McDonald's iškelia dar vieną su kava susijusį ieškinį – šį kartą, kaip praneša Insider, moteris Alabamoje pateikė 13 mln. dėl jos gerklės ir organų pažeidimo. Štai ką reikia žinoti:

Ar McDonalds turėtų apsvarstyti galimybę iš savo meniu pašalinti Kavą?

The Takeout: naujas McDonald's kavos ieškinys.https://t.co/VW1newBeNo

- John Umit Palabiyik, Ph.D., MBA (@JohnPalabiyik) 2023 m. spalio 11 d.

Naujausias su kava susijęs ieškinys ir jo detalės

Moters teigimu, po to, kai ji suprato, kad iš tikrųjų vartojo chemikalus, o ne puodelį kavos, „McDonald’s“ darbuotojai atsisakė leisti jai pamatyti etiketę ant cheminių medžiagų buteliuko. Jie taip pat tariamai atsisakė skambinti 911 jos vardu. Ieškinyje taip pat teigiama, kad net po to, kai moteris pati paskambino 911, restorano, kuriame ji lankėsi, darbuotojai taip pat neleisdavo greitosios pagalbos darbuotojams pamatyti aptariamo butelio.

„The Takeout“ rašo, kad „nors dar nenustatyta, ar šiai moteriai bus atlyginta žala, kurios ji siekia iš „McDonald's“, yra precedentas, kai populiari kompanija moka „didžiulius išmokas“ už klaidas, susijusias su gėrimais. Ieškinyje buvo išvardyti kiti atvejai, kai „McDonald's“ „latte, ledinėje arbatoje, karštame šokolade ir soda“ buvo rasta chemikalų.

Įdomus Alabamos moters ieškinys prieš McDonald's dėl to, kad jai buvo duota gerti chemikalų, o ne kavos.KLG Kava Mcdonalds Chemikalai Atsakomybė už gaminius Pavojingas Pavojus Antradienis TacoAntradienis Teisė Teisė Ieškinys PersonalInjury InjuryAdvokatas @Kazerouni_Law pic.twitter.com/CjEaI6Bpgc

- Abbasas Kazerounianas (@kazlglawyer) 2023 m. spalio 4 d.

Kaip tai palyginti su OG McDonald's ieškiniu dėl karštos kavos

Gerbėjai prisimins liūdnai pagarsėjusį 1994 m. įvykį Liebeck prieš McDonald's arba atvejį, kai 79 metų Stella Liebeck važiuojant automobiliu Albukerke, Naujojoje Meksikoje, įsigijo puodelį McDonald's kavos ir ji išsiliejo jai ant kelių. Tada ji padavė į teismą McDonald's, o prisiekusiųjų komisija jai skyrė beveik 3 milijonus dolerių baudos už patirtus nudegimus.

Nors daugelis k altino Liebecką godumu (ir išreiškė, kad karšta kava, sveiku protu, būtų karšta liesti), tiesa yra tokia, kaip rašo The Takeout, kad „McDonald's iš tikrųjų tiekė kavą neįprastai aukštai. temperatūros“. Remiantis Amerikos deliktų įstatymo muziejumi, kai dauguma restoranų kavą laikė maždaug „160 laipsnių pagal Farenheitą“, tuo metu „McDonald's“ kava galėjo būti „šilta net 190 laipsnių“.Esant tokiam karščio lygiui, užtektų tik 3 sekundžių, kad išsiliejęs skystis sukeltų „trečio laipsnio nudegimus“ ant kieno nors odos.

TIESA APIE MCDONALDS KARŠTOS KAVOS TEISINĮ TEISĄ pic.twitter.com/9x6r3YDUce

- DANIELLA E(@xdaniellae) 2023 m. birželio 23 d.

Liebeck iš tikrųjų patyrė trečiojo laipsnio nudegimus po to, kai kava išsiliejo jos glėbyje per jos vizitą. Ji turėjo būti ligoninėje 8 dienas, jai buvo persodinta oda, o atsigavimas po incidento truko daugiau nei 2 metus. Kai Liebeck pateikė ieškinį, ji tiesiog norėjo, kad Mickey D padengtų jos medicinines išlaidas, kurios sudarė apie 20 000 USD. Kai „McDonald's“ padavė 800 USD atsiskaitymo pasiūlymą, ji nusprendė kreiptis į teismą.

Bandymo metu gerbėjai taip pat galėjo prisiminti, kad vienas iš patiekalų buvo tas, kad mažiausiai „700 kitų McDonald's klientų patyrė rimtų sužalojimų dėl didelio kavos karščio“, kaip rašo „The Takeout“, o „McDonald's“ „niekada nieko dėl to nedarė. .Galiausiai žiuri skyrė Liebeckui 200 000 USD kompensacinę žalą ir 2,7 mln. USD baudžiamąją žalą, o antroji dalis sulaukė daugiausiai visuomenės dėmesio. Tiesą sakant, Liebeckas negavo „milijonų“ iš ieškinio, o šalys galiausiai susitarė už mažesnę nei 500 000 USD sumą, kaip pranešė Amerikos deliktų teisės muziejus.

Liebeck v. McDonald's Restaurants, taip pat žinomas kaip McDonald's kavos byla, o karštos kavos ieškinys buvo plačiai nuskambėjęs ieškinys dėl atsakomybės už produktą Jungtinėse Valstijose prieš McDonald's. pic.twitter.com/6gjDOzZ4ub

- LegalBots.in (@legalbots) 2023 m. spalio 28 d.

Dabar, praėjus beveik 30 metų po tos bylos, šis dabartinis ieškinys dėl cheminių medžiagų McDonald's neturėtų būti vertinamas kaip „vienos moters bandymas sušvelninti prekės ženklą milijonais“, kaip nurodo The Takeout, o veikiau kaip „atskleidimas kaip greito maisto pramonėje leidžiama daryti neatsargias ir pavojingas klaidas.”

Kategorija: