Šiuo metu jūs darote savo iPhone klaidų, kurios jums gali kainuoti – galbūt ne finansiškai, bet dėl jūsų saugumo. Žinodami, kurių baisiausių „iPhone“ duomenų ir saugos klaidų reikia vengti, galite būti kiek įmanoma saugūs, nesvarbu, ar naudojate telefoną bankininkystei, apsipirkimui, darbui ar tiesiog slinkdami.

„Yra keletas įprastų iPhone klaidų, dėl kurių gali kilti pavojus jūsų asmeniniams duomenims“, – aiškina technologijų ekspertė Sully Tyler, verslininkė ir Sully Tyler įkūrėja bei generalinė direktorė. „Pavyzdžiui, jei pamiršite užšifruoti telefoną, kai jis nenaudojamas, bet kas, gavęs prieigą prie įrenginio, gali peržiūrėti visus jūsų kontaktus, tekstus, nuotraukas ir vaizdo įrašus.Jei turite silpnus slaptažodžius arba reguliariai jų nekeičiate, įsilaužėliai gali gauti prieigą prie svarbių paskyrų, pvz., socialinės žiniasklaidos platformų ir el. pašto adresų. Be to, tarkime, kad pametate telefoną arba leidžiate kam nors kitam jį pasiskolinti saugiai neišmesdami viduje esančios informacijos (pvz., užrakto kodo). Tokiu atveju jie gali išgauti svarbius duomenis, pvz., pranešimus ir paveikslėlius. Todėl būtinai apsaugokite savo įrenginius naudodami stiprius slaptažodžius ir, kai tik įmanoma, apsaugokite slaptą informaciją šifruodami.“

Štai daugiau informacijos apie iPhone klaidas, dėl kurių kyla pavojus jūsų asmeniniams duomenims.

Nenaudojate 2FA

Dviejų veiksnių autentifikavimas yra saugumo priemonė, kuri naudoja ir fizinį elementą, ir elektroninį identifikatorių, kad patvirtintų jūsų tapatybę, ir apsaugo jūsų asmeninius duomenis nuo neleistinų asmenų prieigos, sakė Tyleris. „Nuo „iPhone 7“ išleidimo „Apple“ labai propaguoja dviejų veiksnių autentifikavimą, o dabar jis yra prieinamas beveik visuose „Apple“ produktuose (išskyrus „Mac“)“, - sakė Taileris.„Dviejų veiksnių autentifikavimą galima suaktyvinti nustatymuose, esančiuose skiltyje Sauga ir privatumas> Bendra> Įgalinti dviejų veiksnių autentifikavimą. Tada turėsite įvesti savo telefono numerį, kuris bus naudojamas kaip antrasis prisijungimo prie paskyros veiksnys. Taip pat tekstiniu pranešimu arba el. paštu gausite kodą, kurį turėsite įvesti, kad galėtumėte tęsti. Dviejų veiksnių autentifikavimas yra esminė apsaugos priemonė nuo kibernetinių atakų, nes asmeniui, žinančiam jūsų slaptažodį ir vartotojo vardą, sunku prisijungti neturint prieigos prie kitos identifikavimo formos, pvz., rakto pakabuko ar saugos prieigos rakto. Be to, dviejų veiksnių autentifikavimas padidina laiką, reikalingą įsilaužėliams sėkmingai pasiekti vartotojo duomenis nuo minučių iki sekundžių.

Viešojo WiFi naudojimas

Naudodamas viešąjį WiFi, jūsų iPhone nuolat siunčia ir gauna duomenų paketus atvirame ore, paaiškino Taileris.

„Tai gali kelti pavojų jūsų asmeniniams duomenims, nes kiti gali pasiekti šią informaciją, įskaitant slaptažodžius, banko duomenis, el. pašto adresus ir dar daugiau“, – sakė Taileris.„Pagal numatytuosius nustatymus iPhone šifruoja šiuos ryšius saugos kodu, kurį žinote tik jūs ir siuntėjas / gavėjas. Prisijungus prie šifruoto tinklo, pvz., „Starbucks“ arba oro uosto salių saugaus tinklo, jūsų telefonas paprašys keturių skaitmenų patvirtinimo kodo prieš leisdamas pasiekti bet kokį neskelbtiną turinį. Šis procesas padeda užtikrinti, kad jokia trečioji šalis neturėtų prieigos prie jūsų konfidencialios informacijos, kol atostogaujate ar keliaujate; jiems tereikia unikalaus įrenginio ID numerio (sugeneruoto prisijungus), kad galėtumėte prisijungti nesijaudindami dėl pavojaus jūsų privatumui.“

Siri naudojimas

Išjungus „Siri“ savo „iPhone“, „Apple“ negalės rinkti duomenų, kuriuos būtų galima panaudoti suasmeninant jūsų patirtį su asistentu. „Tai apima tokius dalykus kaip tinkamų atsakymų į klausimus siūlymas ir turinio, kuris gali jus sudominti, pasiūlymai“, – sakė Taileris. „Be to, tai apsaugo jūsų privatumą, nes „Siri“ šiuo metu neturi būdo pranešti vartotojams, kai renka duomenis.Tai būtina, nes „Apple“ buvo apk altinta naudotojų duomenų naudojimu neetiškais būdais, pavyzdžiui, tiksliniais skelbimais. Išjungę „Siri“ savo „iPhone“, galite padėti apsisaugoti nuo tokio pobūdžio invazinių veiksmų.“

Kategorija: