Vienintelis dalykas, baisesnis už įsilaužimą, yra mintis, kad jūsų įrenginys jau gali būti nulaužtas, o jūs apie tai net nežinote. Įsilaužimai nutinka geriausiems iš mūsų. Prevencinės priemonės, pvz., dviejų veiksnių autentifikavimas ir sudėtingiausių slaptažodžių kūrimas, yra geriausia jūsų gynybos linija, tačiau taip pat svarbu žinoti ženklus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį įsilaužimo atveju, kad galėtumėte nedelsiant imtis veiksmų, kad išspręstumėte. situacija. Technikos ekspertų teigimu, tai yra baisus būdas sužinoti, ar jūsų „Apple“ paskyra buvo įsilaužta.

Ženklai, kad į jūsų paskyrą buvo įsilaužta

Yra keletas požymių, rodančių, kad į jūsų „Apple“ paskyrą buvo įsilaužta. „Vienas iš jų yra tai, kad staiga galite gauti pranešimus apie paskyros pakeitimus, kurių neatlikote, pvz., slaptažodžio pakeitimus arba naujų įrenginių pridėjimą“, – sakė Johnas Nakata, vyriausiasis IBR techninis specialistas. „Kitas ženklas yra tai, kad galite pastebėti, kad jūsų paskyra buvo naudojama prekėms, kurių neleidote, įsigyti arba kad jūsų „iCloud“ saugykla buvo išnaudota greičiau nei įprastai.“

Kitas įsilaužtos Apple paskyros požymis yra keistų ar nepažįstamų el. laiškų arba tekstinių pranešimų gavimas, sakė Laptopar.com technologijų ekspertas Umaras Farooqas. arba jie gali bandyti jus apgauti, kad pateiktumėte jiems neskelbtinos informacijos“, – sakė Farooqas. „Jei gaunate pranešimus iš nežinomų siuntėjų, kurie atrodo įtartini, geriau nespustelėti jokių nuorodų ir nepateikti jokios asmeninės informacijos.“

Jei pastebite kurį nors iš šių požymių, Nakata pabrėžia, kad svarbu nedelsiant imtis veiksmų ir pakeisti slaptažodį bei kitą paskyros informaciją.

Ką daryti, jei manote, kad į jūsų „Apple“ paskyrą buvo įsilaužta?

Jei manote, kad į jūsų „Apple“ paskyrą buvo įsilaužta, pirmiausia turėtumėte pakeisti slaptažodį, patarė Nakata. „Taip pat turėtumėte atnaujinti saugos klausimus ir atsakymus ir įsitikinti, kad įjungtas dviejų veiksnių autentifikavimas“, - sakė Nakata. „Taip pat turėtumėte patikrinti „iCloud“ ir „App Store“ nustatymus, kad įsitikintumėte, jog nebuvo įsigyta neteisėtų pirkimų. Jei yra, turėsite susisiekti su „Apple“ palaikymo komanda, kad būtų grąžinti pinigai.“

Kuo geriau žinosite įsilaužimo požymius ir kuo greičiau reaguosite, tuo geriau būsite pasirengę apsaugoti savo duomenis.

Kategorija: