Palikdami šiltesnius mėnesius praeityje ir pamažu įžengdami į žiemą, taip pat įžengiame į peršalimo ir gripo sezoną, o tai reiškia, kad kaip niekad svarbu apsaugoti savo kūną nuo infekcijų. Be to, kad gausite visus reikiamus kadrus, taip pat galite išlaikyti puikią imuninę sistemą padidindami vitamino A suvartojimą.

„Vitaminas A, be gero regėjimo, turi daug ką pasiūlyti“, – sako registruota dietologė Catherine Gervacio iš Living.Fit. Jis turi priešuždegiminę funkciją, stiprina imuninę sistemą.Konkrečiai, jis atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį formuojant b altuosius kraujo kūnelius, kurie kovoja su bakterijomis ir kitomis kenksmingomis medžiagomis organizme. Laimei, yra daugybė skanių būdų, kaip įtraukti šį vitaminą į savo mitybą. Gervacio rekomenduoja geltonus, raudonus ir oranžinius vaisius ir daržoves kartu su lapiniais žalumynais. Sužinokite daugiau žemiau!

1. Geltonos, raudonos ir oranžinės spalvos vaisiai ir daržovės

"Jei norite kasdien gauti vitamino A, kuris jūsų lėkštei suteiks spalvos ir maistingų medžiagų jūsų kūnui, Gervacio sako, kad turėtumėte rinktis geltonos, raudonos ir oranžinės spalvos vaisius ir daržoves. Puikus pasirinkimas yra pomidorai, morkos, mangai, moliūgai ir kt. Tačiau ką šio produkto spalva turi bendro su jų nauda sveikatai? Kaip paaiškėjo, pigmentas, suteikiantis jiems ryškius atspalvius, žinomas kaip beta karotinas, yra puikus vitamino A š altinis. Beta karotinas padidina imuninės sistemos ląstelių aktyvumą, apsaugodamas ją nuo žalos, aiškina Gervacio.Jis taip pat turi priešvėžinių savybių. Oho! Kas žinojo? Į savo salotas tikrai dažniau dėsime įvairiaspalves paprikas."

Shutterstock

2. Lapiniai žalumynai

"Mes visi ne kartą girdėjome, kad norint išlaikyti sveiką mitybą, būtina užpildyti lėkštes žalumynais, tokiais kaip špinatai, salotos ir kopūstai. Kad neskambėtų kaip sugedęs rekordas, bet Popeye tikrai kažko užsimanė! Yra tiek daug priežasčių, kodėl turime gauti pakankamai žalių daržovių, ir Gervacio sako, kad galime įtraukti vitaminą A į sąrašą. Ji aiškina, kad lapinės žalumynai turi provitamino A karotinoidų, kurie yra augaliniai pigmentai, atsakingi už šių daržovių spalvas. Valgant daržoves, juose esantys karotenoidai virškinant plonojoje žarnoje virsta vitaminu A. Tada organizmas naudoja vitaminą A, kad kovotų su organizme esančia infekcija, sako Gervacio.Ji rekomenduoja špinatus, žalumynus, lapinius kopūstus ir kt., kad kasdien pasisotintumėte vitamino A. Nesvarbu, ar gaminate salotas, dedate jas į derliaus dubenėlius ar net įdedate į kokteilį, jūsų kūnas tikrai mėgsta šias daržoves. Užsiregistruokite!"

Apskritai šį rudenį ir žiemą yra daug būdų imunitetui stiprinti, tačiau vienas geriausių būdų yra palaikyti sveiką mitybą, ypač turtingą vitamino A. Jei abejojate, sukraukite šias daržoves!

Kategorija: