Daugelis iš mūsų žino, kad grakščiai senti galima laikantis sveikos mitybos, gausaus hidratacijos, reguliarių mankštų ir nuoseklaus miego grafiko. Tai pasakius, taip pat gali jaustis didžiulis arba stresas, kai sudaromas mitybos planas, pradedama daugiau mankštintis ar apskritai teikiama pirmenybė savo sveikatai. Susisiekėme su sveikatos ekspertais, kad sužinotume daugiau apie medžiagų apykaitos gerinimą vyresniems nei 40 metų ir kaip supaprastinti savo sveikatos tikslus ir nepamiršti svarbiausių patarimų.

Skaitykite toliau, kad gautumėte įžvalgų ir pasiūlymų iš Trista Best, MPH, RD, LD, registruotos dietologės „Balance One Supplements“, Lisa Richards, registruotos mitybos specialistės ir „The Candida Diet“ kūrėjos, ir Danos Ellis Hunnes, PhD, MPH, RD. , UCLA medicinos centro vyresnioji dietologė ir UCLA Fielding visuomenės sveikatos mokyklos docentė.

Shutterstock

1. Neribokite kalorijų planuodami maistą

"Siekdami turėti sveiką medžiagų apykaitą ir ilgainiui sudeginti daugiau kalorijų, galite nustebti sužinoję, kad atimti iš savęs būtinų maistinių medžiagų negalima. Suvalgyti kuo mažiau maisto gali atrodyti kaip būdas numesti svorio, tačiau tai visai nėra sveika mąstysena, pabrėžia Bestas. Kalbant apie dietą ir svorio metimą, dauguma iš mūsų pirmiausia žiūri į kalorijas ir į tai, kaip galėtume suvartoti kuo mažiau, pripažįsta ji. Deja, tai gali padėti trumpuoju laikotarpiu, tačiau ilgainiui tai kenkia jūsų medžiagų apykaitai. ."

"Kiekvienas žmogus turi unikalią medžiagų apykaitą, aiškina ji, greitį, kuriuo jis sudegina kalorijas, o daugumai žmonių tai yra apie 2000 kalorijų per dieną. Ji priduria, kad tai reiškia, kad jūsų kūnas optimaliai atliktų įprastas funkcijas, tam reikia tam tikro kalorijų kiekio."

Shutterstock

"Paprasčiau tariant, kai peržengiate šį skaičių, svoris auga, o kai suvartojate mažiau nei šis skaičius, svoris mažėja, tęsia ji. Tačiau šis svorio metimas yra trumpalaikis, nes organizmas prisitaikys gauti tik mažesnį kalorijų kiekį."

"Todėl tai sulėtins kalorijų kiekį, kurio reikia norint sutaupyti energijos ir išvengti bado, pabrėžia ji, ir tai iš esmės reiškia, kad lėtinate medžiagų apykaitą. Kai ribojimas baigiasi, pamatysite greitą svorio padidėjimą, kai pradėsite valgyti anksčiau įprastą kalorijų kiekį, sako Bestas, nes organizmas dabar efektyviau kaupia perteklių kaip riebalus."

Shutterstock

2. Išbandykite žarnyno sveikatai naudingus papildus

"Nors gerai subalansuota mityba yra gyvybiškai svarbi jūsų sveikatai ir medžiagų apykaitai, Richardsas sako, kad galite pajusti dar daugiau naudos duodami papildomus maisto papildus. Ji paaiškina, kad probiotikų galima įsigyti kaip papildų įvairiais būdais ir juose yra daug tų pačių naudingų bakterijų, kurios natūraliai atsiranda, gyvena ir netgi klesti sveikų žmonių organizme."

"Yra begalė produktų, kuriuose yra daug įvairių bakterijų padermių, pažymi ji ir nurodo, kad idealu yra pasirinkti konkrečią padermę, kurios reikia jūsų unikaliai situacijai. (Gydytojas arba sveikatos ekspertas gali padėti!)"

Shutterstock

"Lėtinis uždegimas ir žarnyno disbiozė gali sukelti svorio netekimo problemų, perspėja ji ir priduria, kad kai organizmas yra uždegiminėje būsenoje arba žarnyne nesubalansuota gerųjų bakterijų, tai lėtina daugelį organizmo procesų, įskaitant medžiagų apykaita."

"Uždegimas taip pat gali lemti netikslius skalės skaičius, pabrėžia ji, o rafinuotų angliavandenių sumažinimas dietoje, net ir tų, kurių yra sveikame perdirbtame maiste, gali padėti sušvelninti lėtinio uždegimo simptomus ir sušvelninti svorio metimo problemas. Trys probiotikų padermės, kurias Richardsas įvardija kaip efektyviausiai padedančias mesti svorį ir pagreitinančias medžiagų apykaitą, yra Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus Gasseri ir Bifidobacterium infantis."

Shutterstock

3. Pirmenybę teikite sveiko, neperdirbto maisto vartojimui

"Maistas, kurį valgome, prisideda prie daugybės sveikatos ar lėtinių ligų, sako Hunnes ir paaiškina, kad kai laikomės visavertės, augalinės dietos, rizikuojame susirgti mažiau ir galime išvengti. įvairių lėtinių ligų, įskaitant širdies ligas, diabetą, tam tikras vėžio formas ir insultą. Daugelis šių ligų taip pat yra susijusios su uždegimu, kuris, Hunnes&39;o nuomone, dažnai siejamas su mūsų valgomu maistu."

"Maisto produktai, kurie, jos teigimu, dažniausiai prisideda prie uždegimo ir niokoja medžiagų apykaitą, yra gyvūninės kilmės produktai ir itin perdirbtas maistas. Maistas, kurį Hunnes dažniausiai prideda nuo uždegimo, yra visavertis augalinis maistas, pvz., nesmulkinti grūdai, riešutai, sėklos, ankštiniai augalai, vaisiai ir daržovės."

Shutterstock

"Suvokkite apie maistą kaip apie gyvenimo būdą, kurio ketinate laikytis visą gyvenimą, nes jis pašalina jus nuo yo-yo dietų ar skubotų dietų požiūrio ir grįžtate prie ankstesnio maitinimosi būdo, tęsia Hunnes. Daug lengviau išlaikyti sveiką gyvenimo būdą (ir išvengti didesnio svorio padidėjimo) nei numesti svorio. Hunnes rekomenduoja daugeliui maisto produktų sukurti visavertį, augalinį mitybos būdą."

"Nors tai nereiškia, kad vis tiek negalite mėgautis savo mėgstamu desertu, ji teigia, kad 80–90 % maisto, kurį valgote, yra visaverčiai – taip, kaip juos augino gamta – iš žemės, medžio ar iš kitas augalinis š altinis.Priežastis, kodėl šis patarimas tinka tiems, kurie bando pagreitinti medžiagų apykaitą vyresniems nei 40 metų, yra ta, kad šie maisto produktai yra priešuždegiminiai, turi daug skaidulų, daug vandens, daug vitaminų ir mineralų ir maitina jūsų kūną."

Kategorija: