Geros žarnyno sveikatos palaikymas yra svarbus bendrai sveikatai ir savijautai – iš tikrųjų tai taip pat gali turėti įtakos svorio metimui. Sveikas žarnynas gali padėti pagerinti virškinimą ir sumažinti pilvo pūtimą, todėl skrandis tampa plokštesnis. Jis taip pat gali palaikyti sveikų bakterijų augimą žarnyne, o tai gali padėti sumažinti uždegimą ir pagerinti bendrą virškinimo sistemos veiklą. Savo ruožtu tai gali padėti palaikyti svorio metimo pastangas gerinant medžiagų apykaitą ir padedant skaidyti riebalus.Dėl šios priežasties žarnynui naudingo maisto ir gėrimų įtraukimas į savo kasdienę mitybą yra vienas iš būdų priartėti prie savo svajonių riebaus skrandžio – ir, laimei, yra daugybė vienodai sveikų ir skanių variantų.

Norėdami atrasti geriausių gėrimų, gerinančių žarnyno sveikatą ir medžiagų apykaitą, kad pilvas būtų plokštesnis, kalbėjomės su Joanna Wen, sertifikuota sveikatos trenere ir Spices & Greens įkūrėja. Ji mums papasakojo, kad kasdien išgeriant puodelį matcha žaliosios arbatos ir (arba) imbiero arbatos, galite padaryti stebuklus jūsų virškinimo sveikatai ir, savo ruožtu, jūsų svorio mažinimo tikslams. Sužinokite daugiau apie neįtikėtiną šių žarnynui sveikų gėrimų naudą žemiau!

Shutterstock

Matcha žalioji arbata

Matcha žalioji arbata yra žaliosios arbatos rūšis, gaminama iš smulkiai sum altų arbatos lapų – ir laimei, ji tiek sveika, tiek skani, ypač kai kalbama apie žarnyno sveikatą. Vienas iš pagrindinių privalumų yra tai, kad jame yra daug antioksidantų, kurie gali padėti apsaugoti jūsų kūną nuo laisvųjų radikalų ir kitų kenksmingų medžiagų ir netgi pagerinti virškinimą, sumažinti pilvo pūtimą ir skatinti skrandį.

"Pasak Wen, Matcha žaliojoje arbatoje yra daug galingų antioksidantų, vadinamų katechinais, kurie, kaip žinoma, turi daug teigiamo poveikio virškinimo sistemai ir padeda išvengti pilvo pūtimo. Tyrimai rodo, kad šie katechinai padeda sumažinti žarnyno uždegimą ir netgi gali slopinti kenksmingų bakterijų augimą žarnyne. Be naudos virškinimui, Wen pažymi, kad matcha žalioji arbata taip pat gali padėti numesti svorio, nes skatina medžiagų apykaitą. Tereikia išgerti vieną puodelį per dieną ir būsite pasiruošę pagerinti žarnyno sveikatą ir plokštesnį pilvuką, sako ji. Kokia abipusiai naudinga situacija! Tikrai pradėsime dažniau gurkšnoti šį šiltą gėrimą."

Tai iš tikrųjų yra pats blogiausias gėrimas, kurį reikia gerti kiekvieną rytą, jei norite numesti svorio

Savaitę kiekvieną rytą bandžiau gerti žaliąją arbatą – štai kaip sekėsi

Imbierų arbata

"Imbierų arbata yra dar vienas gėrimas, žinomas dėl savo virškinimui naudingų savybių (ir daugybės kitų puikių naudos sveikatai). Apskritai imbieras šimtmečius buvo naudojamas tradicinėje medicinoje įvairioms problemoms gydyti, o virškinimo problemos sudaro tik dalį negalavimų, kuriais jis gali padėti. Wen teigimu, imbiero veiklioji medžiaga gingerolis turi priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių, kurios gali pagerinti žarnyno sveikatą ir sumažinti pilvo pūtimą. Ji paaiškina, kad sumažindama virškinimo trakto uždegimą, imbiero arbata gali padėti palaikyti virškinimą ir palengvinti vidurių užkietėjimą."

Imbierų arbata, kaip ir su matcha žaliąja arbata, suteikia papildomos naudos – pagreitina medžiagų apykaitą. „Taip pat žinoma, kad reguliarus imbiero arbatos vartojimas pagerina medžiagų apykaitą ir toliau padeda numesti svorio, nes padeda greičiau deginti riebalus – tai gali lemti plokštesnį pilvą“, – piktinasi Wen. Neįtikėtina!

Blogiausi sriubos ingredientai nuo uždegimo virš 40 metų, pasak dietologų

Sveikatos ekspertai teigia, kad šios arbatos gėrimas kiekvieną dieną gali padėti sustiprinti imunitetą virš 40 metų

Apatinė eilutė

Žinoma, nėra nė vieno stebuklingo gėrimo, kurį galėtumėte gurkšnoti, jei norite plokščio pilvo. Tačiau ir matcha žalioji arbata, ir imbiero arbata yra žarnynui naudingi gėrimai, kurie gali padėti pagerinti skrandį, nes mažina pilvo pūtimą ir skatina medžiagų apykaitą. Pridėję puodelį ar du į savo kasdienybę tikrai nepadarysite jokios žalos!

Kategorija: