Jei esate kavos mėgėjas ir ieškote būdo, kaip savo rytinį puodelį ne tik suteikti skonio, bet ir pagreitinti medžiagų apykaitą, daugiau neieškokite! Susisiekėme su mitybos specialistais ir kitais sveikatos ekspertais, norėdami sužinoti daugiau apie cinamono naudą sveikatai ir kaip prieskonių pridėjimas į kavą gali pagerinti žarnyno sveikatą. Patarimų, pasiūlymų ir įžvalgų skaitykite iš Valerijos Dolbel, registruotos mitybos specialistės ir „Beauty Diets“ įkūrėjos, Lisa Richards, registruotos mitybos specialistės ir „The Candida Diet“ kūrėjos bei Trista Best, MPH, RD, LD, registruotos „Balance One Supplements“ dietologės.

Shutterstock

Priešuždegiminis cinamono poveikis kavoje

"Kava, kaip sako Dolbel, yra visų gėrimų stiprybė, ir daugelis neįvertina savo puoduko joe privalumų, tokių kaip antioksidantai ir serotoninas. Ji sako, kad naudojant tinkamus ingredientus tai taip pat gali padėti palaikyti sveiką medžiagų apykaitą, ir ji nurodo, kad cinamonas yra sveiko saldiklio pakaitalas. Cinamonas yra puikus priedas prie jūsų kasdienio puodelio, nes jis padeda konvertuoti energiją ir pagreitina medžiagų apykaitą, pažymi ji ir priduria, kad jis taip pat pagerina jūsų kavos skonį."

Shutterstock

"Kava nėra desertas, pabrėžia Dolbel, perspėdamas, kad jei įpilsite per daug pieno, jis gali parūgštinti ir supurtyti skrandį. Be to, jei į kavą įdedate per daug cukraus, taip pat atsipalaiduojate, nes sumažėja cukraus kiekis kraujyje.Tiek pienas, tiek cukrus gali paversti kavą kaloringu gėrimu. Jei jūsų tikslas yra pagreitinti medžiagų apykaitą, Dolbel sako, kad to nenorite savo kasdienėje mityboje."

Shutterstock

"Richards sutinka ir pripažįsta, kad kai kurie kavos gėrimai gali mums nepastebėti pridėti kalorijų ir riebalų į mūsų mitybą. Kai suvokiame, kad mėgstamas gėrimas prisideda prie mūsų svorio padidėjimo, gali būti sunku jo atsisakyti dėl geresnės sveikatos. Atlikę keletą kavos pakeitimų, galime ne tik išvengti svorio padidėjimo, bet ir pagreitinti svorio metimą (ir medžiagų apykaitą), pažymi Richardsas. Cinamono pridėjimas į kavą nebūtinai turi būti sezoninė tradicija, o nauda gali tapti įprasta, tęsia ji. Cinamonas skatina termogenezę organizme, o tai savo ruožtu sudegina daugiau kalorijų, aiškina Richardsas."

Shutterstock

"Best taip pat sutinka ir skatina kavos mėgėjus išbandyti kažką naujo.Kavos vartotojai turi specifinį būdą, kaip mėgsta savo kavą ir dažnai nuo to nenukrypsta, bet, deja, norintiems numesti svorio šie kavos įpročiai gali stabdyti jų pastangas, sako Bestas. Viso riebumo pieno grietinėlė ir rafinuotas cukrus yra du kavos įpročiai, kurie kenkia svorio metimui, ypač tiems, kurie išgeria daugiau nei 1 puodelį per dieną. Ji daro išvadą, kad kavai pagardinti reikėtų naudoti cinamoną, o ne rafinuotą cukrų, nes šis ingredientas yra natūralus ir priešuždegiminis, o cinamonas gali padėti pagreitinti medžiagų apykaitą ir stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje."

Kategorija: