Bideno administracija iškviečia du kartus apk altą buvusį prezidentą Donaldą Trumpą, praėjus kelioms dienoms po to, kai jis privačiai vakarieniavo su Kanye Westu ir b altųjų viršenybės šalininku Nicku Fuentesu. Prieštaringai vertinami Trumpo vakarienės svečiai (kuriuos jis praėjusią savaitę pasveikino savo klube „Mar-a-Lago“ Palm Byče, FL) yra du veikėjai, kurie neseniai pareiškė antisemitinius komentarus.

B altieji rūmai atsako į Trumpo Fuentes vakarienę: „Bigotiškumui, neapykantai ir antisemitizmui Amerikoje visiškai nėra vietos, įskaitant Mar-A-Lago. Holokausto neigimas yra bjaurus ir pavojingas, todėl jis turi būti griežtai pasmerktas“, – sakė Andrew Batesas. https://t.co/nVQnJ9EmiE

- Alexas Thompsonas (@AlexThomp) 2023 m. lapkričio 26 d.

B altųjų rūmų spaudos sekretoriaus pavaduotojas Andrew Batesas pasmerkė Trumpo vakarienę su Westu ir Fuentesu

Pareiškime po Trumpo vakarienės B altųjų rūmų spaudos sekretoriaus pavaduotojas Andrew Batesas sakė: „Bigotiškumui, neapykantai ir antisemitizmui Amerikoje visiškai nėra vietos, įskaitant Mar-A-Lago“. Jis pridūrė: „Holokausto neigimas yra bjaurus ir pavojingas, todėl jis turi būti griežtai pasmerktas“. Tuo tarpu prezidentas Bidenas žurnalistams pasakė: „Jūs nenorite girdėti, ką aš galvoju“, kai buvo paklaustas apie vakarienę, rašo CBS News.
Šis pareiškimas buvo paskelbtas praėjus vos kelioms dienoms po to, kai 76 metų Trumpas vakarieniavo su Westu. 45 m., o Fuentesas – 24 m. savo klube. „Axios“ citavo š altinį, kuris teigė, kad tarp Trumpo ir Fuenteso „buvo daug ginčų pirmyn ir atgal“. Fuentesas yra liūdnai pagarsėjęs transliuotojas, kurį JAV teisingumo departamentas laikė „b altųjų viršenybės šalininku“ ir jis ypač dalyvavo b altųjų viršenybės šalininkų mitinge „Unite the Right“ Šarlotsvilyje, Virdžinijoje 2023 m.2023 m. vasario mėn. „YouTube“ visam laikui sustabdė jo kanalą dėl neapykantos kurstymo politikos pažeidimo, o jis toliau reklamuoja Holokausto neigimo komentarus ir antisemitines nuomones.

B altųjų rūmų atstovas spaudai Andrew Batesas apie Trumpo vakarienę su b altųjų viršenybės šalininku Nicku Fuentesu:

„Bigotiškumas, neapykanta ir antisemitizmas neturi vietos Amerikoje, įskaitant Mar-A-Lago. Holokausto neigimas yra bjaurus ir pavojingas, todėl jis turi būti griežtai pasmerktas.“

- Jennifer Bendery (@jbendery) 2023 m. lapkričio 26 d.

Tuo tarpu

Vakarai pastarąjį mėnesį patyrė neigiamą reakciją po to, kai išsakė antisemitines pastabas ir tariamai pavertė savo buvusius Yeezy ir Adidas darbuotojus netinkamam elgesiui darbo vietoje ir patyčioms. Po jo antisemitinių komentarų sugėdintas reperis ir mados dizaineris prarado sandorius su keliomis įmonėmis, įskaitant „Adidas“. Visai neseniai Westas (dabar teisiškai žinomas kaip Ye) kartu su Fuentesu pasirodė dešiniojo sąmokslo teoretiko Alexo Joneso „Infowars“ tinkle, sakė, kad jam „mėgsta“ Adolfas Hitleris ir netgi vadino save „naciu“.”

Donaldas Trumpas ir Kanye Westas susidraugavo su Nicku Fuentesu, kuris šį savaitgalį žada „rasistiškiausią, seksistiškiausią, antisemitiškiausią, holokaustą neigiančią kalbą visame Dalase“.

Pasakyk, kas yra tavo draugai, ir aš pasakysiu, kas tu.pic.twitter.com/VYbBoInPAt

- Ritchie Torres (@RitchieTorres) 2023 m. lapkričio 25 d.

Trumpas tvirtina, kad nieko nežinojo apie Fuentesą, po vakarienės išleidžia pareiškimus

Trumpas paskelbė keletą pareiškimų apie lapkričio 22-osios vakarienę nuo tada, kai apie ją buvo pranešta pirmą kartą, sakydamas, kad jis kažkodėl „nieko nežinojo“ apie Fuentesą, tačiau vis tiek atsisakė pasmerkti b altųjų viršenybės šalininką ar jo pažiūras. „Praėjusią savaitę Kanye Westas paskambino man pavakarieniauti Mar-a-Lago. Netrukus po to jis netikėtai pasirodė su trimis savo draugais, apie kuriuos nieko nežinojau“, – savo platformoje „Truth Social“ lapkričio 25 d. rašė Trumpas. „Antradienio vakarą vakarieniavome, kai galiniame kieme buvo daug narių.Vakarienė buvo greita ir neskausminga. Tada jie išvyko į oro uostą.“

‘(Pres. Bidenas) visiškai atmeta fanatizmą, rasizmą, antisemitizmą. Tokio tipo niekšiškoms jėgoms mūsų visuomenėje tiesiog nėra vietos.“ – Štai ką B altieji rūmai turėjo pasakyti apie Donaldo Trumpo vakarienę su Ye, anksčiau vadintu Kanye Westu, ir b altųjų viršenybės šalininku Nicku Fuentesu pic.twitter.com/FywxmjV7Qu

- NowThis (@nowthisnews) 2023 m. lapkričio 29 d.

Trumpas vėliau patikslino savo pareiškimą, bet vis tiek neatsisakė Fuenteso ir lapkričio 26 d. rašė: „Taigi aš padedu rimtų problemų turinčiam vyrui, kuris tiesiog juodaodis, Ye (Kanye Westas), kuris buvo sunaikinti. jo versle ir beveik viskuo kitu, ir kuris man visada buvo geras, įvykdęs jo prašymą surengti susitikimą Mar-a-Lago vienam, kad galėčiau duoti jam labai reikalingą „patarimą“.“ – tęsė Trumpas. pridurdamas: „Jis pasirodo su 3 žmonėmis, iš kurių dviejų aš nepažinojau, o kito – politinis asmuo, kurio nemačiau daugelį metų.Aš jam pasakiau, kad nekandidatuokite, tai visiškas laiko švaistymas, negaliu laimėti."

Kategorija: