Daugelis iš mūsų renkasi dieną pradėti nuo kavos puodelio, o kartais pripildome tą kavą ingredientų, dėl kurių jos skonis tik šiek tiek geresnis. Deja, už tai, ką įgyjame pagal skonį, paprastai mokame už poveikį sveikatai. Kaip paaiškėjo, geriausias būdas gerti kavą savo sveikatai yra juoda. Tiesą sakant, sveikatos ekspertai sutinka, kad yra tam tikrų kavos priedų, kurių turėtumėte vengti bet kokia kaina, nes jie sukelia uždegimą ir daugybę kitų problemų: cukraus ir dirbtinių saldiklių.

Norėdami sužinoti daugiau apie cukraus ir dirbtinių saldiklių poveikį mūsų sveikatai ir kodėl geriausia šių ingredientų neįtraukti į savo rytinį juokelį, kalbėjomės su Niujorko Inovatyvios medicinos centro ND daktaru Marku Iwanickiu, mitybos specialistė Lisa Richards, „The Candida Diet“ kūrėja, ir Rachel Scott, Nacionalinio TASC įkūrėja ir gydytoja. Jie mums papasakojo apie kenksmingus saldumynus – viską rasite žemiau.

Shutterstock

Rafinuotas cukrus

Nors dėti cukraus į savo kavą yra vienas populiariausių būdų kompensuoti žinomai kartaus skonio, ekspertai perspėja, kad tai vienas iš blogiausių kasdienių įpročių jūsų sveikatai. . Taip yra todėl, kad šis ingredientas yra labai uždegiminis, todėl ilgainiui kyla pavojus žarnyno problemoms, svorio padidėjimui ir net ligoms. Rafinuotas b altasis cukrus gali labai pakenkti jūsų organizmui.

"Richardsas pasakoja, kad rafinuotas cukrus, taip pat žinomas kaip sacharozės sacharozė, yra cukraus rūšis, kuri yra kenksminga dėl daugelio priežasčių, ir įspėja, kad jis yra labai uždegiminis ir yra maisto š altinis blogosioms žarnyno bakterijoms. "

"Taip yra todėl, kad, kaip aiškina Scottas, rafinuotas cukrus gaunamas iš natūralių š altinių, tačiau buvo apdorotas, kad būtų pašalintos kitos sveikos sudedamosios dalys, ir liko tik cukraus dalis, o tai reiškia, kad dėl šio labai uždegimo negaunate jokios maistinės vertės. saldiklis."

"Scottas toliau aiškina, kad dėl uždegimo gali padidėti cukraus kiekis kraujyje ir lėtai mažėti svoris: rafinuoto cukraus blogybė yra ta, kad organizmas gali greitai jį metabolizuoti ir skaidyti, todėl padidėja cukraus kiekis kraujyje. lygius. Savo ruožtu yra insulino perprodukcija. Jei tai tęsis, jūsų organizmas turės atsparumą insulinui, kuris gali sukelti diabetą ir kitas širdies ligas. Dėl to taip pat gali būti sunku numesti svorio. Pasakykite, kad taip nėra!"

Shutterstock

Dirbtiniai saldikliai

Deja, dirbtiniai saldikliai nebūtinai yra sveikesnis pasirinkimas nei rafinuotas cukrus. Šios sudedamosios dalys, pvz., sukralozė, aspartamas ir sacharinas, gali taip pat pakenkti jūsų sveikatai, jei ne dar blogiau.

"Dirbtiniai saldikliai, tokie kaip aspartamas ir sacharinas, yra toksiški ir sukelia uždegimą organizmui, patvirtina daktaras Iwanicki. Aspartamas organizme skyla į metanolį ir formaldehidą, kuris yra toksiškas visoms kūno ląstelėms, ypač nervų sistemos ląstelėms. Sacharinas turi panašų poveikį.“"

"Taigi, kokias galimybes tai palieka mums? Nors geriausia iš puoduko nepalikti b altojo cukraus ir dirbtinių saldiklių, nebūtinai turite gerti kavą be priedų. Vietoj to išbandykite natūralią alternatyvą! Kai pakeisite dirbtinį saldiklį į natūralesnę alternatyvą, pvz., steviją ar vienuolio vaisius, galite išvengti šių toksiškų, uždegiminių šalutinių poveikių ir gauti naudos, kai į kavą įtrauksite alternatyvų be cukraus, apibendrina dr. Iwanicki. Supratau!"

Kategorija: