Puikus metas užsiimti odos priežiūra. Rasite ne tik vieną prabangų produktą po kito, kurių daugelis gali pasigirti įspūdingais ingredientais, galinčiais pakeisti jūsų odos tekstūrą, bet ir vaistinių odos priežiūros priemonių rinka pastaraisiais metais nuėjo tokį ilgą kelią. Šiomis dienomis nėra neįprasta, kad dermatologas rekomenduotų daug pigesnį brangaus odos prekės ženklo atitikmenį vaistinėje. Be to, iš daugybės produktų išsirinkti yra sunkiau – kaip atskirti, kurie yra veiksmingi, o kuriuose yra nenaudingų užpildų, o dar blogiau – gali pakenkti jūsų odai?

Pasak Dr. Enrizza P. Factor, klinikinės dermatologės ir „Thank You Skin“ tyrėjos, norint atskirti produktus reikia perskaityti ingredientų sąrašus ir žinoti, nuo kurių ingredientų reikia laikytis toli. Pasak Dr. Factor, perkant verta atidžiai ir vengti šių ingredientų.

Formaldehidas

Formaldehidas yra labai toksiškas sisteminis nuodas, kuris gerai absorbuojamas įkvėpus, sakė daktaras Faktorius. „Garai stipriai dirgina kvėpavimo takus ir odą, gali sukelti galvos svaigimą ar uždusimą. Kontaktas su formaldehido tirpalu gali stipriai nudeginti akis ir odą.“

Dirbtinis kvapas | Sintetiniai kvapai

Per daug odos priežiūros produktų (tiek vaistinėse, tiek prabangių prekių ženklų) turi dirbtinių ingredientų ir sintetinių kvapų, kurie, pasak Dr. Factor, gali sukelti: odos dirginimą, alergiją, astmą, egzemą, galvos skausmą, dilgėlinę, pykinimą, psoriazę, švokštimą, ir kontaktinis dermatitas.„Kadangi šie aromatai sklinda ore, dirbtiniai kvapai taip pat yra pavojingi visiems, kurie taip pat yra šalia – jie tampa žinomi kaip nauji, pasyvūs dūmai“, – sakė dr.

Oksibenzonas

Į tai ypač svarbu atkreipti dėmesį, kai perkate kremus nuo saulės. „Oksibenzonas yra bjaurių šalutinių poveikių gausybė“, – sakė daktaras Faktorius. „Jis laikomas pavojingu akių dirgikliu ir, kaip alergenas, taip pat gali sukelti odos alergiją.“

Skystas toluenas

Ieškote nagų lako ar lako valiklio? Pasirinkite tokį, kuriame nėra šio bjauraus ingrediento. „Skystas toluenas gali sudirginti ir pašalinti riebalus po ilgalaikio ar pakartotinio sąlyčio su oda“, – sakė dr. „Gali atsirasti paraudimas ir pūslės. Dėl santykinai didesnio paviršiaus ploto ir kūno svorio santykio vaikai yra labiau pažeidžiami per odą įsisavinamų toksinių medžiagų."

Talko milteliai

Niekada nesirinkite permatomų miltelių, kuriose yra talko miltelių. "Talko milteliai kenkia odai, nes yra smulkiai sum alti ir užkemša odos poras", - sakė daktaras Faktorius. "Jis neleidžia prakaitui išgaruoti vasaros sezono metu."

Kiti ingredientai

Yra keletas papildomų ingredientų, kurių Dr. Factor įspėja odos priežiūros produktuose. Tai apima:

Ftalatai: gali sudirginti ir žmonių, ir gyvūnų odą.

Polietilenglikolis: gali sukelti alergines odos reakcijas, žinomas kaip kontaktinis dermatitas.

Siloksanas: gali būti naudingas kosmetikoje, tačiau su juo kyla daug pavojų. Nustatyta, kad jis yra toksiškas, patvarus, ardantis endokrininę sistemą ir turi sąsajų su vaisingumo problemomis.

Antibakterinis junginys Triclosan: buvo susijęs su daugybe žmonių sveikatos problemų. Poveikis dažniausiai atsiranda absorbuojant per odą arba per burnos gleivinę.Toks poveikis sukėlė kontaktinį dermatitą arba odos sudirginimą ir alerginių reakcijų padažnėjimą, ypač vaikams.

Neužtenka atmesti produktus ar prekių ženklus. Sudedamųjų dalių sąrašo skaitymas ir supratimas, kurie ingredientai kenkia jūsų odai, yra geriausias būdas užtikrinti, kad pasirinktumėte geriausius produktus rinkoje – bet kokia kaina.

Kategorija: