Atšiaurūs žiemos orai gali pakenkti odai. Jis išsausina rankas, nagus ir plaukus (skaitykite apie tai, kaip kovoti su išsausėjusia žiemos oda!), taip pat gali pakenkti jūsų lūpoms. Žiemą gali būti lengva nepaisyti lūpų. Klivlando klinikos duomenimis, suskeldėjusios lūpos, mediciniškai vadinamos „chelitu“, yra ūmus ir užsitęsęs lūpų uždegimas. Ir jei kada nors patyrėte chronišką lūpų sausumą, žinote, kad tai gali būti labai skausminga. Nors šiek tiek sausumo neišvengiama, nenorite, kad jūsų lūpos būtų visiškai pažeidžiamos stichijų. Štai čia praverčia geras lūpų balzamas.Tačiau dėl kraujavimo, sausumo ir apskritai suskeldėjusios išvaizdos, su kuria kovojate žiemą, k altė iš tikrųjų gali būti daugelio bloguose lūpų balzamuose esančių ingredientų k altė.

Ypač yra dviejų tipų lūpų balzamai, kurių turėtumėte vengti, nes užuot drėkinę lūpas, jie iš tikrųjų jas sausina: balzamai su kietinamaisiais ingredientais ir balzamai su nešvarūs ingredientai Kietinantys ingredientai yra parafinas arba bičių vaškas, o nešvarūs ingredientai yra bet kokie, kuriuose yra perteklinių cheminių medžiagų, pvz., parabenų ar naftos.

Norėdami sužinoti daugiau apie šių produktų trūkumus, kalbėjomės su makiažo meistre Mary Winkenwerder apie kietėjančius ir nešvarius lūpų balzamų ingredientus. Ji mums pasakė, kad, ypač žiemą, tokie ingredientai kaip nafta ir parafinas sausina jūsų lūpas. Sužinokite daugiau žemiau!

Shutterstock

Lūpų balzamai su kietinančiais ingredientais

Jums gali kilti pagunda ieškoti lūpų balzamų su bičių vašku ar parafinu, pvz., Burt's Bees arba Badger Balm, nes girdėjote, kad jie geriausiai apsaugo jūsų lūpas nuo aplinkos veiksnių, pvz., vėjo, šalčio ir saulės daromos žalos. Tačiau taip būna ne visada.

Bet prieš pradėdami susipažinti su šių ingredientų keliamais pavojais, kas yra bičių vaškas ir parafinas? Bičių vaškas yra natūralus vaškas, kurį gamina bitės, o parafinas yra b altas arba bespalvis minkštas, kietas vaškas, pagamintas iš sočiųjų angliavandenilių. Abu šie vaškai gali būti naudojami daugeliu kitų, pavyzdžiui, tepimui, elektros izoliacijai, kreidelių vaškui ir žvakių vaškui.

"

Parafinas ir bičių vaškas yra ingredientai, naudojami tradiciniam lipniam lūpų balzamui surišti ir padėti išlaikyti formą. Dėl didelės šių ingredientų koncentracijos bet kuriame lūpų gaminyje produktas tampa kietas, sako Winkenwerder. Trindami kietą paviršių ant suskeldėjusių ar drėgnų lūpų, kurias reikia prižiūrėti, galite dar labiau pakenkti lūpoms. Nors šių tipų lūpų balzamuose gali būti esminių gydomųjų ingredientų, jie nesuteikia kreminės šerdies rišamosios medžiagos , dėl kurios jie gali įsiskverbti į odą."

Bičių vaškas ir parafinas sukuria fizinį barjerą, neleidžiantį prarasti vandens, jie gali padaryti daugiau žalos, jei jūsų lūpos yra ypač suskeldėjusios arba jautrios.Taigi, tiesiog būkite atsargūs, kad neperteptumėte balzamų su kietėjančiomis medžiagomis, nes jie gali pabloginti lūpų įtrūkimus (patarimai, kaip atsikratyti suskeldėjusių lūpų, gali jus nustebinti!).

Shutterstock

Lūpų balzamai su nešvariais ingredientais

Lūpų oda yra vienas ploniausių ir labiausiai atvirų jūsų kūno paviršių. Viskas, ką užsidėsite ant lūpų, gali būti absorbuojama per odą ir į kraują. Štai kodėl taip svarbu vengti lūpų balzamų su nešvariais ingredientais.

"Kai kurie lūpų balzamai gaminami iš nešvarių ingredientų. Winkenwerder pažymi, kad tarp jų yra parabenų ir kitų ilgalaikes problemas sukeliančių konservantų perteklius. Kai kurie lūpų balzamai yra sukurti naudojant naftos produktus. Kai kurios iš šių naftos bazių nėra rafinuotos, todėl jos yra neterapinis ingredientas, galintis pabloginti lūpų, kurioms reikia priežiūros, būklę."

Aplinkosaugos darbo grupės EWG duomenimis, parabenai yra žmogaus sukurtų cheminių medžiagų grupė, naudojama kaip dirbtiniai konservantai kosmetikos ir kūno priežiūros gaminiuose.Jie neleidžia augti pelėsiui ir bakterijoms, todėl gaminiai gali tarnauti ilgiau. Neseniai krūties vėžiu sergančių pacientų ląstelėse buvo rasta parabenų, kurie gali sukelti cholesterolio, cukraus kiekio kraujyje, skydliaukės ir imuninės funkcijos pokyčius. alergijos, nutukimo ir nevaisingumo rizika taip pat siejama su parabenų vartojimu. Užtepus juos ant lūpų, jie gali dar labiau išsausinti.

Vazelinas, kita vertus, yra į gelį panašus šalutinis naftos produktas, kuris yra pusiau kietas angliavandenilių mišinys. Iš pradžių jis buvo reklamuojamas kaip vietinis tepalas dėl savo gydomųjų savybių. Teigiama, kad tinkamai rafinuotas vazelinas neturi šalutinio poveikio. Tačiau JAV vazelinas dažnai nėra visiškai rafinuotas, o tai reiškia, kad jis gali būti užterštas toksiškomis cheminėmis medžiagomis, vadinamomis policikliniais aromatiniais angliavandeniliais (PAH), kurie pablogins jūsų lūpų būklę ir užsikimš poros Winkenwerder rekomenduoja lūpų balzamus naudoti su rafinuotais vazelinu, tokiais kaip vazelinas ar Aquaphor.

Tiesiog atminkite, kad kvepalų formulės yra laikomos „komercine paslaptimi“ ir todėl apsaugotos nuo atskleidimo net reguliuotojams ar gamintojams. Taigi, įmonės neprivalo jums pasakoti apie visas paslėptas chemines medžiagas, kurias pridėjo, kad jūsų lūpų balzamas kvepėtų ar skonis būtų geras. Šie sintetiniai kvapai ne tik sausina lūpas, bet ir gali sukelti odos ligas, pvz., egzemą, ir padidinti riziką susirgti tokiomis ligomis kaip astma ir plaučių vėžys.

Sveiki ir drėkinantys lūpų balzamai

Jūsų oda yra didžiausias jūsų kūno organas ir svarbu ja rūpintis! Nors yra daug rūšių lūpų balzamų, kurie kenkia jūsų lūpoms, Winkenwerder rekomenduoja lūpų aliejus ir serumus kaip sveiką alternatyvą.

Lūpų aliejai yra pagaminti iš natūralių aliejų, kurie maitina ir drėkina lūpas. Jų konsistencija yra kažkur tarp lūpų blizgio ir lūpų balzamo. Jie suteikia lūpoms blizgesio ir gali būti dėvimi vienas, po lūpų dažais arba ant lūpų dažų, kad apsaugotų lūpas nuo skilinėjimo ir išsausėjimo.

"Lūpų aliejai greitai prasiskverbia pro lūpų paviršių ir sprendžia priežiūros problemas. Kartais šios formulės yra nedideli terapinių ingredientų kiekiai, sudėti į šerdies arba bazinį aliejų, kuris gerai susijungia su patentuotu mišiniu. Jie išlaiko lūpas putlias iki visiško natūralaus potencialo (kosmetikos), sprendžiant priežiūros problemas, sako ji."

Skirtingai nei lūpų blizgesys, lūpų serumai palengvina sudirginimą ir giliai drėkina bei padeda atsikratyti spalvos. Kai kurie lūpų serumai yra higieniškos botaninės formulės, kurios visada yra geresnės nei parabenai ir nafta, esantys daugelyje lūpų balzamų. Nors viena problema yra ta, kad daugelis lūpų serumų neapsaugo paviršiaus nuo atvirų elementų.

"Serumo lūpų balzamo formulės dažnai greitai įsigeria į lūpas, nepalikdamos likučių ant lūpų paviršiaus. Jie išlaiko lūpas putlias iki visiško natūralaus potencialo (kosmetikos), sprendžiant priežiūros problemas, sako Winkenwerder."

Geros naujienos yra tai, kad grožio rinkoje gausu natūralių, ekologiškų lūpų balzamų, kuriuose nėra kenksmingų cheminių medžiagų ir kurie nesausina jūsų lūpų.Winkenwerder sako, jei visa kita nepavyksta: visada patikrinkite ingredientus. Ir būtinai neperkraukite. Turėtų pakakti tepti vieną ar du kartus per dieną, kad lūpos būtų hidratuotos ir sveikos. Jūsų lūpos jums padėkos!

Kategorija: