Kaip ir dauguma „iPhone“ naudotojų, tikriausiai dažnai pasikliaujate savo įrenginiu, kad galėtumėte užfiksuoti nuotraukas ir vaizdo įrašus. Ir kodėl gi to nepadarei: jo nuotraukų darymo galimybės yra puikios, o nuotraukomis iš savo telefono paprasta dalytis ir skelbti – tai yra nuotraukų parduotuvė iš vieno langelio. Tačiau fotografuojant tiek daug nuotraukų yra vienas trūkumas: keli dalykai gali taip sutrumpinti saugyklos vietą. Laimei, yra gudrybių ir patarimų, kuriais vadovaudamiesi galėsite fotografuoti sutaupydami brangios vietos saugykloje. Apple ekspertas Michaelas Montoya, thegadgetians.com įkūrėjas, dalijasi keturiais gyvenimą keičiančiais įsilaužimais, kad saugykloje nepritrūktų vietos.

1. Naudokite „iCloud“ nuotraukų biblioteką

„Jei įjungėte „iCloud“ nuotraukų biblioteką, visos jūsų nuotraukos ir vaizdo įrašai bus saugomi „iCloud“ ir jums nereikės jaudintis, kad saugykloje pritrūks vietos“, – sakė Montoya. „Jei norite įjungti „iCloud“ nuotraukų biblioteką, eikite į „Nustatymai“ -> „iCloud“ -> Nuotraukos ir įjunkite „iCloud“ nuotraukų bibliotekos perjungimą.“

2. Optimizuokite saugyklą

Jei nenorite naudoti iCloud nuotraukų bibliotekos, vis tiek galite sutaupyti vietos savo iPhone naudodami nustatymą Optimizuoti saugyklą, pasak Montoya. „Šis nustatymas įkels visos raiškos nuotraukas ir vaizdo įrašus į „iCloud“, tik kai įrenginys bus prijungtas prie maitinimo ir „Wi-Fi“. Norėdami įjungti saugyklos optimizavimą, eikite į „Settings“ -> „iCloud“ -> „Photos“ ir įjunkite „Optimize Storage“ perjungiklį“, - sakė Montoya.

3. Naudokite HEIC formatą

„Jei turite iPhone 7 ar naujesnę versiją, galite naudoti HEIC formatą, kad sutaupytumėte vietos savo įrenginyje. HEIC yra naujas vaizdo formatas, sukurtas užimti mažiau vietos nei tradiciniai JPEG.webp vaizdai“, – sakė Montoya. "Jei norite įjungti HEIC, eikite į Nustatymai -> Kamera -> Formatai ir pasirinkite HEIC."

4. Naudokite „Google“ nuotraukas

Paskutinis puikus patarimas: jei naudojate „Google“ nuotraukas, galite automatiškai kurti atsargines visų nuotraukų ir vaizdo įrašų kopijas debesyje.

„Google“ nuotraukos siūlo neribotą saugyklą aukštos kokybės nuotraukoms ir vaizdo įrašams“, – sakė Montoya. „Norėdami įjungti „Google“ nuotraukas, atidarykite „Google“ nuotraukų programą ir bakstelėkite meniu piktogramą viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Bakstelėkite Nustatymai, tada bakstelėkite Atsarginė kopija ir sinchronizavimas. Įjunkite atsarginio kopijavimo ir sinchronizavimo jungiklį.“

Išbandykite šiuos įsilaužimus, kad erzinantys iššokantieji langai „Storage Full“ netrukdytų jūsų iPhone nuotraukų darymui.

Kategorija: