Ši istorija buvo atnaujinta, nes ji iš pradžių buvo paskelbta 2022-08-22

Wendy gerbėjai – klausykite. Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) duomenimis, populiarios grandinės E. coli O157:H7 protrūkis (ir su romėnų salotomis susijusios infekcijos sumuštiniuose) baigėsi. CDC anksčiau šį mėnesį pranešė, kad bendras patvirtintų pacientų skaičius yra 109, tai yra daugiau nei 97, kurie buvo nurodyti ankstesniame rugsėjo 1 d. atnaujinime.

Wendy E. coli protrūkis išplito į Niujorką, greičiausiai serga daugiau nei pranešta: CDC – New York Post wendys fastfood https://t.co/yIIKphD3Wm

– Greito maisto įspėjimai (@ellett62) 2023 m. rugsėjo 3 d.

Maždaug pusei šių pacientų (tiksliau 52) reikėjo gulėti ligoninėje, kad pasveiktų po ligos. Trylikai pacientų išsivystė hemolizinis ureminis sindromas (HUS), kurį Food Safety News vadina „rimta, dažnai pavojinga gyvybei būkle, galinčia sukelti inkstų nepakankamumą“. Spalio 4 d. CDC ataskaitoje konkretus E. coli š altinis negalėjo būti visiškai patvirtintas. Tačiau „83 procentai iš 82 pacientų, apie kuriuos buvo prieinama informacija“, – pažymi „Food Safety News“, – prieš pat susirgdami valgė Wendy's.

Remiantis CDC pareiškimu, „tikrasis sergančių žmonių skaičius šiame protrūkyje greičiausiai yra daug didesnis nei praneštas skaičius, ir protrūkis galėjo neapsiriboti valstijomis, kuriose yra žinomų ligų“. Jie pridūrė, kad taip yra todėl, kad „daugelis žmonių pasveiksta be medicininės priežiūros ir jiems neatliekami E. coli tyrimai“.

CDC nepavyko nustatyti Wendy E. coli protrūkio š altinio – New York Post wendys fastfood https://t.co/0pHIZODpp8

– Greito maisto įspėjimai (@ellett62) 2023 m. spalio 5 d.

Rugpjūtį CDC ir Wendy's paskelbė, kad mėsainių milžinas buvo tiriamas po to, kai E. coli protrūkis galėjo būti susijęs su jų salotomis. E. coli yra bakterija, sukelianti karščiavimą, vėmimą, viduriavimą ir dehidrataciją, o kai kuriais atvejais netgi galinti sukelti inkstų nepakankamumą.

Kelių valstijų E. coli protrūkis, susijęs su žmonėmis, vartojusiais romanines salotas @Wendys restoranuose, išplito į daugiau valstijų – NewYork ir Kentucky – pagal @CDCgov. https://t.co/8tscw0587G

- The Epoch Times (@EpochTimes) 2023 m. rugsėjo 4 d.

Ohajuje įsikūręs tinklas iš sumuštinių ir mėsainių ištraukė romėnų žalumynus po to, kai Indianoje, Mičigane, Ohajo valstijoje ir Pensilvanijoje susirgo 37 žmonės, o 10 buvo paguldyti į ligoninę dėl rimtų sveikatos problemų. Tada šie skaičiai dar išaugo – iš viso buvo daugiau nei 100 E. coli atvejų, kurie buvo susieti su Wendy's visose keturiose valstijose.Anot Thrillist, Mičigano aukų advokatas Williamas Marleris numatė, kad galutinis skaičius išaugs iki 200.

CDC tyrimas

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai penktadienį, rugpjūčio 19 d., paskelbė, kad tiria Wendy's po to, kai ten sumuštinius valgę asmenys susirgo nuo liepos 26 d. arba maždaug.

E. COLI OUTBREAK ATNAUJINIMAS: tyrėjai stengiasi patvirtinti š altinį. Daugelis sergančių žmonių valgė sumuštinius su romėnų salotomis Wendy restoranuose OH, MI ir PA. „Wendy's“ iš regiono vietų pašalino sumuštiniams naudojamą romaną. https://t.co/ARu54vuGUi pic.twitter.com/kVaauRHpxv

- CDC (@CDCgov) 2023 m. rugpjūčio 19 d.

„Daugelis sergančių žmonių valgė sumuštinius su romėnų salotomis Wendy’s restoranuose“, – organizacija atskleidė galimą protrūkio š altinį.

Asmenys, kuriuos jie tyrė, yra Mičigane, Ohajo valstijoje, Pensilvanijoje (su kitu tariamu asmeniu Indianoje).Trys iš Mičigano aukų patyrė inkstų nepakankamumą, vadinamą hemoliziniu ureminiu sindromu (HUS), kuris dažnai yra susijęs su bakterijomis. Baisu!

Wendy pareiškimas

Bendrovė greitai pateikė atsakymą į CDC ataskaitą, tą pačią dieną patikindama klientus, kad jie tuo metu „visiškai bendradarbiavo su visuomenės sveikatos institucijomis“ ir iš tam tikrų vietų tame Vidurio Vakarų regione pašalino salotas kaip užpilą. Salotos iš jų salotų gaunamos atskirai, todėl tai neturi įtakos, paaiškinta „Atsakymas į CDC pareiškimą“.

Shutterstock

"Romaninės salotos turi didesnę riziką užsikrėsti E. coli, nes jų lapai yra ploni, todėl yra jautrūs, palyginti su kietais lapiniais žalumynais, pavyzdžiui, špinatais ar lapiniais kopūstais. Jis taip pat paprastai auginamas Arizonoje ir Kalifornijoje, kurie yra galvijų regionai. E. coli dažnai pernešama, kai romėnų laukuose naudojamas drėkinimo vanduo tampa užterštas nuo gyvūnų.Oho!"

Susirūpinimas

Protrūkio paveiktų žmonių skaičius šoktelėjo nuo 29 antradienį, rugpjūčio 16 d., iki 37 praėjus vos kelioms dienoms, o iki trečiadienio, rugpjūčio 24 d., jau pasiekė 100.

"Tai didelis skaičius, greitai, daktarė Amy Edwards, universitetinių ligoninių Vaikų infekcinių ligų skyriaus gydytoja perspėjo NBC News, kai atvejų skaičius išaugo iki 37. Mes pasiekiame didesnius protrūkius (su E. Coli), bet paprastai tai užtrunka šiek tiek ilgiau. CDC teigė, kad tikriausiai yra daug daugiau klientų, kurie susirgo, bet apie tai nepranešė agentūrai."

Be trijų valstijų, kuriose spaudos metu buvo tiriamas protrūkis, kitas asmuo Indianoje tada pranešė, kad susirgo E. Coli. CDC teigė, kad tyrėjai bando nustatyti, ar salotos buvo naudojamos kitoms įmonėms, tokioms kaip bakalėjos parduotuvės ar kiti restoranai. Būkite saugūs, greito maisto mėgėjai!

Skaityti daugiau: Chick-Fil-A įpareigotas sumokėti baudas už darbuotojo pažeidimus-Yikes!

Kategorija: