai apima kasdienę veiklą sau ir susisiekimą su savo dermatologu, kad gautumėte daugiau informacijos. Visi sensta, todėl naudinga mąstysena – senti grakščiai ir rasti tai, kas tinka jums ir jūsų odai!

Kategorija: