Jei jūsų tikslas yra maitintis sveikiau ir esate sveikos mitybos pradedantysis, svarbu atsižvelgti į tai, kiek cukraus suvartojate per dieną. Valgydami per daug šio įprasto ingrediento, galite neigiamai ir labai paveikti jūsų odos sveikatą, žarnyno sveikatą ir medžiagų apykaitą, todėl dažnai auga svoris ir sutrinka žarnyno mikrobiota (dėl to atsiranda pilvo pūtimas, dujos, viduriavimas ir vidurių užkietėjimas).

Tai pasakius, kreipėmės į dietologus, mitybos specialistus ir kitus sveikatos ekspertus, kad gautume įspėjamuosius jūsų kūno ženklus, rodančius, kad valgote per daug cukraus.Perskaitykite patarimus, pasiūlymus ir įžvalgas iš Trista Best, MPH, RD, LD, registruotos „Balance One Supplements“ dietologės ir Lisa Richards, registruotos mitybos specialistės ir „The Candida Diet“ kūrėjos.

Shutterstock

1. Pastebite daugiau lūžių, spuogų ir blankiai atrodančios odos

"Vienas iš pagrindinių per daug cukraus vartojimo trūkumų, geriausia įspėja, yra tai, kad jis gali pagreitinti odos senėjimą. Tai gali sukelti ankstyvą raukšlėjimąsi, odos suglebimą ir t. t. Pasitikėjimas saldžiu, perdirbtu patogiu maistu kaip pagrindiniu mitybos š altiniu gali pakenkti jūsų sveikatai ir greičiau senti, sako ji. Šio tipo maisto produktai (pvz., saldūs pyragaičiai, granolos batonėliai, dribsniai, saldainiai) gaminami naudojant rafinuotus angliavandenius ir cukrų, kurie gali pagreitinti senėjimo procesą."

Shutterstock

"Tai taip pat gali reikšti daugiau išbėrimų, sausesnę odą ir bendrą blankesnę išvaizdą, o ne spindinčią, elastingą.Saldūs užkandžiai ir skanėstai ne tik didina senėjimą, bet ir blogina žarnyno sveikatą, sako Bestas (apie tai pakalbėsime toliau). Abu šie šalutiniai poveikiai kenkia bendrai sveikatai. Best pataria stengtis apriboti šiuos maisto produktus savo racione ir pasikliauti jais tik tada, kai tai būtina. Nors jums nereikia atsisakyti retkarčiais pavalgyti saldžių skanėstų, Bestas teigia, kad reikia įtraukti daugiau visaverčio maisto ir antioksidantų turinčio maisto, pvz., vaisių ir daržovių, kurie sumažins oksidacinę žalą viduje ir išorėje."

Shutterstock

2. Jaučiate skrandžio skausmą, svorio padidėjimą ir virškinimo sutrikimus

Jei dažnai kenčiate nuo lėtinio pilvo pūtimo ir (arba) kitų virškinimo sutrikimo požymių, svarbu ne tik apsilankyti pas gydytoją, pabrėžia Richardsas, bet ir iš naujo įvertinti savo mitybą ir išsiaiškinti, kas tai gali sukelti. Ji pastebi, kad šią reakciją dažnai sukelia per daug saldžių maisto produktų ar rafinuotų angliavandenių, nes juose nėra skaidulų, būtinos maistinės medžiagos, padedančios sveikam virškinimui.

Shutterstock

" Dieta, kupina saldaus, perdirbto, nesveiko maisto, yra viena iš pagrindinių žarnyno disbiozės ir grybelių dauginimosi priežasčių, aiškina Richardsas. Šiuose maisto produktuose yra daug cukraus, kuris skatina Candida perteklių, ir daug priešuždegiminių ingredientų, kurie pažeidžia žarnyną ir sukelia uždegimą visame kūne, tęsia ji. Kai suvartojate per daug cukraus, galimas Candida peraugimas yra tik vienas iš neigiamų padarinių, kuriuos jūsų kūnas gali patirti. Richardsas teigia, kad kuo ilgiau valgote dietą, kurioje yra daug cukraus, tuo jūsų kūnas tampa atsparesnis insulino poveikiui, mažinančiam cukraus kiekį kraujyje. Ji pabrėžia, kad tai neišvengiamai sukels diabetą."

Shutterstock

"Žarnyno sveikata siejama su imunitetu, gliukozės kontrole, širdies sveikata ir virškinimu, o tai prioritetas gali padėti pasiekti visus kitus sveikatos tikslus (pvz., numesti svorio, daugiau energijos, geresnio miego, sveiko). senėjimas).Naujausi tyrimai, Richardso išvada, netgi atrado ryšį tarp žarnyno sveikatos ir psichinės sveikatos. Apskritai, kaip pabrėžia Richardsas, galima drąsiai teigti, kad nesveikas žarnynas gali sukelti problemų visose jūsų kūno dalyse, o pakeitę saldžius maisto produktus ir rafinuotus angliavandenius visaverčiu maistu pastebėsite skirtumą."

Kategorija: