Manote, kad naršymas internete yra tik nek alta pramoga, dėl kurios nereikia nieko galvoti ar saugumo priemonių?

Tai ne visai tiesa.

Galite padaryti naršymo klaidų ir įgyti blogų naršymo įpročių, kurie turi įtakos jūsų asmeniniams duomenims ir saugumui. Techninės saugos ekspertas Johnas Earle'as, 86 protokolo prezidentas, teigia, kad tai yra blogi naršymo įpročiai, kurie kelia pavojų jūsų asmeniniams duomenims.

Pakartotinis slaptažodžių naudojimas

Mes visi tai suprantame: sukurti unikalius sudėtingus slaptažodžius kiekvienai svetainei ar programai, kurią naudojate, yra didžiulė užduotis. Tik tiek daug reikia prisiminti. Tačiau nėra jokios alternatyvos, jei jūsų tikslas yra būti kuo saugesniam ir saugiam internete.

„Naudodami slaptažodžius prieigai prie svetainių, vartotojai turi pripažinti, kad yra tikimybė, kad slaptažodis gali būti pažeistas“, - sakė Earle. „Kai naudojate tą patį slaptažodį kiekvienai svetainei, grėsmės veikėjams suteikiate auksinį bilietą pasiekti jūsų asmeninę informaciją kitose svetainėse.“

Earle sprendimas? „Naudokite slaptažodžių tvarkykles individualiems paskyrų slaptažodžiams kurti ir saugoti“, – sakė jis.

Asmeninės / neskelbtinos informacijos skelbimas socialiniuose tinkluose

Socialinėje žiniasklaidoje lengva susižavėti ir atskleisti dalykus, kurių paprastai nesidalinate su asmeniu, kurį vargu ar pažįsti (arba gerai pažįstate) realiame gyvenime. Tačiau per didelis dalijimasis tam tikra informacija gali kainuoti. „Kiekviena informacija, kurią bendrinate, skelbiate ar pranešate, gali būti rasta ir netinkamai panaudota“, - sakė Earle'as. „Naudojant internetinę platformą (tai) geriausia manyti, kad bet kuriuo metu informacija gali tapti vieša (slaptažodžiai, paslaptys tarp draugų).“

Paprastas sprendimas: neskelbkite nieko, ko nenorėtumėte, kad visi žinotų, pabrėžė Earle.

Neįvertinau internetinių platformų

„Kai pasirinkote naudoti internetinę platformą, pradedate partnerystę ir, nors tikitės, kad jūsų duomenys bus saugūs, jūsų darbas yra atlikti deramą patikrinimą“, – sakė Earle'as. „Pagalvokite kritiškai – ar platforma turi pagrindą saugiai praktikai; jums nereikia atlikti išsamaus tyrimo, bet pagalvokite, ar reikia pasitikėti atitinkama platforma.

Nenaudojamas kelių faktorių autentifikavimas

Jei nenaudojate kelių veiksnių autentifikavimo, bet kas gali be didelių pastangų pasiekti saugiausias paskyras. „MFA yra neįtikėtinai galinga jūsų tapatybės apsaugai“, - sakė Earle'as. „Jis turėtų būti įjungtas kiekvienai platformai, kuri ją palaiko, ir aš nenaudočiau svetainių, kurios to nepalaiko.

Kad greičiau atsisakytumėte šių blogų naršymo įpročių, kad jūsų asmeniniai duomenys būtų saugesni internete.

Kategorija: