Norėti gyventi sveikai ir ilgai yra viena, bet tiksliai išsiaiškinti, kaip tai padaryti ir atlikti reikiamus pakeitimus, yra kita istorija. Yra tiek daug veiksnių, turinčių įtakos jūsų sveikatai, tačiau vienas iš svarbiausių sveikatos aspektų, į kurį reikia atsižvelgti senstant, yra jūsų širdies ir kraujagyslių sveikata. Kai jūsų širdis sveika, naudingas visam jūsų kūnui (ir net smegenims!). Dėl šios priežasties sveikų širdies įpročių praktikavimas yra vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad gyventumėte ilgiausią gyvenimą.

Norėdami atrasti kai kuriuos įtakingiausius pokyčius, kuriuos galite padaryti, kad padėtumėte savo širdžiai klestėti, kalbėjomės su Davidu Seitzu, MD, Ascendant Detox medicinos direktoriumi.Jis mums pasakė, kad sveika mityba, mankšta, alkoholio vartojimo ribojimas ir streso valdymas yra labai svarbūs dalykai.

Shutterstock

1. Valgyk sveiką mitybą

"Sveika mityba yra būtina kiekvienai jūsų bendros gerovės daliai, o jūsų širdies sveikata nesiskiria. Tiesą sakant, daktaras Seitzas sako, kad subalansuotos, maitinančios mitybos palaikymas yra vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti savo širdžiai. Tai reiškia, kad reikia valgyti daug vaisių, daržovių, nesmulkintų grūdų ir liesų b altymų bei riboti perdirbtą maistą, sočiuosius riebalus ir cukrų, aiškina jis. Sveika mityba gali padėti sumažinti širdies ligų ir insulto riziką, taip pat padėti valdyti kraujospūdį ir cholesterolio kiekį. Pastebėta!"

Shutterstock

2. Reguliariai mankštinkitės

"Kitas itin svarbus aspektas, į kurį reikia atsižvelgti kalbant apie širdies ir kraujagyslių sveikatą, yra mankšta.Jei norite gyventi ilgiausią gyvenimą ir išlaikyti sveiką širdį, labai svarbu rasti būdą, kaip kiekvieną dieną atsikelti ir judėti. Vos 30 minučių vidutinio sunkumo mankštos kiekvieną dieną gali padėti sumažinti širdies ligų riziką, taip pat padėti valdyti svorį, kraujospūdį ir cholesterolio kiekį, sako Seitzas. Netgi greitas pasivaikščiojimas po vakarienės gali padaryti stebuklų jūsų širdžiai ir bendrai sveikatai."

Shutterstock

3 Apribokite alkoholio vartojimą

"Per daug alkoholio gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant širdies problemas. Tai nereiškia, kad turite visiškai nustoti gerti, bet visada geriausia laikytis saiko. Kaip pažymi daktaras Seitzas, saikingas alkoholio vartojimas gali būti sveikos gyvensenos dalis, tačiau per didelis alkoholio vartojimas gali sukelti problemų. Per didelis alkoholio kiekis gali sukelti aukštą kraujospūdį, širdies nepakankamumą ir insultą. Taip! Dėl šios priežasties geriausia apriboti suvartojamą kiekį ir būkite atsargūs, kad nepersistentumėte gerdami, jei norite gyventi ilgą ir sveiką gyvenimą."

Shutterstock

4. Valdykite stresą

"Lėtinis stresas gali turėti įtakos ne tik jūsų psichinei ir emocinei sveikatai. Kaip paaiškėjo, daktaras Seitzas sako, kad ši problema ilgainiui gali rimtai pakenkti jūsų širdies sveikatai. Dėl šios priežasties jis mums sako, kad streso valdymas yra gyvybiškai svarbi sveikos širdies ir ilgo gyvenimo dalis. Laimei, yra daugybė būdų tai padaryti, ir jūs tikrai rasite metodą, kuris jums tinka. Dr. Seitzas teigia, kad mankšta, meditacija ir laiko praleidimas su draugais bei šeima gali padėti sumažinti streso lygį. Jei įtrauksite šiuos sveikus įpročius į savo kasdienę rutiną, būsite gerai pakeliui į laimingesnį, nerūpestingesnį gyvenimą ir, savo ruožtu, sveikesnę širdį."

Kategorija: