Nors svarbu į savo kasdienį racioną įtraukti kuo daugiau maistinių medžiagų, visi kartais susiduriame su spragomis ir trūkumais. Čia atsiranda papildų. Papildai yra puikus būdas užtikrinti, kad jūsų kūnas gautų viską, ko reikia, kad tinkamai veiktų ir išliktų kuo sveikesnis. Tačiau svarbu pažymėti, kad ne visi papildai yra sukurti vienodai. Tiesą sakant, yra viena vitaminų rūšis, kurią, pasak ekspertų, turėtumėte visiškai praleisti. Tikėkite ar ne, tai multivitaminai – ypač guminiai.

Siekdami išsiaiškinti dalykų esmę ir tiksliai sužinoti, kodėl kitą kartą apsilankę vaistinėje turėtumėte apsvarstyti galimybę palikti lentynoje tuos vienetus, kalbėjome su holistine gydytoja Sony Sherpa, MD. .Ji mums pasakė, kad multivitaminai paprastai nepasiūlo pakankamai maistinių medžiagų, kad galėtų ką nors pakeisti, o guminius organizmui sunku tinkamai pasisavinti Sužinokite daugiau žemiau!

Shutterstock

Gumingi multivitaminai

Tiems iš mūsų, kurie visada ieško nuorodų, guminiai vitaminai atrodo kaip puikus papildų sprendimas. Jie turėtų suteikti mums visų reikalingų vitaminų ir mineralų – o jų skonis toks geras, kad jei galėtume, valgytume juos kaip saldainius. Tačiau, gerbiamas skaitytojau, mums liūdna pasakyti, kad daugelis sveikatos ekspertų sutaria dėl vieno dalyko dėl šių skanių papildų: jie beveik nenaudingi, kai kalbama apie naudą sveikatai. Teisingai: nei multivitaminai, nei guminiai vitaminai nėra veiksmingiausias būdas gauti maistines medžiagas. Sujungus, jie yra pinigų švaistymas dėl kelių priežasčių. Toliau paaiškinsime, kodėl.

Multivitaminų trūkumai

Nors multivitaminai gali atrodyti kaip puikus būdas patenkinti dienos normą visų svarbių vitaminų ir maistinių medžiagų, kurių reikia jūsų organizmui klestėti, kiekį, dr.Šerpas perspėja, kad taip nebūtinai. Jei manote, kad tai skamba per gerai, kad būtų tiesa, tikriausiai esate teisus. Taip yra todėl, kad šie papildai siūlo nedidelę dalį jums reikalingų vitaminų.

"Iš esmės vitaminų kiekis multivitaminų tabletėse yra labai sumažintas, nes šie papildai gaminami labai dideliais kiekiais, aiškina daktaras Sherpa. Tai leidžia įtraukti nedidelį kiekvieno vitamino kiekį, o ne gaminti tabletes, kuriose yra didesnė tik vieno ar dviejų vitaminų koncentracija. Vadinasi, multivitaminuose dažnai nėra beveik tiek vitamino, kad jie turėtų pastebimą poveikį mūsų sveikatai. Taigi, nors galite jausti, kad aprūpinate savo kūną pakankamai degalų, vargu ar jam duosite nieko naudingo."

Dummingų vitaminų trūkumai

Jei multivitaminai vieni yra šiek tiek nenaudingi, jie dar mažiau verti jūsų pinigų, kai yra gumos pavidalo. Kad ir kokie linksmi (ir skanūs) gali būti guminiai vitaminai, dr.Sherpa sako, kad jie greičiausiai nepadarys daug naudos jūsų sveikatai dėl to, kad juose yra nedidelis jums reikalingų vitaminų kiekis.

"Vienas iš pagrindinių veiksnių yra tai, kad šių tipų vitaminuose paprastai yra mažesnis vitaminų ir mineralų kiekis, nes jie skirti vaikams ar jauniems suaugusiems, kuriems paprastai reikia mažesnės šių maistinių medžiagų dozės, aiškina ji."

"Tačiau ne tik mažas vitaminų kiekis šiuose papilduose yra prastas pasirinkimas. Dr. Sherpa sako, kad juos taip pat sunku įsisavinti jūsų organizmui dėl viso to cukraus, dėl kurio jie yra tokie skanūs: guminiai vitaminai dažnai prastai pasisavinami dėl didelio cukraus kiekio, o tai gali sutrikdyti organizmo gebėjimą įsisavinti. ir panaudoti šias maistines medžiagas. Dėl to guminiai vitaminai gali būti ne tokie veiksmingi mūsų vitaminų ir mineralų poreikių patenkinimui, kaip kiti papildai, sako ji. Sakyk, kad taip nėra! Atspėk, kad laikas investuoti į keletą didelių mergaičių papildų ir atsisveikinti su mūsų saldainių skonio fantazijomis."

3 papildai, kuriuos kiekviena vyresnė nei 40 metų moteris turėtų vartoti ilgiau, pasak gydytojų

Ar papildai padeda plaukams augti? Mes paklausėme eksperto

Shutterstock

Koks geriausias būdas gauti vitaminų?

"Taigi, jei multivitaminai ir guminiai vitaminai nėra viskas, ko reikia, kaip turėtumėte gauti savo dienos vitaminų ir mineralų dozę? Deja, nėra lengvo nuorodos. Daktaras Sherpa sako, kad veiksmingiausias būdas gauti maistinių medžiagų visada yra tiesiai iš maisto, kurį valgote. Ji pažymi, kad geriausias būdas užtikrinti, kad gautume reikiamą vitaminų ir mineralų kiekį – susitelkti ties sveika, gerai subalansuota mityba, kurią sudaro daug vaisių, daržovių, liesų b altymų ir nesmulkintų grūdų."

"Tačiau tai nereiškia, kad visi papildai yra pinigų švaistymas. Jei pastebėsite, kad jūsų mityboje trūksta tam tikrų vitaminų ir mineralų, tinkamas tikrai gali praversti – tiesiog nepasikliaukite jais visko.Papildai yra skirti užpildyti bet kokias mūsų mitybos spragas ir padėti išlikti sveikiems, tačiau jie neturėtų būti vienintelis šių maistinių medžiagų š altinis, aiškina dr. Sherpa."

"Kalbant apie geriausią būdą užtikrinti, kad jūsų kūnas pasisavintų visas naudingas maistines medžiagas, kurias jam suteikiate, ji pataria: be sveikos mitybos, taip pat svarbu reguliariai mankštintis ir vengti rūkyti bei besaikio alkoholio. vartojimas, nes toks elgesys gali trukdyti mūsų gebėjimui įsisavinti ir panaudoti vitaminus ir mineralus. Rūpinimasis savo kūnu yra viso gyvenimo pastangos, o tinkamas mitybos pasirinkimas yra esminė šio proceso dalis, daro išvadą ji. Pastebėta!"

Kodėl žmonės, kuriems trūksta šio mineralo, kovoja norėdami numesti svorio

3 supermaistas, kurį turėtumėte valgyti kiekvieną dieną, kad vyresnis nei 40 metų kūnas būtų sveikesnis, pasak gydytojų

Kategorija: