B altymai yra esminis bet kokios sveikos mitybos elementas. Užtikrinti, kad jo valgote pakankamai, ypač senstant, yra nepaprastai svarbu, kai kalbama apie praktiškai visas jūsų sveikatos sritis; jis vaidina svarbų vaidmenį raumenų formavimui, audinių atstatymui, virškinimui, hormonų reguliavimui, medžiagų apykaitai ir kt. Tačiau ne visi b altymų tipai yra sukurti vienodai. Galbūt jau girdėjote, kad, pavyzdžiui, raudona mėsa gali pakenkti jūsų sveikatai, kai valgote per daug. Apskritai, liesų b altymų pasirinkimas visada yra geriausias pasirinkimas. Tiesą sakant, yra vienos rūšies b altymai, kurių, pasak ekspertų, turėtumėte reguliariai dėti į savo lėkštę, kad būtumėte sveikesni ir gyventumėte ilgiausią bei laimingiausią gyvenimą: augaliniai b altymai.

Norėdami sužinoti daugiau apie augalinių b altymų įtraukimo į kasdienę racioną, vyresniems nei 40 metų, naudą, kalbėjomės su dietologe Dana Ellis Hunnes, knygos „Išgyvenimo receptas“ autore. Ji papasakojo mums viską apie tai, kaip tokie maisto produktai kaip pupelės, riešutai, ankštiniai augalai ir kt. gali maitinti jūsų kūną, kovoti su uždegimu ir netgi padėti numesti svorio. Žemiau rasite visą jos įžvalgą!

Shutterstock

Augaliniai b altymai

Kai galvojate apie b altymus, kai kurie iš pirmųjų variantų, kurie jums ateina į galvą, gali būti mėsa, pavyzdžiui, vištiena, žuvis ar kalakutiena. Tačiau pagrindinė Hunneso rekomendacija dėl sveikų b altymų nėra mėsa. Tai augaliniai variantai! "Aš visada rekomenduoju augalinius b altymus iš pupelių, ankštinių augalų, riešutų ir sėklų", - sako ji. Augaliniai b altymai turi tiek daug ką pasiūlyti ir tiek mažai minusų. Kaip pažymi Hunnes, jie „žinomi kaip labai sveiki, daug skaidulų, daug mikroelementų (vitaminų ir mineralų) ir daugiau nei pakankamai b altymų.“ Kokia pergalė!

Be to, verta paminėti, kad jūsų organizmui gali prireikti ne tiek daug b altymų, kad klestėtų, kiek manote. „Mums nereikia beveik tiek b altymų, kiek sako žiniasklaida“, – sako Hunnesas. „40 metų amžiaus kilogramui mums reikia tik 0,8–1,0 gramo. Taigi 140 svarų sveriančiai moteriai per dieną reikia tik 51–64 gramų b altymų, kuriuos galima lengvai gauti iš šių maisto produktų. Tai reiškia, kad jums nereikia persistengti valgydami daug mėsos. Tiesą sakant, retkarčiais pakeitę mėsą į augalinės kilmės produktus, jūsų bendra sveikata gali labai pasikeisti dėl visų neįtikėtinų pupelių, ankštinių augalų, riešutų ir sėklų pranašumų.

Svorio metimo ekspertai nurodo, kiek b altymų reikia valgyti kiekvieną dieną, kad pasiektumėte geriausių rezultatų

Koks yra sveikiausias būdas virti daržoves? Mes paklausėme svorio metimo ekspertų

Shutterstock

Kaip pasakoja Hunnesas, daugelis augalinės kilmės produktų turi priešuždegiminių savybių, „o tai naudinga mažinant lėtinių ligų (diabeto, širdies ligų, insulto, inkstų ligų) riziką.Tuo tarpu perdirbta mėsa ir tokie produktai kaip raudona mėsa iš tikrųjų gali padidinti šių ligų riziką. Negana to, augaliniai b altymai paprastai turi mažiau kalorijų nei alternatyva, o tai yra didelis pranašumas, jei bandote numesti svorio.

Ir mes net nepalietėme, kokie skanūs ir universalūs yra šie maisto produktai! Nesvarbu, ar kraunate pupeles į grūdų dubenį, apibarstote avižinius dribsnius riešutais, ar jautienos m altą čili keičiate ankštinėmis daržovėmis, yra daugybė būdų, kaip mėgautis šiais maistingų medžiagų turinčiais patiekalais.

Apskritai, nėra jokios priežasties, kodėl neturėtumėte kasdien į savo lėkštę dėti augalinių b altymų. Kaip sako Hunnesas, „apie juos tikrai nėra ką blogo pasakyti (nebent esate alergiškas!).“

Tai iš tikrųjų yra geriausios žiemos daržovės, kurias galima valgyti norint numesti svorio, sako gydytojai

Vienas b altymas, kurį turėtumėte turėti kiekvieną rytą, kad nuimtumėte centimetrus nuo juosmens

Kategorija: