Nuo virškinimo, svorio ir net psichinės bei emocinės sveikatos jūsų žarnynas vaidina didžiulį vaidmenį jūsų bendrai gerovei, todėl labai svarbu, kad žarnyno sveikata būtų prioritetinė. Tačiau šiais laikais internete tiek daug įdomaus turinio, todėl gali būti be galo sunku išsiaiškinti, kas iš tikrųjų veikia, o kas yra tik triukšminga tendencija.

Laimei, pasikalbėjome su sveikatos ekspertais, slaugytoja ir funkcinės mitybos specialiste iš Nourished + Well Meghan Punda ir „Balance One Supplements“ dietologe Trista Best, sužinokite apie kai kuriuos geriausius žarnyno sveikatos patarimus, kurie iš tikrųjų veikia. ir tai nėra produktai, kurie jums kainuos daug pinigų! Jie mums pasakė, kad išlaikyti savo virškinimo sveikatą gali būti taip paprasta, kaip valgyti probiotikus, atsisakyti perdirbto maisto ir teikti pirmenybę skaiduloms.

Shutterstock

1. Pirmenybę teikite probiotikams

"Pirmas dalykas: jei dar nepasinaudojote probiotikų galia, laikas pradėti įtraukti juos į savo mitybą, pavyzdžiui, vakar! Probiotikai yra gyvos bakterijos, kurios prarijus suteikia daug naudos sveikatai, aiškina Bestas. Šios bakterijos natūraliai aptinkamos žarnyne, tačiau jas galima papildyti išorinėmis priemonėmis. Punda pasakoja, kad šie gyvi mikroorganizmai padeda maitinti gerąsias bakterijas jūsų žarnyne, kad atkurtų mikrobiomo pusiausvyrą. Pagalvokite apie jas kaip apie trąšas savo sodui, sako ji."

"Probiotikų galite gauti tiesiai iš maisto, kurį valgote, į savo racioną įtraukę fermentuotų produktų (pvz., kimchi, raugintų kopūstų ir miso) kartu su tokiais ingredientais kaip nesmulkinti grūdai, česnakai, porai, svogūnai, artišokai ir šparagai. Punda teigia, kad jose gausu prebiotinių skaidulų, kurios maitina „geruosius“ mikrobus.Taip pat galite kasdien vartoti probiotiką, kad visada gautumėte pakankamai!"

Shutterstock

2. Apriboti perdirbtus maisto produktus

"Žarnyno sveikata – tai ne tik tinkamų maisto produktų įtraukimas į savo mitybą; tai taip pat gali būti susiję su tam tikrų maisto produktų pašalinimu. „Punda“ ir „Best“ įspėja dėl perdirbtų maisto produktų, kurie kenkia jūsų sveikatai. Punda sako, kad perdirbtuose maisto produktuose dažnai yra konservantų, nesveikų riebalų ir cukraus. Jiems trūksta maistinių medžiagų ir esminių skaidulų, todėl jie gali sutrikdyti žarnyno mikrobiomo pusiausvyrą ir sveikatą."

"Best ypač pabrėžia rafinuotus angliavandenius, pažymėdamas, kad ši angliavandenių forma, esanti pusgamyje, yra labai uždegiminė ir maitina kenksmingas žarnyno bakterijas. Dėl šios priežasties ji sako, kad rafinuotų angliavandenių atsisakymas yra greitas ir paprastas būdas pagerinti žarnyno sveikatą. Spėkite, kad kitą kartą naršydami kepinių koridoriuje praleisime tų sūrių danų, kad ir kokie viliojantys jie atrodytų."

Shutterstock

3. Valgykite daugiau skaidulų

"

Kasdien suvartoti daug skaidulų yra gyvybiškai svarbu dėl daugybės priežasčių, o Bestas teigia, kad į sąrašą galime įtraukti optimalią žarnyno sveikatą. Lygiai taip pat, kaip ir probiotikų turtingo maisto atveju, ji paaiškina, kad skaidulos veikia kaip gerųjų žarnyno bakterijų maisto š altinis. Tai reiškia, kad į savo mitybą įtraukę daugiau skaidulų, galėsite sugrąžinti žarnyną į teisingą kelią ir atkurti mikrobiomo pusiausvyrą. Dieta, kurioje gausu skaidulųgali išlaikyti žarnyno pusiausvyrą ir pagerinti bendrą sveikatą, patvirtina Best."

Laimei, galima rinktis iš tiek daug skanių, daug skaidulų turinčių maisto produktų, tokių kaip avižiniai dribsniai, uogos, obuoliai, pupelės, nesmulkinti grūdai ir dar daugiau.

Esmė

Kaip ir bet kuris kitas jūsų sveikatos aspektas, jūsų žarnyno sveikata yra asmeninė. Jei kovojate su nuolatinėmis virškinimo problemomis, geriausias pasirinkimas visada yra tiesiogiai pasikalbėti su gydytoju, kad jis nustatytų veiksmų planą, pritaikytą jūsų konkretiems poreikiams.Tačiau šie patarimai yra puiki vieta pradėti – galbūt nustebsite, kokį poveikį šie įpročiai gali turėti!

Kategorija: