Starbucks klientai išreiškia savo susirūpinimą dėl naujos kavos tinklo arbatpinigių sistemos, kaip matyti Twitter, Reddit ir kitur socialiniuose tinkluose. Nors arbatpinigių davimas baristams jūsų Starbucks vietoje nėra privalomas, daugelis kavos mėgėjų pastebi, kad jie jaučia „spaudimą“ duoti daugiau arbatpinigių, naudodami naują „neišvengiamą“ sąranką.

Nauja Starbucks arbatpinigių sistema reikalauja, kad klientai pasirinktų sumą, kurią jie norėtų atiduoti kasininkui. https://t.co/VLA6K6LjTq

- FOX 11 Los Andželas (@FOXLA) 2023 m. gruodžio 4 d.

Kas yra naujoji Starbucks arbatpinigių sistema?

Gegužės mėnesį Sietle įsikūręs tinklas paskelbė apie naujus arbatpinigių teikimo būdus, tariamai siekiančius padėti klientams „atpažinti savo mėgstamas baristas“. Kaip pranešė „Fortune“, „Starbucks“ pradėjo išbandyti savo naująją sistemą rugsėjį, kai klientai, mokėję debeto ar kredito kortelėmis, galėjo duoti savo baristai 1 USD, 2 USD arba pasirinktinį arbatpinigių.

Tai buvo pastebėta vis daugiau parduotuvių, o klientai ir toliau aiškina, kodėl jie tuo nepatenkinti. Nesvarbu, ar „Starbucks“ gėrėjai moka parduotuvėje, ar prie automobilio lango, daugelis pastebi, kad dabar jiems suteikiama galimybė arba duoti arbatpinigių savo baristai, arba to nedaryti – baristai stovint čia pat.

Ar manote, kad „Starbucks“ per toli nukelia arbatpinigių kultūrą? https://t.co/wf5BN4DiEb

- Verslininkas (@Entrepreneur) 2023 m. gruodžio 12 d.

Starbucks klientų reakcijos

Vienas vartotojas apibūdino sistemą „Reddit“ ir parašė: „Ji taip gerai veikia perkant parduotuvėje, bet taip, kad ją galima naudoti, yra taip nepatogu, kad niekada nežinau, ką pasakyti.Kitas „Starbucks“ klientas socialiniame tinkle „Twitter“ pridūrė: „Aš perėjau Starbucks Drive ir išgėriau vieną gėrimą, o dabar jie pradeda klausinėti, ar norite duoti arbatpinigių, kai tik ištrauksite kortelę, kad sumokėtumėte žiūrėdami į jus. Taip nepatogu tiesiog sumokėti šiuos žmonėms geresnį atlyginimą.“

Kažkas kitas socialiniame tinkle „Twitter“ pasakė: „Aš tikrai nesistengiu būti grubus, nes žinau, kad klientų aptarnavimo darbai yra sunkus darbas, bet dabar jie nori gauti arbatpinigių, kai mokate kortele. tiesiogine prasme tu tiesiog perduodi jį man. „Facebook“ vartotojas pridūrė: „Žmonės mane vadins pigiai, bet retai duodu arbatpinigių už užsakymus išvykti ar išgerdamas kavos, labai gerai duodu arbatpinigių, kai einu vakarieniauti ar naudojuosi įvairiomis paslaugomis. Jie tęsė: „Aš tikrai nenoriu palikti 25% arbatpinigių už kavos užsakymą. Kokios jūsų mintys?

Kiti palankiai įvertino sistemą, socialiniame tinkle „Twitter“ pažymėdami, kad jiems „mėgsta“ tiesiogiai duoti arbatpinigių savo baristai, o „Starbucks Workers Union“ (SBWU) susėdo su „Fortune“ aptarti naujosios politikos svarbos.

Kai kuriose „Starbucks“ parduotuvėse klientai, atsiskaitantys debeto ar kredito kortelėmis, gali duoti baristai 1, 2 USD arba pasirinktinį arbatpinigių, sukeldami tam tikrus jausmus. https://t.co/Z1XShFJjRX

- FORTUNE (@FortuneMagazine) 2023 m. gruodžio 6 d.

Starbucks Workers Union (SBWU) atsakymas

Kalbėdamas su Fortune SBWU atstovas sakė: „Kredito kortelės arbatpinigiai buvo vienas iš pirmųjų reikalavimų, kuriuos praėjusį rudenį, kai pradėjome kampaniją, Buffalo mieste, Niujorke, iškėlė profesinės sąjungos darbuotojai. Jie tęsė: „Tik po to, kai pradėjome daryti spaudimą „Starbucks“, bendrovė paskelbė apie savo planus pradėti mokėti kreditines korteles.

Starbucks atstovas spaudai taip pat papasakojo, kad įmonės darbuotojai „laukė kreditinės kortelės arbatpinigių funkcijos“, kuri „papildo esamą atlyginimų ir išmokų sistemą“. Bendrovė nurodė, kad ji planavo kažkokią naują skaitmeninę arbatpinigių sistemą prieš prasidedant bet kokiai profesinių sąjungų veiklai.„Sistema yra panaši į tą, kurią pamatytumėte pas kitus mažmenininkus, o ne tik Starbucks“, – pridūrė atstovas ir tęsė: „Matėme labai teigiamų klientų ir partnerių (darbuotojų) atsiliepimų apie arbatpinigius.

„Starbucks“ darbuotojai, kaip pažymi leidinys, praėjusiais metais buvo „sąjungos kampanijos centras“. Jų judėjimas greitai išplito visoje JAV, nes bendrovė „praėjusį gruodį sąjungų nebuvo, o šiandien – daugiau nei 250 profesinių sąjungų parduotuvių“.

Kategorija: