Reguliariai mankštindamiesi ir kurdami subalansuotą mitybą, pirmenybę teikdami savo žarnyno sveikatai, galite gauti daug naudos, pavyzdžiui, sveikai numesti svorio. Susisiekėme su dietologais, mitybos specialistais ir kitais sveikatos ekspertais, kad sužinotume daugiau apie keturis įprastus maisto produktus, kurie padeda pagerinti medžiagų apykaitą, virškinimą ir apskritai mesti svorį.

Skaitykite patarimus, pasiūlymus ir įžvalgas iš Lisa Richards, registruotos mitybos specialistės ir „The Candida Diet“ kūrėjos, Jay Cowin, NNCP, RNT, RNC, CHN, CSNA, registruoto mitybos specialisto ir ASYSTEM formulių direktoriaus Jesse Feder. .

Shutterstock

Mėlynės

"Beveik visų rūšių uogose, bet ypač mėlynėse, Richardso teigimu, yra skaidulų ir fitonutrientų, kurie organizme veikia kaip antioksidantai. Be to, ji priduria, kad mėlynės gerina žarnyno bakterijas, nes jose gausu prebiotikų. Richardsas pažymi, kad antioksidantai mažina laisvųjų radikalų daromą toksinų žalą, kuri sukelia uždegimą ir lėtines ligas, taip pat išorinius poveikius, susijusius su senėjimu. Ji atkreipia dėmesį, kad mėlynėse yra daugiausiai antioksidantų, kurie gali padėti išvengti daugelio ligų, o viename puodelyje yra keturi gramai žarnynui naudingų skaidulų. Konkretūs jų antioksidantai yra flavonoidai, augaliniai junginiai, kurie suteikia šioms uogoms apsaugą, o vartojamos mums suteikia panašią apsaugą ir ląstelių lygmeniu, tęsia ji."

"Šiose universaliose uogose taip pat yra daug maistinių medžiagų, o jose mažai kalorijų, pabrėžia Richardsas, todėl jos yra idealus kokteilių, desertų, jogurto ar ledų priedų ingredientas arba tiesiog valgomos pačios.Ji sako, kad mėlynės taip pat sumažina kraujospūdį, cukraus kiekį kraujyje ir bendrą lėtinių ligų riziką. Tikėtina, kad taip yra dėl jų gebėjimo užkirsti kelią oksidaciniam stresui ir jį pakeisti, sako Richardsas ir priduria, kad šis stresas, žala ląstelių lygiu sukelia žemo lygio lėtinį uždegimą, kuris sukelia daugybę lėtinių ligų."

Shutterstock

Chia sėklos

"Vienas greitas būdas pridėti ne tik skaidulų, bet ir traškaus skonio į savo svorio metimui palankius pusryčius, sako Cowinas, yra įberti chia sėklų. Jis sako, kad chia sėklos yra puikus skaidulų, antioksidantų ir omega-3 riebalų rūgščių š altinis. Cowin paaiškina, kad visos šios maistinės medžiagos gali padėti uždegimui ir svorio netekimui. Jis priduria, kad omega-3 riebalų rūgštys yra ypač naudingos metant svorį, nes padeda sumažinti uždegimą ir kontroliuoti alkį, o jų yra chia sėklose."

"Richards sutinka ir sako, kad chia sėklos dažnai nepastebimos, tačiau tai ypač sveikas ingredientas, kurį galima dėti į jogurtą ar kitus patiekalus, kad jis būtų sveikesnis ir suteiktų daugiau naudos.Ji priduria, kad šis supermaistas yra universalus ir supakuoja daug maistinių medžiagų į mažą pakuotę. Galiausiai, pažymi Richardsas, chia sėklos yra sveikas augalinis riebalų ir b altymų š altinis, o skaidulų kiekis padeda išlaikyti sotumą ir išvengti persivalgymo. Vienoje 28 gramų (g) arba 2 1/2 šaukšto (šaukšto) chia sėklų porcijoje yra šiek tiek mažiau nei 10 g skaidulų. Dienos rekomendacija suaugusiems, praneša Medical News Today, yra 25-30 g. Tai reiškia, kad porcija chia sėklų gali patenkinti 30 %."

Shutterstock

Avietės

Avietės yra „vieni iš daugiausiai skaidulų turinčių vaisių“, – aiškina Richter. Ji sako, kad 1 puodelyje aviečių yra aštuoni gramai žarnynui naudingų skaidulų. „Tai beveik 30 % jūsų dienos skaidulų poreikio. “, – pažymi ji, todėl tai yra puikus pasirinkimas sveikai papildyti jogurtą, kuris gali patenkinti jūsų smaližius be rūpesčių dėl svorio.

Ji pabrėžia, kad vaisiai, pavyzdžiui, avietės, yra jūsų „geriausias pasirinkimas, kai reikia daug skaidulų turinčio maisto, kuris neviršys kalorijų limito norint numesti svorio“. Hunnesas sutinka ir sako, kad uogų pridėjimas į „ne pieninį nesaldintą (arba lengvai pasaldintą) jogurtą, pvz., sojų jogurtą“ (apie kurį pakalbėsime toliau!), gali būti smagus būdas pabarstyti šiuo daug skaidulų turinčiu vaisiu.

Shutterstock

Graikiškas Jogurtas

"Jogurtas (ir ypač graikiškas jogurtas) jau seniai buvo siejamas su sveikesniu virškinimu ir žarnyno sveikata, pabrėžia Federas. Jis sako, kad visada rekomenduoja savo klientams kasdien valgyti uogas su jogurtu, kad būtų daugiau skaidulų ir numestų sveiką svorį. Anot jo, uogose, pavyzdžiui, avietėse, yra daug antioksidantų, kurie gali padėti sumažinti uždegimą visame kūne. Juose taip pat yra daug vitaminų ir mineralų, kurie gali padėti kovoti su uždegimu ir išlaikyti jūsų kūną sveiką, priduria Federas."

"Cowin sutinka ir sako, kad vienas puikus ir universalus maistas, kurį galite įtraukti į savo mitybą (jei jūsų tikslas yra numesti svorio ir nuraminti žarnyną), yra paprastas graikiškas jogurtas. Graikiškas jogurtas su vaisiais yra puikus užkandis ar desertas, nes jame ne tik gausu maistinių medžiagų, bet ir geras b altymų š altinis, kuris gali padėti kurį laiką jaustis sotiems, kad išvengtumėte persivalgymo ar vidurnakčio užkandžiavimo. Be to, Cowin teigia, kad graikiškame jogurte taip pat yra mažiau cukraus ir kalorijų nei kitų rūšių jogurte, todėl jis puikiai tinka tiems, kurie nori patenkinti savo smaližius, bet siekia numesti svorio. Įprastoje 6 uncijų graikiško jogurto porcijoje yra 15–20 gramų b altymų."

Kategorija: