Padėkos diena yra viena mylimiausių ir brangiausių sezoninių švenčių daugeliui, nes ji suburia šeimą ir draugus bei puikų maistą. Jei stengiatės numesti svorio ir norite apsisaugoti nuo persivalgymo ar svorio padidėjimo švenčių laikotarpiu, susisiekėme su registruotais dietologais, mitybos specialistais ir kitais sveikatos ekspertais dėl vieno sveikos mitybos įpročio patarimo ir kitų dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Perskaitykite pasiūlymus ir įžvalgas iš Dana Ellis Hunnes, PhD, MPH, RDm vyresnioji klinikinė dietologė UCLA medicinos centre ir Elise Harlow, MS, RDN, registruota dietologė, dietologė ir „The Flourished Table“ įkūrėja.

Shutterstock

1 patarimas – turėkite maitinimo planą atostogoms (ir jo laikykitės!)

Daugelis iš mūsų Padėkos dieną atvyksta į giminaičio ar draugo namus iš anksto nieko nevalgę, nes tikimės gausaus valgio. Hunnes pabrėžia, kad to reikia vengti norint išvengti svorio padidėjimo ir apsisaugoti nuo persivalgymo. Vietoj to, ji rekomenduoja laikytis subalansuoto, nuoseklaus dienos valgymo plano (suplanuoti pusryčius, pietus ir kitus nedidelius užkandžius prieš didžiulį valgį, galvoti, ką valgysite jo metu ir pan.), o ne aklai leistis į bet ką.

Shutterstock

"Neateikite vakarienės išalkę, nes nepriimsite gerų sprendimų dėl to, ką valgote ar geriate, sako Hunnesas ir priduria, kad bus didesnė tikimybė, kad išgersite daugiau kalorijų. nesveikų š altinių, nei jei pasirodytumėte jau šiek tiek užkandę.Ji rekomenduoja valandai ar dviem anksčiau suvalgyti obuolį ir šaukštą riešutų sviesto, jei ieškote ko nors sveiko."

"Kalbant apie tikrąjį Padėkos dienos valgį, ji rekomenduoja užtikrinti, kad bent pusė jūsų lėkštės būtų užpildyta sveikomis daržovėmis ir sveikais b altymais, o ne storu ir kreminiu maistu, kuriame gausu kalorijų. Ji pažymi, kad tai padės vėliau jaustis geriau ir toliau siekti svorio metimo bei sveikatos tikslų."

Shutterstock

Kaip paruošti svorio metimui palankią padėkos lėkštę

"Šią Padėkos dieną Harlow rekomenduoja laikytis kelių paprastų strategijų nustatant, ką valgyti valgio metu. Pradėkite užpildydami lėkštę 50 % daržovių, sako Harlow, nes daržovėse yra mažai kalorijų ir daug skaidulų, o tai yra svarbu norint išvengti svorio padidėjimo."

"Toliau, be daržovių, ji nurodo būtinai į lėkštę įtraukti b altymų, apie 25 % lėkštės, nes b altymai yra labiausiai sotus makroelementas. Tai, tęsia ji, padės jaustis sotiems ir patenkintiems (ir mažiau tikėtina, kad grįšite sekundėms, trečdaliams ir pan.)"

"Kitas jos patarimas – likusius 25 % lėkštės užpildyti krakmolu, pvz., bulvių koše, vyniotiniais ir pan."

"Tai, pažymi Harlow, dažniausiai yra kaloringiausias maistas, kurio sunkiausia nepersivalgyti. Tačiau jei jums patinka šis maistas, tuomet, jos teigimu, svarbu savęs neatimti, o tik stebėti porciją. Laikydamiesi šio planavimo metodo, priduria Harlow, per šventes vis tiek galėsite mėgautis mėgstamu maistu ir išvengti nepageidaujamo svorio padidėjimo."

Shutterstock

"Svarbu visiškai neatimti iš savęs mėgstamo šventinio maisto, nes tai gali lemti šio maisto persivalgymą, kai pagaliau leisite sau jo valgyti, pabrėžia ji.Ji daro išvadą, kad labai svarbu, kaip anksčiau pažymėjo Hunnes, vengti spąstų taupyti kalorijas per dieną, kai žinote, kad valgysite ne namie arba valgysite kaloringesnį maistą vėliau. Dėl to valgote per daug alkani, todėl sunku nepersivalgyti, sako ji. Labiau tikėtina, kad į lėkštę dėsite daugiau kaloringų maisto produktų, valgysite greitai ir valgysite ilgiau, nei jaustumėtės patogiai."

Kategorija: