Jei jaučiate dažną, lėtinį pilvo pūtimą, svarbiausia pirmiausia pasitarti su gydytoju. Tuo tarpu prieš apsilankymą labai svarbu žinoti, kurie maisto produktai gali sukelti pilvo pūtimą ar virškinimo sutrikimus, taip pat tuos, kurie gali jį pabloginti. Susisiekėme su registruotais dietologais, mitybos specialistais ir kitais sveikatos ekspertais, norėdami sužinoti daugiau apie keturis maisto produktus, kurie dažnai sukelia pilvo pūtimą arba jį dar labiau pablogina (o kai kurie iš šių „sveikų“ maisto produktų gali jus nustebinti!)

Patarimų, pasiūlymų ir įžvalgų, susijusių su pilvo pūtimu ir kitais virškinimo sutrikimo simptomais, skaitykite Lisa Richards, registruota dietologė ir „The Candida Diet“ kūrėja, Trista Best, MPH, RD, LD, registruota „Balance One Supplements“ dietologė, Dana Ellis Hunnes, PhD, MPH, RD, vyresnioji dietologė UCLA medicinos centre, ir Melissa Mitri, MS, RD, registruota dietologė iš Melissa Mitri Nutrition.

Shutterstock

1. Sūris ir jogurtas

"Jei įtariate galimą jautrumą laktozei ar netoleravimą, pieno produktų geriau vengti dažniau, sako Bestas. Nors gydytojas gali tiksliai patvirtinti, ar tai galioja jums ir jūsų virškinimui, požymiai, rodantys tai, yra pilvo pūtimas suvalgius sūrio ar jogurto arba stiprus skrandžio skausmas. Pilvo pūtimą paprastai sukelia per greitas valgymas arba uždegimą sukeliantis maistas, pavyzdžiui, pieno produktai, aiškina Bestas. Kai nėra reikalingų fermentų, reikalingų tinkamam virškinimui, po valgio gali atsirasti pilvo pūtimas.Daugeliui Bestas teigia, kad pieno produktai gali sukelti skrandžio sutrikimus ir pilvo pūtimą dėl to, kad trūksta fermentų, skirtų pieno cukrui skaidyti, arba dėl tikrosios alergijos. Tie, kuriems trūksta pakankamai laktazės, fermento, kuris virškina pieno cukrų, yra žinoma, kad jie netoleruoja laktozės ir vartodami pieno produktus patiria pernelyg didelį GI sutrikimą ir pilvo pūtimą. Tačiau ji pabrėžia, kad kai kuriems žmonėms, kuriems nėra diagnozuotas laktozės netoleravimas, dėl nedidelio jautrumo ir kitų pieno produktų gali atsirasti pilvo pūtimas."

Shutterstock

2. Obuoliai

"Nors šis vaisius yra puikus skaidulų š altinis, tai taip pat gali reikšti, kad jis gali sukelti skausmingą pilvo pūtimą, jei valgoma per daug, įspėja Richardsas. Anot jos, obuoliai iš tikrųjų gali sukelti daugiau pilvo pūtimo, nei buvo manoma. Ji priduria, kad tai ypač pasakytina apie šiuos vaisius, nes juose yra ir ląstelienos, ir angliavandenių, kurie kai kuriuos žmones gali erzinti.Šiame vaisiuje esantiems angliavandeniams reikia specifinių fermentų, kad jie būtų tinkamai virškinami, pažymi Richardsas, paaiškindamas, kad jei šių fermentų trūksta, vaisius gali sukelti dujų susidarymą ir pilvo pūtimą. Fruktozė yra vienas iš angliavandenių, žinomų kaip vaisių cukrus, kuris gali sukelti virškinimo trakto sudirginimą ir pilvo pūtimą, tęsia Richardsas, o vaisiai, kuriuose yra daug skaidulų, paprastai sukelia pilvo pūtimą. Galiausiai, pasak jos, obuoliuose yra daug skaidulų ir fruktozės, kurios gali sukelti pilvo pūtimą, ypač tiems, kurie jautrūs fruktozei."

Shutterstock

3. Kryžmažiedžių daržovės (brokoliai, Briuselio kopūstai, kopūstai)

"Daržovės, tokios kaip brokoliai, briuselio kopūstai ir kopūstai, turi daug naudos sveikatai, sako Hunnesas, tačiau verta paminėti, kad šie maisto produktai daugeliui žmonių gali sukelti arba sustiprinti pilvo pūtimą. Ji aiškina, kad taip yra dėl to, kad jie yra „kryžmažiedžiai“ arba turi daug FODMAP (fermentinio cukraus), kurie gali pabloginti žarnyno veiklą.Asmenims, kurie dažnai patiria pilvo pūtimą, rekomenduoju apriboti daržovių, tokių kaip brokoliai, briuselio kopūstai ir kopūstai, vartojimą, nes šios daržovės yra sulforfanai ir yra labai skaidulinės, pataria Hunnes. Jei valgydami šias daug skaidulų turinčias daržoves negeriate pakankamai skysčių, priduria Hunnesas, jos gali ilgiau išlikti jūsų žarnyne, o vėliau gali atsirasti daugiau dujų ir pilvo pūtimas. Taigi, nors ji pripažįsta, kad jie yra labai sveiki, priešuždegiminiai ir mažina tam tikrų vėžio formų riziką, jie vis tiek gali sukelti pilvo pūtimą. Be to, ji atkreipia dėmesį į tai, kad kai jie nėra gerai iškepti, jų nevirškinamos skaidulos ir sulurofanai išskiria daug daugiau dujų ir pučia pilvą."

Shutterstock

4. Sojos pupelės ir juodosios pupelės

"Nors jau žinote, kad valgant pupeles daugeliui gali atsirasti pilvo pūtimas arba sutrikti virškinimas, kai kurios pupelių rūšys tai gali sukelti dažniau nei kitos.Tipiški varžovai, susiję su patinusiu žarnynu, yra (kai kurios iš sveikiausių) pupelės, tokios kaip sojos pupelės ir juodosios pupelės. Nors šios pupelės yra labai maistingos, Mitri sako, jos taip pat gali sukelti didelį pilvo pūtimą daugeliui žmonių. Ji teigia, kad taip yra todėl, kad pupelėse yra cukrų, vadinamų alfa-galaktozidais, kuriuos fermentuoja žarnyno bakterijos, gamindamos dujas. Norėdami sumažinti pilvo pūtimo riziką, rinkitės lengviau virškinamas pupeles, tokias kaip pintos ir juodosios pupelės, pataria Mitri. Ji daro išvadą, kad jų mirkymas taip pat gali padėti pašalinti dalį šių sunkiai virškinamų cukrų."

Kategorija: