Ne visi angliavandeniai yra blogi, o daugelis angliavandenių turinčių maisto produktų gali padėti subalansuoti sveiką, svorio metimą skatinančią mitybą. Tačiau yra keletas angliavandenių turinčių maisto produktų, kurie gali atrodyti ne per daug nesveiki, bet gali neleisti numesti svorio. Kreipėmės į registruotus dietologus, mitybos specialistus ir kitus sveikatos ekspertus, kad sužinotume daugiau apie rafinuotus angliavandenius ir kodėl geriausia jų vengti kiek įmanoma, ypač jei dažnai sportuojate ir dirbate norėdami numesti svorio.

Patarimų, pasiūlymų ir įžvalgų skaitykite Dana Ellis Hunnes, PhD, MPH, RD, vyresnioji dietologė UCLA medicinos centre, Abby Vichill, RD, registruota dietologė įmonėje FWDfuel, Trista Best, MPH, RD, LD, registruota dietologė „Balance One Supplements“ ir Lisa Richards, registruota mitybos specialistė ir „The Candida Diet“ kūrėja.

Shutterstock

Rafinuoti makaronai

"Nors organizmui reikia pakankamai angliavandenių, šiandien standartinė dieta suteikia daugiau nei būtina, aiškina Richardsas, ir dažniausiai tai yra rafinuotas ir labai perdirbtas maistas iš miltų, pavyzdžiui, makaronai. Netgi daugelis makaronų šiandien yra apdorojami ir sodrinami, o tai, Richardso nuomone, gali sukelti uždegimą ir virškinimo trakto problemas, pavyzdžiui, per daug augti Candida. Tai taip pat gali paskatinti svorio padidėjimą ir užkirsti kelią svorio kritimui."

"Žinant tai apie makaronus ir rafinuotus angliavandenius, būtų puiki idėja savo receptų knygoje turėti keletą mažai angliavandenių turinčių makaronų alternatyvų, siūlo ji ir priduria, kad atrodo, kad beveik bet kurią daržovę galima pagaminti spagečių pavidalu. iš savęs.Naudodamas spiralizatorių, Richardsas pataria paimti cukinijas ir kitų formų moliūgus, iš jų gaminti makaronus. Tokiu būdu svorio metimo kelionėje visai nereikės atsisakyti makaronų ar makaronų patiekalų! Tiesiog išvirkite arba išvirkite juos garuose kaip įprasta ir uždėkite ant jų mėgstamą mažai cukraus turintį padažą ir turėsite skanų, daug maistinių medžiagų turinčių makaronų alternatyvą. Richardsas rekomenduoja. Ji tęsia, kad tai suteikia jums mažai angliavandenių turinčių makaronų, taip pat prideda antioksidantų ir kitų apsauginių fitonutrientų."

Shutterstock

b alta duona

"Duona yra maistas, kurį reikėtų valgyti saikingai dėl perdirbto ir rafinuoto pobūdžio, sako Bestas, bet ypač b alta duona, nes ji kaloringai tanki, uždegimą kelianti, joje yra baisių, jau minėtų rafinuotų angliavandenių. B alta duona gaminama iš rafinuotų angliavandenių ir joje trūksta skaidulų bei kitų naudingų maistinių medžiagų, perspėja ji ir priduria, kad rafinuoti angliavandeniai yra labai uždegiminiai ir greitai virsta cukrumi, todėl greitai padidėja gliukozės kiekis.Reguliariai valgant tokią duoną priaugsite svorio, nes ji gaminama iš rafinuotų grūdų, cukraus ir konservantų. Tai yra uždegimą sukeliančios sudedamosios dalys, kurios taip pat greitai suskaidomos, kad būtų kaupiamos kaip riebalai."

"Pajusite nuovargį ir smegenų miglotą dėl sudedamųjų dalių uždegiminio pobūdžio, įspėja Best, o tai ne tik sumažins jūsų galimą svorio metimą, bet ir sukels papildomą neigiamą poveikį jūsų bendrai sveikatai ir psichinei sveikatai. Rafinuoti angliavandeniai sukelia mažo lygio uždegimą organizme, kuris sukelia daugybę sveikatos problemų, įskaitant susilpnėjusias pažinimo funkcijas, pabrėžia ji. Vietoj to Best rekomenduoja rinktis viso grūdo duoną, dėl kurios sulėtės virškinimo procesas, todėl vartotojas ilgiau išliks sotus ir taip išvengs persivalgymo. Gamindama skrebutį ji sako, kad rinkitės nesmulkintų grūdų arba nesmulkintų kviečių patiekalus, be glitimo, jei įmanoma, be pridėtinio cukraus ir rafinuotų angliavandenių, kad jūsų diena būtų puiki svorio metimą skatinanti pradžia."

Shutterstock

Prancūziškos bulvytės/ Sūrio bulvytės

"Prancūziškos bulvytės gaminamos iš bulvių, kurios, Vichill teigimu, nėra blogas maistas ir paprastai yra puikus angliavandenių, kalio, magnio ir kitų vitaminų š altinis. Deja, dažnai, gamindamas klasikines gruzdintas bulvytes, Vichill pastebi, kad jos kepamos labai pigiame, labai uždegiminiame aliejuje, pavyzdžiui, žemės riešutų, sojų pupelių ir rapsų aliejuje."

"Šie aliejai, priduria ji, sukuria laisvuosius radikalus organizme, kurie gali pažeisti ląsteles ir yra susiję su lėtinėmis ligomis ir kitomis uždegiminėmis ligomis. Akivaizdu, kad tai nėra naudinga jūsų svorio metimui, o bulvytės su sūriu arba greito maisto restoranų patiekalai yra tokie pat uždegantys, sako ji. Norėdami patenkinti savo bulvių troškimą ir to išvengti, daugelis ekspertų rekomenduoja namuose išplakti bulvytes su avokadų aliejumi ir atsisakyti riebių priedų, tokių kaip sūriai, augaliniai aliejai ir kt.Pastebėta!"

Shutterstock

Supakuoti pyragaičiai

"

Mažiausiai sveiki angliavandeniai, kuriuos reikia valgyti, yra itin perdirbti, paaiškina Hunnes, pavyzdžiui, tie, kurie dažnai randami supakuotuose kepiniuose (pagalvokite apie Pop-Tarts, energetinius batonėlius ir bet ką. Priežastis, kodėl šie tipai Ji sako, kad angliavandeniai nėra tinkami svorio metimui bet kuriame amžiuje, jau nekalbant apie vyresnius nei 40 metų, nes jie nesuteikia jokios maistinės naudos, juose dažnai trūksta vitaminų ir mineralų, antioksidantų ir priešuždegiminių junginių.
Tai, pasak jos, ypač išsamiai apibūdindama pusryčių kepinių trūkumus, yra baisu medžiagų apykaitai, nes sukelia insulino šuolius ir IGF-1, uždegiminio žymens, padidėjimą ir padidina riziką susirgti lėtinėmis ligomis ir Vietoj to, Hunnes pataria valgyti kuo mažiau perdirbtų angliavandenių ir pakeisti juos nesmulkintais grūdais, riešutais, sėklomis, ankštiniais augalais, vaisiais ir daržovėmis natūralia forma. , neapdorotas.Ji pažymi, kad tai visada padės numesti svorio, kai kyla abejonių, nes jie niekada nekenkia mūsų medžiagų apykaitai, yra priešuždegiminiai, turi daug skaidulų ir padeda reguliuoti svorį. Kuo daugiau žinosite!"

Kategorija: